„OGAE“ arba Tarptautinė „Eurovizijos“ gerbėjų organizacija paskelbė balsavimą, po kurio paaiškėjo ryškiausi pretendentai džiaugtis prizinėmis vietomis. Rezultatai lietuvius, kurie šiais metais sirgs už grupę „Fusedmarc“, gali labai nuliūdinti.
Italų fiasko tapo spyriu pasistengti
Gerbėjai skyrė balsus labiausiai patikusių šalių atstovams, o šiais metais paaiškėjo, kad vienareikšmišku nugalėtoju tapo Italijos atstovas. Francesco Gabbani savo šalį atstovauja su daina „Occidentali‘s Karma“, tačiau dažnas pripažins, kad daugiausia ovacijų šalis sulaukė už savo neįprastą šou – kartu su atlikėju scenoje pasirodys šokėjas beždžionės kostiume.
Taip pat svarbu pabrėžti, kad pietiečiams „Eurovizijos“ konkursas pakankamai sėkmingas. Nuo 1956-ųjų muzikos šou dalyvaujantys italai pirmąją vietą pelnė net du kartus ( 1964 metais su Gigliola Cinquetti daina „Non Ho L'étà“ ir 1990-aisiais, kai pergalę išplėšė legendinio dainininko Tuto Cutugno daina „Insieme:1992”).
Jiems ne kartą pavyko pelnyti vietą penketuke, nors praėjusiais metais nustelbti Europos jiems nepavyko – Francesca Michielin daina „No Degree of Separation“ padėjo iškovoti vos 16-ą vietą, kas, sprendžiant pagal bendrą jų istoriją, yra viena iš prasčiausių pozicijų. „Eurovizijos“ gerbėjai juokauja, kad prastas praėjusių metų pasirodymas italams tapo spyriu šiais metais išsiskirti iš 42-iejų šalių.
Nenusileidžia ir nuolatiniai favoritai
Atsižvelgiant į „Eurovizijos“ gerbėjų balsavimą, antrą ir trečią vietas dalijasi Belgija ir Švedija. Šiais metais Belgijai atstovaus atlikėja Blanche, pristatanti šiuolaikišką ir naujai skambančią dainą „City lights“. Nors ji priskiriama popsui, palankiai vertinama įdomus dainininkės vokalas ir naujoviški sąskambiai, kurie tikrai išsiskirs iš kitų tradicinių „Eurovizijos“ dainų.
Taip pat didžiulis pasisekimas žadamas švedams, kurie „Eurovizijos“ konkurse pergalę išplėšė net šešis kartus. Juos lenkia tik Airija, kuri pirmą vietą iškovojo net septynis kartus. Svarbiausia, keturias pergales airiai išlošė vos ne keturis metus iš eilės: 1992, 1993, 1994 ir 1996 metais.
Belgijos atstovės daina:
Švedijos atstovo daina:
Lietuviai negavo nė taško
Šio balsavimo kūrėjai pabrėžia, kad rezultatai atspindi tik ištikimiausių „Eurovizijos“ gerbėjų nuomones, todėl siūlo nenusivilti šalims, kurios visiškai nepelnė taškų. Viena iš tokių šalių yra Lietuva. Po balsavimo paaiškėjo, kad nė vienas iš balsavime dalyvavusių neskyrė taškui grupei „Fusedmarc“.
Nulį balsų taip pat surinko Albanija, Vokietija, Malta, Moldova, Slovėnija, Ispanija ir Ukraina.
Panašius rezultatus skelbia ir lažybininkai, kurie nusprendė, kurią vietą Lietuva užims Eurovizijoje. Lažybų bendrovės Lietuvos atstovus Eurovizijos dainų konkurse šiemet priskiria prie autsaiderių.
Pagal galimybes laimėti konkursą, Lietuva patenka į trečiąjį, ketvirtąjį ir penktąjį dešimtukus.
„TopSport“ sąraše Lietuva užima 27 vietą iš 42 konkurse dalyvausiančių valstybių. Lažybininkų „William Hill“ vertinimu, Lietuva pagal galimybes laimėti užima 28 – 43 vietas. Bendrovė „Tonybet“ Lietuvai prognozuoja 32 – 37 vietas.
Alternatyvios muzikos grupė „Fusedmarc“ Lietuvai Eurovizijoje atstovaus su daina „Rain Of Revolution“.
Eurovizijos konkursas Ukrainos sostinėje Kijeve vyks gegužės 9-13 dienomis. Lietuvos atstovai antrajame pusfinalyje pasirodys septyniolikti. Šis pusfinalis vyks gegužės 11 dieną.
Pernai Lietuvos atstovas Donatas Montvydas Eurovizijos dainų konkurse užėmė devintą vietą.