Joje taip pat galima susipažinti su penkiais Londone gyvenančiais lietuvių menininkėmais ir tyrėjais, pristatančiais savo praktikas.
Kokią įtaką menininko karjerai turi galimybė studijuoti ir gyventi didžiausiose pasaulio sostinėse? Ar gyvenimas svetur suteikia unikalias sąlygas atsitraukti ir šviežiomis akimis pažvelgti į tradicijas ir paveldą, puoselėjamą Lietuvoje?
Į šiuos ir panašius klausimus kūrybiškai bando atsakyti Londone prieš aštuonerius metus įkurta internetinė vaizdo įrašų platforma „The Good Neighbour“ (ankstesniu pavadinimu „The Deep Splash“)
„The Good Neighbour“ veikla, prasidėjusi nuo interviu su lietuvių išeivijos menininkais, daugiausia dėmesio skiria kūrėjų reprezentavimui, apsilankymams menininkų studijose ir pokalbiams, kuriuose atskleidžiamos migracijos, menininkų diasporos ir kūrybiškumo temos.
Tęstinę vaizdo įrašų platformos veiklą galima vadinti archyvu, suteikiančiu erdvę klausimams apie tautinės tapatybės sampratą, idėjų migraciją, meninės kūrybos būdus ir įkvėpimo šaltinius.
Vienas ilgiausių „The Good Neighbour“ įrašų – programoje „Skype“ vykęs interviu su legendiniu lietuvių menininku Jonu Meku.
Šis net dvi valandas trukęs pokalbis tarp Niujorke esančio menininko ir vaizdo įrašų platformos kūrėjų klausantis nė kiek neprailgsta.
Šiais ir praeitais metais projektas vėl atsigręžė į Londoną, kur projektas ir prasidėjo prieš aštuonis metus. „The Good Neighbour“ Londono menininkų seriją kuruoja viena iš vaizdo įrašų platformos įkūrėjų Justė Kostikovaitė.
Pirmajame reportaže iš Londone, pristatančiame kūrėjus iš Lietuvos, galime susipažinti su Londone gyvenančios menininkės Urtės Janus praktika.
Naujausią jos kūrinį „Visos prieš tai buvusios jūros“ dar gruodžio mėnesį buvo galima patirti „JCDecaux premijos 2023: Mainais į amžius“ parodoje Lietuvos nacionalinėje dailės galerijoje.
Janus kuria skulptūrines instaliacijas, kuriomis tyrinėja laiko tėkmę, žmogaus tvarinių ir gamtos pasaulio sąveiką.
Savo praktikoje menininkė naudoja lėtai veikiančius cheminius procesus ir leidžia aplinkai paveikti jos kūrinius. Pokalbį su menininke rasite šioje nuorodoje.
„The Good Neighbour“ iš viso praeitą sezoną pristatė penkis reportažus apie įdomiausius Londone šiuo metu gyvenančius lietuvių kūrėjus ir tyrėjus: Adeliną Sasnauskaitę, Viltę Fuller, Deividą Vytautą, mokslininkę Gražiną Bielousovą ir jau minėtą Urtę Janus.
Jų įvairialypės praktikos, kilusios iš skirtingų disciplinų ir kontekstų, atspindi tarptautines šiuolaikinio meno tendencijas.
Visus „The Good Neighbour“ vaizdo įrašus rasite čia. Platformos naujienas kviečiame sekti „Facebook“ ir „Instagram“ paskyrose.
Projekto sklaidą remia Lietuvos kultūros taryba ir „British-Lithuanian Society“.
Projekto partneris – Jungtinės Karalystės lietuvių Jaunimo Sąjunga.