• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Patikrink rūbą kol dar jo nenusipirkai!

Parduotuvėje – dailutė suknelė, namuose – tik beviltiškas skuduras? Su tokiu reiškiniu perkant rūbus susiduria ne viena. Deja, vien kritiškas žvilgsnis čia nepadės. Sumanūs prekybininkai kartais įsigudrina ne tik apšvietimą sureguliuoti atitinkamai, kad paprastas kartūnas, atrodo, vilnija it įstabus šilkas, bet dar ir veidrodį pakabina tokiu kampu, jog atrodai sau gerokai lieknesnė, dailesnė.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip neprarasti sveikos nuovokos? Tau padės šie 5 praktiniai patarimai.

1.    Lengva mankšta. Taip, čia, persirengimo kabinoje. Matuodamasi naują rūbą būtinai pamėgink atsitūpti, atsistoti, atsisėsti, pakelti rankas, pasisukioti. Taip ir tik taip laiku sužinosi, ar rūbas tau patogus – ar niekur neveržia, ar tau pasilanksčius jo juosmuo neatsiduria kur nors ties krūtine ir pan. Toks testas – kur kas patikimesnis už elegantiškai saikingą pasisukiojimą prieš veidrodį.

REKLAMA

2.    Glamžyk! Sugniaužk, atleisk rūbo audinį. Na, kaip, ar liko žymė? Jei taip – mesk šalin iliuzijas, kad vilkėdama šį drabužį atrodysi kaip iš paveiksliuko. Sulenkei, ištiesei ranką – ir rankovėje jau liko „armonikėlė“. Atsisėdai į automobilį – ir sijonas iš lygaus jau pavirto „glamžytu“. Manai, kad tai rūbui netgi suteiks savotiško šarmo? Tuomet čiupk jį nedvejodama! Bet jei toks vaizdelis tavęs netenkina – rinkis kitą.

REKLAMA
REKLAMA

3.    Eik pasivaikščioti. Ne pernelyg toli, kad neimtų kaukti apsaugos signalizacija. Užteks atitraukti persirengimo kabinos užuolaidas ir paėjėti kelis žingsnius prekybos salėje. Apžiūrėk save iš tolėliau, jei tik turi galimybę – ir kitokioje šviesoje. Taip pamatysi tikrąją rūbo spalvą ir žvilgtelėsi į jį iš didesnio atstumo. Kai kurie trūkumai (pvz. tai, kad rūbo audinys, kai ant jo krinta ryškesnė šviesa, šiek tiek persišviečia) pasimato tik žvelgiant iš tolėliau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

4.    Testas dekoracijoms. Blizgučiai, karoliukai, žvyneliai, žiedeliai – visos šios smulkmenos gali paprastą rūbą paversti nepakartojamu. Jei tik... neims irti bei kristi vos paliesti. Tad jei jau renkiesi tokį rūbą – atlik jo puošybos elementų patvarumo testą tiesiog dabar: stipriai perbrauk delnu per visas detales (specialiai plėšti nereikia, užteks ne pernelyg švelniai paglostyti), paėmusi rūbą į ranką jį papurtyk. Ar nenubiro joks žvynelis? Vadinasi, jie pritvirtinti gerai. Keletas karoliukų jau nukrito? Po trečio apsivilkimo tikriausiai nubirs visi. Arba nusipirkus rūbą teks pačiai juos kruopščiau sutvirtinti. Ir dar vienas svarbus testas: priglausk kitos rūbo vietos audinį prie tų puošmenų. Ar siūlai nekimba? Ar blizgučiai neprilipo prie audinio? Jei kimba arba liko – vadinasi, šiuo rūbu pasipuošusi turėsi ne tik pati vaikščioti it porcelianinė lėlė, bet ir neleisti niekam prie tavęs prisiglausti, apkabinti.

REKLAMA

5.    Priežiūros instrukcija. Skalbimo mašinos valdo! Tad kam dar sukti galvą, kaip tą rūbą skalbti? Deja, sukti galvą teks. Jei ne dabar, tai tada, kai šaukštai jau bus po pietų. Daugybės rūbų etiketėje nurodyta, kad jie skalbiami rankomis. Bet drąsiai sukrauni juos kartu su kitais, išskalbi ir – nieko tokio. Tiesa, po antro ir trečio skalbimui rūbui bus padaryta žala: galbūt jis praras spalvos vaiskumą, gal išsitampys audinys, pakis jo kritimas. Tad saugiau būtų apie patogumą pagalvoti prieš rūbą perkant. Tikiu, kad baltą nėriniuotą palaidinę, kurią ketini vilkėti per močiutės 70-metį, nepatingėsi skalbti rankomis. Bet ar esi pasirengusi vergauti savo kasdieniams marškinėliams ir golfams?

 

Straipsnio autorė Laura Mureikaitė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų