22 metų merginą, kuri šiuo metu mokosi tapti pilote, tapti pilote įkvėpė jos tėtis. Jam 25 metus priklausė aerodromas ir parašiutininkų centras Peterlėjuje, o ji ten darbuojasi nuo 11 metų.
Pirmą kartą ji iš lėktuvo iššoko būdama vos 12-os, o ore įvairiausius triukus išdarinėja nuo 16-os metų.
Baigusi abitūros egzaminus, būdama 18 metų ji pradėjo pilotavimo mokymus, rašo dailystar.co.uk.
Visgi nepaisant jos ilgalaikės aistros skraidymui, ji dažnai būna nuvertinama.
Kadangi Niamh siekė tapti komercinių oro linijų kapitone, daugelis jos partnerių kaltindavo ją, kad ji meluoja apie savo karjerą.
„Kai vaikinas bando mane užkalbinti, jis dažniausiai paklausia, kuo aš užsiimu. Kai pasakau, kad mokausi būti pilote, jų veidas aiškiai parodo, kad jie mano, jog meluoju.
Kartais tai erzina, bet šie susitikimai būna smagūs, ir man labai patinka stebėti, kaip keičiasi jų veidai, kai pamažu pradeda suprasti, kad iš tiesų esu pilotė.
Jų žvilgsniai pasikeičia nuo abejoningų iki pagarbių, ir tai laikau savo laimėjimu. Aš tikrai nesu kažkokia kvaila blondinė ir nenoriu, kad mane tokia laikytų“, – tikina mergina.
Laimei, klaidingi žmonių įsitikinimai nesutrukdė Niamh ieškoti antrosios pusės. Neseniai ji pasirodė televizijos laidoje „Celebs Go Dating“, kur susipažino su realybės šou „Love Island“ žvaigžde Liamu Reardonu.
„Celebs Go Dating“ man buvo puiki patirtis, visa filmavimo komanda leido man jaustis labai maloniai, o Liamas buvo mielas.
Kai pasirodė epizodas, buvau juo labai patenkinta, bet nemėgstu žiūrėti į save.
Mano draugai žiūrėdavo ir juokdavosi, o aš turėdavau išeiti iš kambario, nes negalėdavau to pakęsti“, – prisiminė ji.
Skatina tuo užsiimti kitas
Ji tikisi, kad pasinaudodama savo platforma įkvėps kitas moteris šioje pramonės šakoje, ir džiaugiasi, kad į jos skraidymo mokyklą „Eshott School of Flying“ įstos daugiau jaunų moterų.
„Mano patirtis skraidymo mokykloje buvo vien pozityvi. Džiaugiuosi, kad tiek daug merginų čia bando savo jėgas ir esu laiminga, kad mus vienodai vertina. Kalbant atvirai, iš kitų pilotų niekada nesulaukiau žeminančių žodžių, su diskriminacija susidūriau nebent bendraujant su pašaliniais žmonėmis.
Prieš kurį laiką, kai susitikinėjau su vaikinu, jis man padovanojo dovanų kortelę ir aš išėjau apsipirkti. Pradėjau šnekėtis su viena senyva moterimi ir pasakiau jai, kad mokausi būti pilote.
Ji buvo šokiruota ir paklausė manęs: „Ar jis žino?“, o dėl jos reakcijos aš likau be žado.
Vis dar yra žmonių, kurie mano, kad moteris turėtų būti motina arba dirbti darbą, kuris leistų jai skirti pakankamai laiko rūpintis šeima, ir tai, ką tenka matyti, daužo širdį.“
Visgi pilotų mokykla kainuoja tikrai brangiai - 115 tūkst. eurų, jei renkatės integruotą mokyklą, todėl norėdama sutaupyti, ji nusprendė pasirinkti modulinę kvalifikaciją. Šiuo metu ji savarankiškai ruošiasi oro linijų transporto piloto licencijos (ATPL) egzaminams.
Niamh, kuri ore jau yra praleidusi daugiau nei 40 valandų, pridūrė: „Prieš pradėdama kitą skrydžio mokymo etapą turiu išlaikyti 14 egzaminų raštu, įskaitant prietaisų ir navigacijos egzaminus, ir 100 savarankiško skrydžio valandų.
Šiuo metu mokausi Bristolio žemės mokykloje, todėl internetinius seminarus stebiu iš namų, o kad galėčiau finansuoti studijas, jas derinu su darbu ne pilnu etatu. Visko pasiekti tikrai įmanoma, jei labai nori.“