Europoje mes išmokstame sveikinantis bučiuoti žmones į abu skruostus, išmokstame, kaip greitai paversti litus į eurus, ir kaip elgtis sudėtingose situacijose. Mes turime progą pasikartoti tas užsienio kalbos frazes, kurias išmokome mokykloje. Mes išmokstame gracijos, su kuria italai nešioja megztinius ant savo pečių, ir su pasimėgavimu traukiame cigaretės dūmą lauko kavinėse, žvelgdami į padorius žmones, o ne bomžus ir invalidus, prašinėjančius pinigų iš mūsų Rotušės aikštės užeigose.
PENKIOLIKA PIŽONO KELIONĖS ĮSAKYMŲ
1. Tu neskrisi pirma klase.
2. Tu naudosi „Nuolatinio keleivio“ programoje sukauptas mylias kiek įmanoma dažniau (galų gale, laikui bėgant jos „sudega“).
3. Tu gali skristi verslo klase tik tada, jei skrydis trunka ilgiau nei penkias valandas.
4. Lėktuve vynas nebus geras vynas, o eilinis industrinis myžalas, todėl lėktuve Tu gersi tik alų ir spirituotus gėrimus.
5. Naturellement, lėktuve Tu niekada nevilkėsi šortų, treningų ar guminių šlepečių, ir stengsies nesedėti šalia tų, kurie visa tai vilki.
6. Jei prarysi migdomųjų, stengsiesi neknarkti.
7. Tu niekada nesiskųsi „jet lag'u“.
8. Tu visada pridarysi daug nuotraukų.
9. Tu niekad nenuomosi automobilio keistose vietose (pvz., Rumunijoje) ir keistose kompanijose (pvz.,“Auto-Shick“).
10. Tu visada paragausi vietinių valgių.
11. Tu visada stengsiesi patekti į egzotiškas vietas.
12. Tu pasistengsi nepamesti savo paso, bet jei taip atsitiks, ateityje turėsi užstalės pokalbio temą visiems metams.
13. Tu neturi keliauti tam, kad „praplėstum savo horizontą“ (to siekia tamsuoliai) ar tam, kad susitiktum įvairių žmonių (dažniausiai kvailų arba sukčių), vis dėlto užmegzti naujas pažintis nėra blogai.
14.Tu paragausi „toniko“ visose valstybėse, nes visur jo skonis yra skirtingas.
15. Tu visada turi siekti gero laiko praleidimo.
Ekonominio gyvenimo kodeksas yra svarbus dalykas net ir keliaujant. Nebūtina švaistyti pinigų kelionei pirmąja klase. Ir jeigu niekas kitas kelionės mums neapmoka, mes keliaujame ekonomine. Galų gale, tai tik pora ar keletas valandų skrydžio. Tačiau gyvenimui aukščiausios klasės viešbučiuose nereikia gailėti. Argi nesmagu gyventi prašmatniai? (Arba bent jau su vaizdu į prašmatnų viešbutį?)
Jei trūksta pinigų apsigyventi prašmatniame viešbutyje su garsiu baru, privalu pasistengti bent jau išgerti tame garsiame bare. Ten pat smagu ir papietauti.
Bagažas. Nebūtina investuoti į dizainerių sukurtus lagaminus. Tai, ką mes nešame su savimi, yra pagaminta „lagaminus gaminančioje kompanijoje“, o kažkokio dizainerio, visą gyvenimą besispecializuojančio kvepaluose ar audiniuose (nejaugi manote, kad Diane von Fustenberg ar „Burberry“ kompanijos paveldėtojas patys asmeniškai kuria tokį dalyką kaip lagaminas?) Tai, ką mes nešiojame, turi būti tvirta ir patogu, ne šlykščiau už tuos juodas plastmasines dėžes ant ratų ir aiškiais užrašais bei inicialais aiškiai pabrėžta, kad tai yra – MŪSŲ.
TAIP PAT SKAITYKITE: