„Nuogas“ reiškia neapsaugotas
„Iš pradžių lyg apmirštu ir tik visu kūnu jaučiu tai, ką daro jo rankos, - pasakoja 30-metė Natalija. – Pamažu mano kūnas atliepia jo rankų judesius ir man norisi, kad jis nesustotų. Glaudžiuosi prie jo, trinuosi it katė ir su malonumu uodžiu jo odos kvapą. Glamonės tampa vis intensyvesnės ir aš pradedu tyliai aimanuoti...“
Jausmingas žaidimas, kuriuo pora ruošiasi lytiniam aktui, gali sukelti ir dar stipresnį geismą, ir nerimą. Mat numetę drabužius mes apnuoginame ir giliausias savo paslaptis. „Fizinis nuogumas bet kurį psichologinį susikaustymą daro pastebimą, - psychologies.ru sako šeimos psichologė Inna Šifanova. – Ne veltui „nuogas“ reiškia atviras ir neapsaugotas. Ar esame pasiruošę pasitikėti savimi ir partneriu; ar pajėgūs priimti savo kūniškumą, trokštame meilės ar pergalės – visa tai tampa aišku ruošiantis fiziškai suartėti. Sueities metu galima pasislėpti nuo partnerio dėmesio, tačiau glamonės parodo tikruosius mūsų motyvus.“
Preliudija, jeigu joje geismas atsiskleidžia nevaržomas, gali būti nuostabi. Tačiau neišsakytos nuoskaudos ir nusivylimai, perspėja psichologė, daro ją nepakeliamą.
Laiko mašina
„Glamonių periodą užtęsiu tik tam, kad neįžeisčiau moters, - pasakoja 49-erių Viktoras, - tačiau visą tą laiką bijau, kad dings erekcija.“ Toks nerimas slepia nesąmoningą kastracijos baimę, sakė prancūzų psichoanalitikas Alainas Herilis: „Zigmundas Freudas teigia, kad kai berniukas sužino apie lyčių skirtumus, jį apima baimė: jeigu jau mergaitės neturi penio, jam tai irgi gali nutikti.“
Dar vyrus slegia stereotipas, jog vyriškumas yra lygus sugebėjimui įsiskverbti. „Jeigu pavyksta nuo šio stereotipo atsiriboti, glamonės padės pajusti malonumą visu kūnu, o ne viena jo dalimi, - sako psichoanalitikas. - Nepaisydami stereotipų, glamonių ir prisilietimų dėka prisimename kūdikio pojūčius. Tuomet dar nemokėjome kalbėti, todėl bendravome jausdami... Preliudijos metu išgyvename visus raidos etapus. Pavyzdžiui, prancūziškas bučinys primena kūdikio pojūčius, kai jis, dar būdamas gimdoje, ragauja vaisiaus vandenų, ir vėliau, kai žindo motinos krūtį. Būtent tada berniukai patiria pirmąją erekciją, o mergaitėms pirmą kartą susitraukinėja gimda. Taigi preliudija, galima sakyti, - erotinė laiko mašina. Tai nuostabi galimybė grįžti į vaikystę. Negi galima atsisakyti tokio malonumo?!“
Ne pradžia ir ne pabaiga
Kur prasideda preliudija: miegamajame ar gerokai anksčiau? Vieno atsakymo neturi nei specialistai, nei poros. Viktorui tai „viliojantis žvilgsnis, prisilietimai, kurie gali turėti tęsinį, o gali ir neturėti.“ Natalijai – kur kas daugiau: „Kai kartu juokiamės, dovanojame vienas kitam malonius niekučius... Visa tai budina mūsų seksualinius troškimus.“ A.Herilis paaiškina: „Preliudija – tai pasikeitimas troškimais: partneriai parodo vienas kitam, ko geidžia.“ Reiškia preliudijai priklauso ir viliojimo fazė – atviras susirašinėjimas, vakarienė dviese, seksualūs drabužiai...
Tiesa, seksologas Jurijus Prokopenko ragina nepervertinti fiziologinio momento: „Net jeigu glamones laikysime tik kūniškais poros, kuri tikisi seksualinio artumo, prisilietimais, neverta apsiriboti viešai pripažintais „erotiniais mygtukais“, priversiančiais seksualiai susijaudinti. Bet kuri vyro ar moters kūno vieta gali būti erogeninė zona. Glamonių tikslas ir yra rasti tą vietą, kuri jaudrina būtent tą žmogų ir būtent tuo metu. Todėl svarbu viskas: ir prisilietimai, ir jų trukmė, intensyvumas, ritmas. Derindamiesi prie vienas kito partneriai siekia savo malonumo ir padeda jo siekti vienas kitam. Glamonės įkaitina aistrą, o kuo labiau būsite įsijaudrinę, tuo stipresnė bus iškrova.“
Ir netgi prasidėjus fiziniam artumui, glamonės neturi baigtis. „Aš pamaloninu moterį kunilingu ir prieš, ir po lytinio akto, - pasakoja Viktoras. – Specialiai to neplanuoju, tiesiog suteikęs moteriai malonumo atsipalaiduoju, manęs nebekankina mintis, kad turiu ja pasirūpinti. Taip aš geriau suprantu savo ir jos pojūčius.“
„Moteriškasis scenarijus, kur glamonės – tik pasirengimas sueičiai, trukdytų partneriams improvizuoti ir jausti malonumą, - tikina I.Šifanova. – Seksualinis žaidimas partneriams svarbus tiek pat kaip ir žaidimas vaikams. Jis moko mus būti savimi, ugdo kūrybiškumą, pasitikėjimą savimi. Viso šito dėka preliudija stiprina partnerių tarpusavio ryšį, ir, beje, toli už miegamojo ribų.“