Šie pažeidimai darė įtaką antrojo pusfinalio ir finalo rezultatams. Rengėjai neskaidriai uždirbtų taškų nusprendė neužskaityti ir pakeisti pagal numatytą sistemą – pažeidimus padariusios komisijos diskvalifikuotos, o jų balsai pašalinti ir pakeisti pagal nustatytą sistemą išvestais vidurkiai, rašo wiwibloggs.com.
„Išanalizavus Europos transliuotojų sąjungos (EBU) visos Europos balsavimo partnerio žiuri balsavimą po 2022 m. „Eurovizijos“ dainų konkurso antrojo pusfinalio antrosios generalinės repeticijos, šešių šalių rezultatuose buvo nustatyti tam tikri neskaidrūs balsavimo modeliai.
Siekdamas laikytis konkurso balsavimo instrukcijų, EBU bendradarbiavo su savo balsavimo partneriu, kad apskaičiuotų pakaitinį suminį kiekvienos šalies antrojo pusfinalio ir didžiojo finalo rezultatą (jis apskaičiuotas remiantis kitų panašių šalių kurių balsavimo modelis buvo panašus, rezultatais).
Šį procesą pripažino Nepriklausomas balsavimo stebėtojas. EBU labai rimtai žiūri į bet kokius įtariamus bandymus manipuliuoti balsavimu „Eurovizijos“ dainų konkurse ir turi teisę tokius balsus pašalinti pagal oficialias balsavimo instrukcijas, neatsižvelgiant į tai, ar tokie balsai gali turėti įtakos rezultatams ir (arba) balsavimo rezultatas“, – teigiama Europos transliuotojų sąjungos pareiškime.
Portalas escxtra.com rašo, kad šios šalys – Azerbaidžanas, Sakartvelas, Juodkalnija, Lenkija, Rumunija ir San Marinas. Nors patys organizatoriai šių šalių neskelbia, būtent jų žiuri nariai nėra nurodyti oficialiame „Eurovizijos“ puslapyje, visai kitaip nei kitų valstybių. Teigiama, kad būtent dėl minėtos priežasties šių šalių balsus per finalo transliaciją perskaitė EBU vykdomasis konkurso prižiūrėtojas Martinas Österdahlis, o ne valstybių deleguoti atstovai.