Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas asmeniškai atrinko penkias merginas, kurios tapo „Morabong“ muzikos grupės narėmis. Jos jau išleido ir kelis hitus, tokius kaip „Studijuokim“ ir „Mūsų brangusis lyderis“, rašo nydailynews.com.
Didysis vadas subūrė grupę iš lieknų ir patrauklių muzikančių dar 2012-aisiais. Jų dainos, kurias cenzūruoja ir patvirtina vyriausybė, yra dalis platesnės programos, skirtos paslaptingosios tautos piliečiams suartinti.
Merginos jau kelis kartus koncertavo ir pačiam Didžiajam vadui, įskaitant pompastišką Naujųjų metų sutikimo koncertą.
Kaip pranešė valstybės kontroliuojama žiniasklaida, neįprastai formalus muzikos grupių formavimas prisideda prie Naujojo amžiaus Korėjos Liaudies Demokratinės Respublikos kūrimo.
Su savo sintezatoriais, styginiais instrumentais, gitaromis ir kartais net penkiais skirtingais balsais dainuojamomis melodijomis, grupė sujungia lengvą klasikinį roką, 80-ųjų metų popmuziką ir 60-ųjų metų merginų grupių choreografiją.
Pats Kim Jong Unas „Morabong“ penketuką apibūdino kaip „daug žadantį“. Anot Korėjos centrinės naujienų agentūros, (angl. Korean Central News Agency, KCNA), „[Jis gyrė] grupės lyderę Seon-u Hyang-hui už nuostabią režisūrą. Jis pabrėžė, kad būtina nuolat plėtoti tradicinę ir populiariąją muziką, kuri atitiktų korėjiečių jausmus, estetinį skonį bei šio laikotarpio poreikius ir žmonių troškimus.“
Kinų tinklaraštis „Sino-NK“ pastebėjo, kad toks „iškeltas“ šių penkių merginų vaidmuo Šiaurės Korėjoje reikšmingas pats savaime – moteris šioje šalyje vaizduojama jau nebe tik kaip motina ar Didžiojo vado žmona – dabar moterų galimybės ir siekiai išsiplėtė už motinystės ribų.
Vienas iš „Morabong“ grupės tikslų – tam tikra prasme Šiaurės Korėjai suteikti modernumo, kartu neatveriant šalies išoriniams pasauliui. Tačiau, kaip pastebi „The Telegraph“, kontroliuojama netgi tai, ką gali matyti ir žinoti net pačios grupės narės.