Gegužės 9 d., pirmojo „Eurovizijos“ pusfinalio metu, į sceną žengs pasaulinė superžvaigždė Rita Ora. Viena populiariausių britų atlikėjų sudainuos keletą garsiausių savo hitų. Žadama, kad prieš milijoninę „Eurovizijos“ žiūrovų auditoriją Rita Ora pristatys ir naujausią savo singlą „Praising You“, rašo BBC.
Pirmajame „Eurovizijos“ pusfinalyje, pertraukos metu, į dainų konkurso sceną lips ir ukrainiečių atlikėja Alyosha, atstovavusi Ukrainai konkurse 2010 m. Kartu su ja pasirodys ir britų atlikėja Rebecca Ferguson. Pasirodymas žada būti itin jautrus – muzikos žvaigždės per muziką papasakos istoriją apie viltį, drąsą ir paramą Ukrainos žmonėms iš viso pasaulio.
Gegužės 11 d. įvyksiantis antrasis „Eurovizijos“ pusfinalis bus ne ką mažiau įdomus. Jame pasirodys 2014 m. Ukrainai atstovavusi atlikėja Mariya Yaremchuk, surengsianti pasirodymą su keturiolikmete Zlata Dziunka, atstovavusia savo šaliai vaikų „Eurovizijoje“. Savo pasirodyme jos tarsi keliaus laiku ir parodys, jog ištisoms ukrainiečių kartoms muzika yra šviesa, įveikianti tamsą.
Antrajame pusfinalyje laukia dar vienas ilgam įsiminsiantis kviestinių svečių pasirodymas. Jį surengs trys „drag“ kultūros atlikėjai, kartu su šokių trupe. Jie atstovauja didžiuliam spektrui gerbėjų, nepriklausomai nuo amžiaus, tautybės ar kilmės, kurie kasmet džiaugiasi būdami „Eurovizijos“ dalimi. Pasirodymas skleis žinutę, jog „Eurovizija“ yra vieta visiems –nesvarbu, kas esi.
Visgi didžiausias žvaigždžių paradas laukia „Eurovizijos“ didžiajame finale, kuris įvyks gegužės 13 d., šeštadienį.
Šių metų konkurso didįjį finalą pradės praėjusių metų nugalėtojai, ukrainiečiai „Kalush Orchestra“ su galingu pasirodymu, pavadinimu „Naujos kartos balsai“. Praėjusiais metais „Kalush Orchestra“ pavergė viso pasaulio „Eurovizijos“ žiūrovų širdis, tad šiemet sugrįžta su pergale atnešusia daina „Stefania“.
„Mes nekantriai laukiame pasirodymo Liverpulyje nuo pat tada, kai buvo paskelbta, kad Liverpulis taps renginio šeimininku. Šis miestas turi visame pasaulyje garsų muzikinį paveldą, todėl bus garbė jame pasirodyti.
Nors ir liūdime, kad negalėjome sugrąžinti „Eurovizijos“ dainų konkurso į savo gimtąją šalį, esame labai dėkingi Jungtinei Karalystei už tai, kad mūsų vardu surengė šį vakarėlį. Koncertuosime visiems Ukrainos gyventojams, kad primintume, jog ateityje laukia geresnės dienos ir mūsų šalies pergalė“, – sakė „Kalush Orchestra“.
Per visų 26 didžiojo finalo dalyvių „Eurovizijos“ vėliavų paradą žiūrovai išvys unikalų kai kurių kultinių praeities Ukrainos atstovų pasirodymą. Scenoje išvysime „GO_A“, Jamalą, Tiną Karol ir Verką Serdiučką, kurie sugrįš priminti savo „eurovizinius“ kūrinius.
Balsavimo pertraukos metu į „Eurovizijos“ sceną sugrįš ir pernai konkurso vos nelaimėjęs Jungtinės Karalystės atstovas Samas Ryderis. Didžiausią sėkmę konkurse per daugiau nei du dešimtmečius savo šaliai atnešęs dainininkas finale surengs dar vieną nustebinsiantį pasirodymą.
Paskutinė didžiojo finalo pertrauka vadinsis „Liverpulio dainų knyga“ – tai šeimininkų miesto indėlio į popmuzikos pasaulį šventė. BBC subūrė šešis kone legendomis tapusius praeities „Eurovizijos“ atlikėjus: italą Mahmoodą, izraelietę Nettą, islandą Daði Freyr, švedę Korneliją Jakobs, olandą Duncan Laurence ir Sonią iš Liverpulio, švenčiančią 30 metų nuo 1993 m., kai dainų konkurse ji užėmė antrąją vietą.