Rudenį net ir sveikiems žmonėms gali pasireikšti širdies nepakankamumo simptomų: dusulys, padažnėjęs širdies ritmas, sunkumo jausmas krūtinėje. Tad ką jau kalbėti apie tuos, kuriuos jau kamuoja minėtos ligos. Ir tai pasakytina ne tik apie pagyvenusius žmones. Staigūs orų pasikeitimai tokiems žmonėms labai ne į naudą. Todėl jeigu nenorite atsidurti ligoninėje, gydytojai pataria paisyti taisyklės: kiekvienam, kuris jau peržengė 32 metų slenkstį, reikia reguliariai stiprinti širdį ir kraujagysles.
Sustiprinti širdį jums gali padėti ir vaistiniai augalai, vitaminai bei mikroelementai. Jūsų širdžiai ir kraujagyslėms reikalingi vitaminai B1, B2, B6, B9. Jei šių vitaminų trūksta, gali sutrikti nervų, širdies ir kraujagyslių, virškinimo sistemų veikla. Vitamino B12 trūkumas gali lemti anemijos atsiradimą, sukelti virškinimo organų bei nervų sistemos pažeidimų.
Vaistažolės, stiprinančios širdies ir kraujagyslių sistemą
Gudobelė (vitaminai C, A, B, E, K, P pektinai, fruktozė, triterpeninės rūgštys, fitosterinai, citrinos rūgštis, rauginės medžiagos). Mažina kraujospūdį ir cholesterolio kiekį, plečia kraujagysles, širdies raumeniui padeda geriau pasisavinti deguonį. Veikia raminamai, todėl tinka vartoti esant nemigai.
Putinas (vitaminai C ir P, pektinai, karotinas, manganas, taninai, rauginės medžiagos, acto, skruzdžių ir izovalerijono rūgštys). Normalizuoja kraujo spaudimą, mažina cholesterolio kiekį kraujyje.
Rausvoji rodiolė (vitaminai C ir PP, fenolio glikozidai, manganas, rauginės medžiagos, flavonidai, eteriniai aliejai, citrinų, oksalo ir gintaro rūgštys). Stimuliuoja nervų sistemą. Didina organizmo atsparumą. Veikia raminamai. Normalizuoja kraujo spaudimą.
Erškėtrožė (vitaminai C, P, B, K ir E, karotinas, kalis, geležis, manganas, fosforas, magnis, flavonidai, rauginės medžiagos, pektinai, citrinų ir obuolių rūgštys). Stiprina kraujagyslių sieneles, gerina imunitetą. Tinka vartoti hipertenzija. Stimuliuoja medžiagų apykaitą, teigiamai veikia visą kraujotakos sistemą.