Dėl šios situacijos žinomai atlikėjai teko naktį praleisti ne mėgaujantis atostogų malonumais, o prie kompiuterio, tačiau dabar, panašu, netrukus viską pavyks atsekti.
Neseniai Justės „Facebook“ anketoje pasirodė tokia žinutė: „Sveiki, mano instagramas buvo nulaužtas. Jei gausite kažkokią keistą info iš insta ir mailo – ten ne aš. Dirbam ties tuom, duosiu žinot, kaip sekas. Nespauskite jokiu linkų! Ačiū už supratimą. Wow patirtėlė“.
Anot atlikėjos prodiuserio L. Lučiūno, iš pradžių vagys įsilaužė į J. Arlauskaitės-Jazzu elektroninį paštą, o vėliau – ir „Instagram“.
„Dabar pavyko pilnai atgauti elektroninį paštą, o dėl Justės „Instagram“ klausimo dabar dirba ir Lietuvos programuotojai, ir anglų, ir amerikiečių. Pradėtas pakankamai rimtas tyrimas – yra įsijungusios kelių šalių institucijos, kurios ieško, kaip ir kas čia padaryta“, – sakė jis.
Tiesa, tyrimo pradžia atnešė gerų rezultatų – ima aiškėti, nuo ko visa tai prasidėjo: „Pradinis tyrimas jau atliktas – turime duomenis, kad visa vagystė padaryta iš Turkijos, buvusio Turkijos „Instagram“ support ofiso. Tikėtina, kad į tai yra įtraukta keletas arba ten dirbusių arba turinčių labai artimus ryšius žmonių. Dabar klausimas lieka daugiau techninis, kada pavyks visa tai pabaigti.“
Paklausus, ar be to, kad pavogti Justės „Instagram“ duomenis, dar papildomai buvo stengiamasi jai pakenkti rašant žinutes, L. Lučiūnas teigė, kad ne – tai tik duomenų vagystė.
„Manau, kad ir tikslas čia buvo labai paprastas. Kai „Instagram“ paskyra yra labai populiari, odažnai vagys tokią informaciją nori pavogti, kad vėliau parduotų daug sekėjų turinčias anketas“, – įsitikinęs jis.
Tiesa, situacijos taip paprastai nei Justė, nei jos vadybininkas ir jų suburta komanda nepaliks: „Norime, kad tokie žmonės realiai būtų nubausti. Tai – rimtas klausimas. Lietuvių kompanija, kuri mums padeda šį tyrimą spręsti, sakė, jog tai – pakankamai unikalus atvejis, tačiau kartu ir aiškus – viską neblogai pavyko atsekti. Į viską greitai reagavome – per naktį ir mūsų žmonės darbavosi ofise, ir Justė prie kompiuterio kitame pasaulio gale.“
Anot L. Lučiūno, šis atvejis nėra pirmas, o į tai jau sureagavo ir pats „Instagram“. „Turėtų būti didesnės apimties tyrimas, nes tai – vagystė, kaip ir bet kokių kitų daiktų, kurie kažkam priklauso“, – pokalbį baigė jis.