Žinoma moteris sostinės centre žiūrovams leido į ją mėtyti pomidorus. Toks Agnės performansas vadinasi „Tiesa į akis“.
„Kiekvieną kartą atverdami nešiojamąjį kompiuterį mes pasineriame į siurrealų pasaulį. Jame po netikromis anketomis slepiame savo identitetą, vardą, savo unikalias patirtis ir istoriją. Po susigalvota sintetine asmenybe ištirpsta atsakomybės, realus situacijos suvokimas ir dažnai – net žmogiškumas.
Apsiginklavę skaitmeniniu „automatu“ mes tratiname žodžius į kairę ir dešinę visai negalvodami, kad žodžiai lyg kulkos sminga į visai neišgalvotus, bet tikrus, gyvus žmones. Mes be jokio gailesčio švaistomės vertinimais nuolat pabrėždami, jog tai – nieko baisaus, tiesiog – tokia mano nuomonė.
Mes mėtomės sąvokomis „demokratija“ ir „mano teisė“ lyg tai būtų leidimas savo egzistencinį skausmą perduoti kitam žmogui jo net neatsiklausus. Mes išliejame tulžį besislėpdami po išgalvotais vardais ir vėl šypsomės visiems į veidą grįžę į tikrąjį save. Bet ar kada nors mes išties grįžtame iš ten? Į tikrąjį save?
Ar mes vis dar mokame sakyti tiesą į akis, net jei ir skaudžią? O kas yra tikroji tiesa? Kaip skaitmeninės kakofonijos kontekste mes suprantame, kas yra tikroji tiesa, kuri negali būti nutylėta, ir kiek drąsos mums liko savo žodžius paversti veiksmais? Atėjo laikas prisiimt atsakomybę”, – aprašoma moters idėja „Kultūros nakties“ programoje.
Pernai ir užpernai dėl koronaviruso pandemijos į rugsėjį perkeltas renginys šiemet grįžo į savo tradicinį laiką – birželio vidurį.
Šiemetinės „Kultūros nakties“ šūkis – „Šviesa visada laimi“.
Festivalio programoje – apie 90 muzikos, teatro, vizualiųjų ir tarpdisciplininių menų, kino, šokio ir edukaciniai renginių.
Anot organizatorių, naktyje kultūros šviesos beieškantiems vilniečiams ir miesto svečiams nušvis ne tik miesto centre esančios kultūrinės institucijos, bet ir kelios miesto bažnyčios ir jų požemiai, Pūčkorių piliakalnis, istorinis kelias iš Viršuliškių į Senąjį Vilnių, Apeliacinis ir Konstitucinis teismai, prokuratūra ir daug kitų.
Kaip ir kasmet, festivalis siūlys įvairių muzikos žanrų koncertus, šiuolaikinio ir klasikinio meno parodas, edukacines ekskursijas, spektaklius.
Katedros aikštėje lauks dviračių paradas už Ukrainos laisvę. Renginio organizatoriai jo dalyvius pirmiausia pakvies į Užupio meno inkubatoriaus kiemą, kur vyks dviračių puošimo dirbtuvės su „VeloMagia“, o saulei besileidžiant – į 16 km maratoną sostinės gatvėmis kartu su Ukrainos vaikais ir Bangerland DJ muzika. Renginio metu vyks įdomiausio dviračio konkursas.
Rotušės aikštėje žinomi Lietuvos autoriai scena dalysis su karo alinamos Ukrainos menininkais.
Simono Daukanto aikštėje bus atidaryta skulptoriaus ir keramiko Giedriaus Mazūro instaliacija „BLUE YELLOW“. Tai kaleidoskopo principu senuose bidonuose sumontuoti veidrodžiai, kuriuose tarsi taikinyje atsispindi besikeičiančios Ukrainos vėliavos spalvos.
Visi „Kultūros nakties“ renginiai yra nemokami.
Rena