Aktoriaus personažas Piteris Riauka yra kilęs iš Bostono. Tad jam teko nelengvi namų darbai – išnagrinėti viską, kas susiję su šio regiono kalbėsena.
„Tai yra vaidybinė užduotis, su kuria daug dirbau. Stengiausi išmokti kalbėti taip, kad tai kuo mažiau įkyrėtų žiūrovui. Norėjau, kad kalba tiesiog lietųsi. Iš tiesų, tai yra airiškas akcentas. Didžioji dalis Bostono gyventojų protėvių, pasirodo, yra airiai. Tarp jų akcentų yra labai didelė paralelė“, – atskleidžia „rezidentas“.
Nors nei Airija, nei su Amerika nieko bendro, apart vaidmens, neturi, net interviu metu aktorius visą laiką kalba pakeistu akcentu. „Viskas labai priklauso nuo informacijos priėmimo. Pavyzdžiui, šiandien aš visą dieną praleidau dirbdamas su anglų kalba. Bet jeigu dėčiau daugiau pastangų ir imčiau artikuliuoti lietuviškai – mano kalba būtų taisyklinga. Reikia būti atsargiam, kad nereiktų eiti pas logopedą taisyti kalbos“, – save įspėja pašnekovas.
Aktorius sako, kad vienas ryškiausių vaidmenų „Rezidentuose“ – neįkainojama patirtis: „Man tai yra didelė dovana. Kaip jūs ir sakėte, manęs ten daug – sakyčiau, nebloga proga išsibandyti save. Be to, kuomet gauni tokią patirtį, tobulėja įgūdžiai. Man tai dovana“.
Nesibaimina klijuojamos etiketės
Vaidmuo gali sugriauti arba sutvirtinti žiūrovų pasitikėjimą aktoriumi. Kiek kartų mintyse keikėte sociopatą Hanibalą? Arba niekšę Amandą iš meksikietiško serialo? Aktorystės specialistai taip susigyvena su savo herojais, jog gali tapti sunku patikėti, kad gyvenime jie turi visai kitų charakterio spalvų.
R. Lenartavičius tikina nesibaiminantis jam klijuojamos jauno naivaus amerikiečio etiketės: „Man tai iššūkis, nauja patirtis. Gerai, kad sugebu savo vaidyba įtikinti žmones. Juk aš iš tiesų tuo ir gyvenu“.
Nors aktorystę R. Lenartavičius vadina ne darbu, o gyvenimo būdu, malonumą jis jaučia ir kituose amplua.
„Tai, ką mes bandome atvaizduoti vaidindami, ir yra gyvenimo grožis. Aš gyvenu pagal tą pačią formulę – sportuoju, skaitau knygas, leidžiu laisvalaikį su draugais, lankausi kokybiškuose renginiuose, kuriuose žmonės susirenka dėl kažko vienijančio. Tarkim, koncertai, elektroninės muzikos vakarai“, – vardija pašnekovas.
Artimi draugai aktorių vadina mokytoju, filosofu. Ir jis pats savo charakterio neatsieja nuo žingeidumo ir filosofijos.
„Man artimas darbas su tekstais, noras kaupti žinias, ieškoti naujų teorijų, minčių. Kiekvienas autorius turi ką pasakyti. Stebuklinga. Visa tai veda prie filosofinių minčių, išsamesnių apmastymų“, – aiškina aktorius, tačiau paneigia, jog yra ramus namisėda, atvirkščiai, mėgsta elgtis spontaniškai.
Net ir kalbėdamas apie aktoriaus karjerą neapsiriboja vien tuo, ką turi šiandien. Vyro svajose – kino filmai, užsienio projektai. R. Lenartavičiui jau teko nusifilmuoti 2017 metų kino juostoje „Ashes in the Snow“, kur atliko epozodinį vaizdmenį. „Tai tik pradžia“, – šypteli išraiškingų bruožų aktorius.