R. Vilkienė prakalbo apie santykius ir gyvenimo pasirinkimus, kurie dažnai kelia nuostabą aplinkiniams, apie kaltinimus mitybos planų plagiatu bei suniokotą automobilį.

Rasos širdis – laisva
Paklausta apie santykius, Rasa neslėpė – šiuo metu ji neturi antrosios pusės. Nors dėmesio netrūksta, ji atidžiai atsirenka, kas jai tinka, o kas ne.
„Jei netinka – užblokuoju, kad man nesuktų smegenų“, – atviravo trenerė. Pasak jos, po skyrybų ir gyvenimo pokyčių Vilniuje, didžiausią dėmesį ji skyrė savo karjerai, o ne naujų santykių paieškai.
Nors viena klientė juokais jai buvo sukūrusi „Tinder“ anketą, ši patirtis Rasai pasirodė nemaloni.
„Vyrams net neatrodė, kad ten tikrai galiu būti aš“, – prisiminė ji. Tačiau pripažino, kad sėkmingos moterys dažnai atsiduria keistoje situacijoje – stiprių, savarankiškų asmenybių vyrai tiesiog bijo.
Kaltinimai dėl mitybos planų plagiato
Rasos populiarumas ir sėkmė socialiniuose tinkluose neapsiėjo be dramų. Ji prisiminė incidentą, kai ją apkaltino maisto programos plagijavimu.
„Buvo momentas, kai mano „Reels“ surinkdavo beveik 200 tūkstančių peržiūrų per parą – ir tada staiga atsirado žmogus, kuris apkaltino mane vagyste“, – pasakojo trenerė.
Pasak Rasos, ši situacija buvo absurdiška. Moteris kreipėsi konsultacijai pas advokatę, kuri jai paaiškino, kad receptai nėra patentuojami – jei parašai vietoj juodo pipiro raudoną pipirą, tai jau kitas receptas. Be to, moters, kuri pareiškė kaltinimus Rasai buvęs vyras dirbo pas ją ir prisidėjo prie programos kūrimo, todėl mitybos planų braižas galėjo būti tiesiog panašus.
Trenerė neslepia nusivylimo – ji mano, kad konkurentai tiesiog norėjo pasinaudoti jos populiarumu.
„Jei tikrai esi receptų kūrėja – pakviesk mane į gyvą eterį ir palyginkim, kas geriau sukurs receptus bei sporto programas“, – mestelėjo Rasa.
Paklausta, kodėl nesivėlė į viešus aiškinimus, Rasa atsakė paprastai: „Man nereikia gintis, nes ginasi tas, kuris kaltas.“ Trenerė tiki, kad laikui bėgant visos intrigos išsisprendžia pačios, o ji pati geriausiai kalba savo darbais.
Kalbėdama apie moterų pasirinkimus ir požiūrį į sveikatą bei išvaizdą, Rasa pabrėžė, kad nesmerkia nei vieno: „Kiekvieno žmogaus priėmimas savęs ir matymas savęs yra labai skirtingas. Jei ji nori būti tokia ir jai tinka – tai jos pasirinkimas.“
Vis dėlto, pas ją besikreipiantiems žmonėms Rasa visuomet siekia padėti: „Jei žmogus ateina pas mane, visada pasikalbu, pravedu konsultaciją, bandau suprasti, kodėl jis yra toks, koks yra. Dažnai paaiškėja, kad tai nebuvo sąmoningas pasirinkimas – tiesiog trūko žinių ar valios, o aplinka prisidėjo prie jo būsenos.“
Drąsus sprendimas palikti viską ir pradėti iš naujo
Viena didžiausių Rasos gyvenimo transformacijų įvyko tada, kai ji nusprendė palikti Klaipėdą ir išvykti į Vilnių.
„Ten buvai karalienė – turėjai savo klubą, šeimą, didelį namą, buvai žvaigždžių trenerė. Ir vieną dieną tiesiog sudėjai viską į „sedaną“ ir išvažiavai“, – temą apie Rasos pokyčius pradėjo Viktorija.
Tai nebuvo spontaniškas sprendimas – ilgą laiką kauptos emocijos galiausiai privertė pasitraukti.
„Atėjo ta diena, kai kantrybė trūko ir aš supratau, kad noriu būti kuo toliau nuo buvusio vyro ir visos tos aplinkos“, – pasakojo Rasa.
Atvykus į Vilnių, nebuvo nei darbo vietos, nei aiškios ateities vizijos. Rasa turėjo tik savo klientų grupę „Facebook“ platformoje, tačiau jai pasisekė, nes ji tapo viena pirmųjų trenerių, kuri pradėjo vesti nuotolines treniruotes vos prasidėjus karantinui.
Ieškodama naujos vietos, kur galėtų dirbti, Rasa apsilankė Vilniaus sporto klube, kuris jai priminė ankstesnę jos darbo vietą. Kadangi ten buvo dviračių treniruokliai – o be jų ji negalėjo įsivaizduoti savo darbo – nusprendė pabandyti įsidarbinti.
Tačiau durys neatsivėrė iš karto: „Direktorė pasakė, kad pasitars su kolektyvu ir tada priims sprendimą. Kitų trenerių buvo klausiama, ar mane priimti.“
Galiausiai po savaitės ji gavo kvietimą į pokalbį, o netrukus pradėjo vesti dviračių treniruotes – kurios iki tol šiame klube nebuvo siūlomos. Tačiau naująją kolegę treneriai priėmė sunkiai.
„Buvau ryški, visada tvarkinga, o kai ateini naujas žmogus, atneši chaosą. Tai normalu – žmonės tave stebi, vertina, galbūt net bijo, kad atimsi iš jų klientus. Iš esmės aš jiems buvau konkurentė“, – pripažino Rasa.
Klientai, priešingai nei treneriai, Rasą priėmė itin šiltai. Po savaitės jos dviračių treniruočių grupė jau buvo pilna, o tuomet prasidėjo karantinas.
Būtent šis laikotarpis tapo lemtingu jos karjerai – intensyvus darbas internetu padėjo jai užsitikrinti tvirtą poziciją Vilniuje, o netrukus jos veikla pradėjo domėtis ir televizija.
Keršto aktai
Paklausta apie atvirus bandymus pakenkti, Rasa neslėpė, kad susidūrė su nemaloniais incidentais.
„Vieną dieną po treniruotės radau pradurtą savo automobilio padangą. Tai buvo kerštas. Turėjau konfliktą su vienu kolega, kuris negalėjo manęs įveikti sąžiningai – tad ėmėsi tokių veiksmų“, – atskleidė ji.
Tačiau tai nebuvo vienintelis kartas, kai kažkas bandė pakenkti jos saugumui:
„Vieną dieną servise sužinojau, kad mano automobilio padangoje buvo specialiai įsuktas bukas medvaržtis. Meistras pasakė, kad jis buvo įsuktas taip, kad laikui bėgant padanga sprogtų.“
Ji net neabejoja, kad šis išpuolis buvo susijęs su vienu vyru, kuriam ji atsisakė skirti dėmesio: „Tai padarė žmogus, su kuriuo nenorėjau susitikti. Nenorėjau nei už pinigus, nei be jų, nes žinojau, kad jis turi šeimą.“
Visą tinklalaidę galite žiūrėti čia:
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!