Šįkart „Rhye“ kviečia į pasimatymą atvirame ore ir vietoje be stogo. Pats koncertas įvyks rugpjūčio 21-osios vakarą VU Botanikos sode Kairėnuose. Čia Miloshas ir jį lydinti kompanija iš Los Andželo pristatys vasarį išleistą naują albumą „Blood“.
Prieš trejus metus „Rhye“ jau skambėjo menų fabrike „Loftas“. Lietuviams šio kūrėjo muzika labai artima – tąkart visi bilietai buvo tiesiog iššluoti. Tai dar vienas koncertas, kurį buvo būtina pakartoti. Nuo – iki. Liudininkai iki šiol dalinasi šiltais epitetais. Panašaus susidomėjimo tikimasi ir šiemet.
Rhye – NPR Music Tiny Desk Concert
Miloshas norėtų, kad jūs išvis nieko apie jį nežinotumėte. Jo albumas „Woman“ muzikos pasaulį sudrebino lyg audra ir sudraskė ne vieną kietą širdį. Klausytojai desperatiškai mėgino suprasti, kas gi čia dainuoja. „Rhye“ slėpė savo veidą, vardą ir tapatybę. Dauguma tik vėliau sužinojo, kad šis aukštas, jausmingas balsas priklauso ne moteriai, o vyrui. „Norėjome, kad žmonės tiesiog klausytųsi muzikos ir patys susikurtų savo patirtį“, – dabar sako Miloshas.
„Rhye“ per tą laiką nukeliavo labai toli. Šiemet jie sugrįžta iš šešėlių į didžiąsias scenas. Naująjį albumą jie pristatys koncertiniame ture, kurį pradės tolimojoje Japonijoje ir Pietų Korėjoje, aplankys tokius Europos festivalius kaip „Primavera“ Barselonoje ir „Pukkelpop“ Belgijoje. O kur dar gausybė pasirodymų valstijose ir Kanadoje.
Pernai „Rhye“ įrašė bendrą kūrinį „Break Apart“ su elektroninės muzikos žvaigžde Bonobo. Šis darbas Bonobo albume „Migration“ įrašytas antruoju numeriu. Pats albumas buvo nominuotas net dviem „Grammy“ apdovanojimams. Jo balsas taip pat skamba ir kito „Grammy“ nominanto J.Views albume „401 Days“.
Bonobo – Break Apart feat Rhye
Debiutinį „Rhye“ albumą „Woman“ 2013 m. išleido „Innovative Leisure“ ir „Polydor“ (jie rūpinasi tokių atlikėjų kaip Jamesas Blake‘as, Ellie Goulding ir Lana Del Ray leidyba). Jis buvo pristatytas „Polaris“ apdovanojimui kaip geriausias Kanados albumas ir pelnė visuotinį kritikų pripažinimą. „Pitchfork“, „The Guardian“, „Rolling Stone“, „Spin“, „Uncut“, „The Line of Best Fit“ – visi jie žavėjosi seksualios naktinės romantikos kupinu albumu. Šis dešimties kūrinių albumas puikiai buvo sutiktas ir Lietuvoje. Tada muzikos žurnalistas Karolis Vyšniauskas apie „Rhye“ debiutą rašė taip: „Dar niekas apie meilę nedainavo taip tyrai.“
„Mane taip sujaudino jo trapumas, pažeidžiamumas, nuoširdumas. Tai tikra vyriškumo standartų griūtis. Ši muzika pakeitė mano gyvenimą – dabar aš pats save visiškai kitaip suvokiu“, – susijaudinimo neslėpė „Pitchfork“ kritikas.
Rhye – Open
Pagrindinis albumo singlas „Open“ šiandien „Spotify“ ir „YouTube“ platformose jau perklausytas beveik 100 milijonų kartų. Erotiški ir intriguojantys vaizdo klipai staiga tapo internetine sensacija. „Planavau su „Rhye“ pagroti kokius 15 koncertų. O baigėsi tuo, kad per 4 metus sugrojome beveik 500. Niekas su tuo pačiu albumu nekoncertuoja taip ilgai, bet mes vis gaudavome tiesiog neįtikėtinų pasiūlymų groti“, – pasakoja Miloshas.
Pirmąjį „Rhye“ albumą Miloshui padėjo įrašyti danų prodiuseris Robinas Hannibalas, Vilniaus klube „Tamsta“ koncertavusios grupės „Quadron“ narys. Pastarasis ilgai buvo laikomas ir „Rhye“ nariu. Tik daug vėliau Miloshas paaiškino, kad „Rhye“ tėra jis vienas. Dabar jis kuria ir koncertuoja su visai kitais muzikantais.
Miloshas – tikras individualistas. Jo globą perėmė „Loma Vista Recordings“ leidykla. Būtent čia vasarį ir buvo išleistas antrasis „Rhye“ albumas „Blood“. Už viską jame atsakingas pats autorius. Jis netgi režisuoja užburiančius „Rhye“ vaizdo klipus. Albumo viršeliui jis nufotografavo nuogą savo mylimąją. Įdomi detalė - pirmojo albumo viršelyje taip pat nuoga nusifotografavo tuometinė jo žmona.
Rhye – Count To Five
Naująsias savo balades jis kūrė remdamasis koncertuose sukaupta patirtimi. „Rhye“ siekė, kad dainos ypač įspūdingai skambėtų gyvai. Tad albume elektroniką pakeitė gyvi instrumentai – būgnai, analoginiai sintezatoriai, net legendiniai „Hammond B3“ vargonai ir „Leslie“ kolonėlių garsas. Visa tai atlikti gyvai Miloshui padeda muzikantai, dirbę su Kelis, Jhené Aiko ir Davidu Byrne‘u. Tad iš trumpalaikio projekto „Rhye“ virto solidžia ir visame pasaulyje geidžiama muzikos grupe.
Šiandien „Rhye“ tęsia grožio paieškas. Geismas, vienatvė, erotika, meilė – visa tai šįkart sumišę ir su išsiskyrimo patirtimis. „Rhye“ labai nuoširdžiai dainuoja apie pačius intymiausius jausmus. Jo kūryba gimsta iš aistros mylimoms moterims, tad ji artima kiekvienai širdžiai, kuri bent kartą ką nors mylėjo.
„Per koncertus matau daug verkiančių žmonių. Tai nepaprastai gražūs momentai. Jie stovi apsikabinę savo mylimą žmogų ir jų akyse blizga ašaros. Būtent tokios reakcijos ir siekiu“, – prisipažįsta muzikantas.
Miloshas nusprendė niekada niekam neatskleisti projekto pavadinimo reikšmės. Juk tikrai muzikai nereikia jokio konteksto. Geriausia muzika paveikia pačias sielos gelmes ir neturi konkretaus žanro. „Rhye“ kūryba yra tobulas to pavyzdys.