• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vieni teigia, kad pozityvus mąstymas – nesąmonė, kiti, priešingai, jį aukština ir pasakoja istorijas, kaip ši mąstymo technika pakreipė gyvenimą teigiama linkme. Bet visgi man ramybės neduoda vienas vienintelis klausimas – ar verta praktikuoti pozityvų mąstymą? O gal tai tik tuščias laiko gaišimas?

REKLAMA
REKLAMA

Stengdamasis atsakyti į šį klausimą pasidomėjau dažniausiai sutinkamais pozityvaus mąstymo mitais.

REKLAMA

Mitas Nr. 1 – Negatyvus mąstymas tikresnis.

Tikriausiai teko girdėti, kad pozityvus mąstymas- utopinis, atitrūkęs nuo realybės, o jo priešingybė - negatyvus mąstymas - tikras. O dabar pasvarstykime kas geriau- mąstyti negatyviai ir visą laiką save graužti dėl visokių problemų problemėlių ar ... galvoti apie teigiamus gražius dalykus. Bijau, kad matant vien apie blogybes galime imti ir pavirsti vieną dieną į bėdeles. Kurios tik skundžiasi, verkšlena... Natūraliai tokių žmonių visi privengia. Natūraliai gręžiamės į optimistus.

REKLAMA
REKLAMA

Mitas Nr. 2 – Pozityviai mąstantys tiki, kad vieną dieną pradės lyti pinigais!

Mes nebe vaikai ir nebetikime pasakomis. Vien mąstyti pozityviai tikrai neužtenka. Ne mažiau svarbu yra atkakliai siekti savo tikslų. Pvz., jeigu aš svajosiu apie raudoną Ferrari ir nieko nedarysiu, vargu ar jis nukris iš dangaus. Tačiau jeigu aš svajosiu apie šį automobilį ir uoliai dirbsiu, padidės galimybė vieną dieną išvysti svajonę savo kieme. Pozityvus mąstymas man bus puiki priemonė, padedanti nenuleisti rankų ir ieškoti galimybių, kaip būtų galima ją - raudoną svajonę - pasiekti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mitas Nr. 3 – Pozityvų mąstymą lengva praktikuoti.

Visi naujokai karštai užprotestuos pastarą teiginį. Nes mūsų aplinkoje gausu tiek teigiamybių tiek neigiamybių. Sutik kaimyną. Jis iškart puls skųstis. Nueik į darbą – ten vienos problemos. Grįžk namo – net ir čia gausu problemų problemėlių... Tad drąsiai galiu pasakyti, kad pozityviai mąstyti reikia mokintis palaipsniui. Tik su laiku išmokstama nukreipti dėmesį į teigiamus aspektus, matyti galimybes, daug svajoti, šypsotis, kalbėti teigiamai, neigiamas mintis keisti teigiamomis, būti tokiu pozityviu, kad šalia esantys taip pat užsikrėstų teigiama energija.

REKLAMA

Mitas Nr. 4 – Būti pozityviu nepaprastai smagu ir gera.

Mes užsaugome lietuviškose šeimose, kur tėvai daugiau peikdavo nei girdavo. Mums yra įprasta kritikuoti vienas kitą. Ir labai įprasta nepasitikėti savimi, peikti save, pykti ant savęs, matyti vien savo silpnybes. Tad nėra taip lengva vieną dieną padėti tašką ir mąstyti vien teigiamai, girti save, džiaugtis savo pasiekimais, didžiuotis net ir mažais laimėjimais. Dar sunkiau bendrauti su žmonėmis, kurie kalba vien neigiamai ir mus - pozityviuosius - menkina, kritikuoja, peikia. Tokiu atveju tenka nuspręsti, su kuriais žmonėmis mums pakeliui, o su kuriais – nebe...

REKLAMA

Mitas Nr. 5 – Deja, pozityvus mąstymas nepakeis realybės.

Sutikite - gyvenimas ne vien rožėm klotas. Kasdien įvyksta galybė nelaimių, katastrofų, mus kamuoja įvairios problemos. Tad klaidinga galvoti, kad užtenka mąstyti pozityviai ir mums kuo puikiausiai seksis: gyvensime savo susikurtame pasaulyje, kuriame karaliauja taika, laimė, meilė, džiaugsmas. Deja...

Pozityvaus mąstymo esmė kiek kitokia. Mes turime gebėti bet kokiose situacijoje rasti teigiamus aspektus. Visų svarbiausia – gebėti išspręsti bet kokią problemą kuo naudingiau sau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mitas Nr. 6 – Pozityviai mąstantys – kiek išprotėję.

Iš šalies gali atrodyti, kad pozityviai mąstantys yra kiek pamišę virš žemės pakilę žmogeliai, kurie gyvena ne šiame pasaulyje. Jie fantazuoja fantazuoja... Bet taip nėra! Netgi atvirkščiai – pozityviai mąstantys yra labai protingi asmenys, gebantys bet kokioje situacijoje įžvelgti galimybes. Savo mąstymo dėka jie geba valdyti stresą, yra žymiai ramesni ir labiau atsipalaidavę. Jie atkakliai juda savo tikslų link ir nepasiduoda bereikalingai panikai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų