„Žinojau, jog praėjus metams po procedūros, turėsiu grįžti į kliniką pasitikrinti. Dabar esu 100 procentų tikra – operacija pavyko puikiai!“, - džiaugėsi pašnekovė.
G.Žemaitė neabejoja – sprendimas pakoreguoti nosį plastinės operacijos pagalba buvo vienas teisingiausių jos gyvenime. Vaikystėje čiuoždama pačiūžomis traumą patyrusi ir dėl to vienos pastebimiausių kūno dalių išvaizda nebebuvusi patenkinta žinoma moteris Tautrimo Aštrausko klinikoje Kaune pirmą kartą apsilankė prieš daugiau nei dvejus metus. Iš pradžių nutarta tik pakoreguoti nosies galiuką, o tuomet spręsti, ar imtis papildomų procedūrų.
„Džiaugiuosi, kad gydytojas viską darė etapais. Juk kartais, norint pasiekti rezultatą, gali užtekti ir paprastesnės operacijos“, - patikino G. Žemaitė.
Ji neabejojo – pirmieji metai po plastinės operacijos yra svarbiausi, nes būtent per šį laiką pastebimos pagrindinės komplikacijos, kurias gana nesudėtinga išspręsti.
„Po nosies operacijos du tris mėnesius formuojasi minkštieji audiniai. Kremzlei prireikia dvigubai daugiau laiko, o kaului – metų“, - pasakojo T. Aštrauskas, plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas.
Anot jo, nosies operacija plastinėje chirurgijoje yra bene sudėtingiausia, nes šis organas – labiausiai besikeičiantis. Nosies korekcija – operacija, kuri dažnai išsprendžia ne tik estetinę, bet ir fiziologinę problemą. Jos metu išlyginama nosies pertvara, tampa lengviau kvėpuoti.
Galutinis estetinis rezultatas matomas tik pasibaigus gijimui, tačiau formos pokyčiai matomi praktiškai iš karto po operacijos. Nosies formavimosi ir korekcijos procesas po plastinės operacijos trunka apie pusę metų, kartais iki vienerių metų.
Tam, kad įvertinti, ar procedūra tikrai pavyko, po jos praėjus pastarajam laikotarpiui užtenka išorinės apžiūros.
T. Aštrauskas pabrėžė – po operacijų pacientai neturėtų pamiršti užsukti į klinikas, kuriose jos buvo atliktos. Vėlyva diagnostika, anot jo, gali sukelti nepageidaujamų reiškinių, kurių, laiku pasitikrinus, galima nesunkiai išvengti.
„Plastinė chirurgija gana sparčiai žengia į priekį. Daug galimybių atvėrė riebalų persodinimas. Mūsų klinikoje naudojamas ultragarsinis riebalų smulkintuvas, kuris nepažeidžia nervų šaknelių, nesuardo lipocitų, pagerina odos susitraukimą ir gali būti naudojamas tokioms subtilioms sritims kaip vidinės šlaunys, rankos, kaklas bei smakras. Juk dažnai tam, kad išspręstum, regis, didelę problemą, reikia visai nedaug“, - patikino T. Aštrauskas.