Jis mirusiųjų pelenus sumaišo su dažais ir gautą mišinį naudoja į aną pasaulį iškeliavusiųjų portretams kurti, rašo odditycentral.com.
Kaip teigia 32-ejų menininkas, laikydami pelenus urnoje ant židinio prisimename, kad šis žmogus mirė, tačiau turėdami iš jų pagamintą meno kūrinį jaučiame – jis gyveno. Iš pagarbos mirusiesiems paveikslus kurdamas A. Brownas dėvi pirštines. Pelenų likučius jis grąžina portretą užsakiusiems artimiesiems. Vienam portretui, priklausomai nuo drobės, prireikia 6-8 uncijų pelenų.
Pelenus A. Brownas sumaišo su dažais, rankdarbiams skirtais klijais ir derva. Į paveikslą įkomponuojamos mirusiojo mėgtos spalvos, atskleidžiami svarbiausi asmenybės bruožai. Kitoje portreto pusėje menininkas visada užrašo perspėjimą, kad paveikslo sudėtyje yra žmogaus pelenų. Kaip jis pats aiškina, tai dėl šventos ramybės, jei kūrinys pateks į aukcioną, žmonės žinos, ką perka.
Tokia keistoka idėja A. Brownui kilo bežiūrint seną televizijos šou „Riplio: tikėti tuo ar ne“. Būtent ten Adamas sužinojo apie moterį, iš pelenų kūrusią abstraktų meną, ir idėja užstrigo jo galvoje. Pirmąjį paveikslą užsisakė vienas iš A. Browno draugų, netekęs mylimo žmogaus.
Prieš 5 mėnesius A. Brownas metė savo renginių organizatoriaus darbą ir visą savo laiką skiria „menui iš pelenų“ tobulinti. Jis bendradarbiauja su laidotuvių ir senelių namais, gavęs užsakymą per 48 valandas iš pelenų pagamina atminimo portretą.
Kaip teigia menininkas, apie savo darbus jis niekada negauna neigiamų atsiliepimų, žmonės vertina šią idėją ir paveikslus, į kuriuos gali bet kada pasižiūrėti ir prisiminti, kiek daug jiems reiškė juose pavaizduoti žmonės.
Kiekvienam tikriausiai įdomu, kiek gi kainuoja toks mirusiųjų įamžinimas? Priklausomai nuo dydžio ir spalvų už portretą tektų sumokėti nuo 300 iki 700 JAV dolerių.