Nors Rimvydas populiarina pigius keliavimo būdus, jam pačiam kartais tenka apsistoti ir prabangiuose viešbučiuose. Dažniausiai gyvendamas brangiuose apartamentuose vaikinas už juos nemoka, tačiau mielai pasidalino, kiek toks malonumas kainuoja ir ko galima tikėtis sumokėjus už apartamentus 11 tūkst. eurų.
Kokiame prabangiausiame viešbutyje esate gyvenęs ir kuo jis nustebino? Ar yra tam tikri kriterijai, kurie rodo viešbučio klasę, tačiau yra nežinomi paprastiems keliautojams?
Prabangiausias viešbutis, kuriame gyvenau, buvo „Four Seasons Resort Mauritius“ Mauricijuje, kur pigiausios kategorijos kambarys kainuoja 915 eurų už naktį, brangiausios – 11 000 eurų. Beje, į kainą įeina pusryčiai.
Pigiausias kambarys – tai privati vila su nuosavu baseinu ir išėjimu ant jūros kranto. Viloje viskas įrengta neįtikėtinai prabangiai, į išmanųjį telefoną galima atsisiųsti viešbučio programėlę, kiekvienam kambariui priskiriamas viešbučio darbuotojas, pasiruošęs padėti bet kuriuo paros metu. Vieną vakarą paprašiau jo kolos ir ledukų – neįtikėtino dydžio viešbutyje savo užsakymą gavau jau po kelių minučių. 250 ml. kolos buteliukas kainavo 15 eurų.
Asmeniškai man aukštos klasės viešbutis neturi būti vertinamas tik pagal kainą arba prabangą. Labai svarbu yra dėmesys klientui. Kartą 4 žvaigždučių viešbutyje personalas buvo tokio aukšto lygio, kad net išmoko mano vardą, kurį užsieniečiams paprastai ištarti yra labai sunku, ir visur – restorane, registratūroje, SPA centre, paplūdimyje ar prie baseino sveikinosi ištardami mano vardą. Tai tik smulkmena, bet viešbutyje buvo daugiau nei pusšimtis kambarių.
Kokią prabangą galima rasti Lietuvoje? Gal teko organizuoti kelionę atvykstantiems į Lietuvą?
Lietuvoje tikrai yra prabangių viešbučių. Kai kartą pasidomėjau apgyvendinimo kainomis už naktį, kurios siekia net 300-500 eurų, susiėmiau už galvos. Kas gali čia važiuoti? Tačiau tiesa yra tokia, kad viešbučiai tokie užimti, jog ne visomis datomis yra laisvų kambarių! Asmeniškai mane labiausiai sužavėjo Trakų rajone esantis „IDW Esperanza Resort“. Pagal populiariausio kelionių portalo pasaulyje „Tripadvisor“ reitingus, tai yra numeris vienas viešbutis visoje Lietuvoje.
Teko girdėti, kad vienas prabangiausių Kopenhagos viešbučių atsisakė apgyvendinti Justin Bieber, nes jis buvo ne jų klasės žmogus. Ar pasaulyje yra daug tokio tipo viešbučių, kurie net gali rinktis, kokie svečiai jiems tinka?
Kiekvienas viešbutis turi savo taisykles ir politiką, kuria vadovaujasi, todėl nenuostabu, kad kažkuris nesutiko apgyvendinti tam tikro svečio – o apie tai per pasaulį pasklido žinia tik todėl, kad tai buvo žymusis Justin Bieber. Pasaulyje tikrai yra viešbučių, kurie gali atsisakyti priimti vieną ar kitą svečią. Toli žvelgti nereikia: Turkijoje yra viešbučių, kurie netvirtina Rusijos piliečių rezervacijų.
Net Lietuvoje yra vienas viešbutis, kuris anksčiau priimdavo svečius tik priklausančius to viešbučio klubui. Jungtinėje Karalystėje teko lankytis golfo žaidėjų kurorte netoli Aberdyno, į tą viešbutį galima patekti tik turint vieno iš jau esančių nuolatinių viešbučio lankytojų rekomendaciją.
Kokie pasaulyje yra laikomi patys prabangiausi kurortai, paplūdimiai?
Jų yra labai daug, kiekviename kontinente. Europoje galima būtų paminėti Prancūzijos Rivjerą (Nica, Sen Tropezas), Mykonos salą Graikijoje, Ibizą Ispanijoje, Santorinio salą Graikijoje (norintiems apsigyventi būtent istoriniuose miesteliuose Oia ir Thira), Kapris Italijoje, Monakas.
Kokie be viešbučių yra prabangūs apgyvendinimo būdai? Jachtos, nameliai ant vandens, prabangūs kempingai?
Prabangias atostogas planuojantys žmonės neretai mėgsta apsistoti ne viešbutyje, o privačiose vilose, kadangi nori privatumo. Kai kurios gali kainuoti ir po 10 000 eurų už naktį. Turkijoje žinau vilą, kuri turi 11 miegamųjų ir gali apgyvendinti daugiau nei 20 žmonių. Jos kaina nakčiai – 3000 eurų. Į kainą įskaičiuotas patarnavimas, asmeninis šefas ir maitinimas, o meniu galite sudaryti kartu su šefu pagal savo pomėgius.
Galbūt šiandien prabangos sąvoka keičiasi ir pabuvimas tyloje tarp vienuolių ar visiškas gamtos prieglobstis yra laikomi prabanga?
Tikrai taip. Pažįstu labai turtingų žmonių, kurie keliaudami niekada nesirenka aukščiausios klasės viešbučių. Atvirkščiai – susimeta daiktus į kuprinę ir išskrenda į negyvenamą salą Filipinuose arba kelis mėnesius keliauja po Aziją, nakvoja ten kur papuola, kad ir pigiausiuose hosteliuose. Tokiems žmonėms prabanga yra apskritai skirti laiko atostogoms, o išeiti iš savo komforto zonos jiems suteikia daugiausiai malonumo.
Kokie Jūsų patarimai, kaip prabangą galimą nusipirkti pigiau, gudriau?
Labai pigiai prabangoje „maudytis“ galima Balio saloje. Sala garsėja neįtikėtinu skaičiumi privačių vilų, prabangiausių viešbučių su privačiais baseinais ir patarnautojais. Kainos neįtikėtinai mažos, vaizdai – kerintys. Apskritai, Azijos kryptys yra labiausiai lietuvio kišenei prieinamos, norint pasimėgauti prabanga.
Na, o turintiems labai daug pinigų, galiu pasiūlyti pramogą – asmenukę su Kim Kardashian arba už 1500 dolerių Dubajuje iššokti parašiutu virš įspūdingiausios pasaulyje dirbtinės salos – „Palmės“. Skirtingi žmonės prabangą suvokia skirtingai.