Britų seselė tapo pirmuoju žmogumi, kuriam novatoriška operacija visiškai panaikino depresiją, informuoja „Telegraph.co.uk".
62 m. Sheila Cook daugiau nei dešimtmetį sirgo itin stipria depresijos forma. Moteris pradėjo linkti į savižudybę, dažnai negalėjo pati net pavalgyti ar apsirengti. Ji buvo priversta palikti darbą, o jos vyras, fizikos mokslininkas, taip pat sustabdė savo profesinę veiklą, kad galėtų rūpintis sergančia žmona.
Įprasti antidepresantai moteriai nepadėdavo. Buvo nuspręsta griebtis elektrinio šoko terapijos, tačiau ir ji nebuvo veiksminga.
Būtent tada moterį pradėjo gydyti Bristolio universiteto gydytojai, naudojantys naująjį gydymo metodą – gilų smegenų stimuliavimą. Į smegenis įmontuojami ploni laidai, kurie yra sujungti su po oda įtvirtintu degtukų dydžio stimuliatoriumi, nuolatos teikiančiu elektroninius impulsus. Taip yra stabdomos pernelyg aktyvios smegenų dalys, atsakingos už emocijas, ir stimuliuojamos neenergingosios.
Vis dėlto po mėnesio mintys apie savižudybę grįžo.
Būtent tada Sheilai Cook buvo pasiūlytas dar naujesnis gydymo metodas – neurochirurginė operacija („Anterior Cingulotomy“), kurios metu per daug aktyvios smegenų jungtys nudeginamos.
Moteris, kuriai operacija atlikta 2010 m. pradžioje, tapo pirmuoju žmogumi, išbandžiusiu šį novatorišką gydymo būdą.
Jau daugiau nei metai S. Cook visiškai nebeserga depresija.
„Poveikis buvo puikus. Po kelių savaičių mano gyvenimas pasikeitė, – prisimena S. Cook. – Skaitau knygas, darau namų ruošos darbus, einu pasivaikščioti ir, svarbiausia, vėl turiu šeimą.“
Bent vieną kartą gyvenime depresija suserga apie 20 proc. pasaulio gyventojų. Daugiau nei pusė žmonių pasveiksta per 6 savaites, tačiau apie 10 proc. nepasveiksta net per 3 metus.