Tačiau svarbu suvokti, kad ne pačios programėlės, o mes patys esame linkę pasiduoti didžiulei kitų žmonių įtakai.
Ne paslaptis, kad daugelis netgi ima trinti savo socialinių tinklų paskyras, nes nebepakelia spaudimo bei idealaus kitų žmonių gyvenimo. Tiesą pasakius, „Instagram“ neretai primena buvusių klasės draugų susitikimą, kuriame visi giriasi apie savo pasiekimus, nepaisant to, kad tai daryti bando „skoningai“.
Tiesa, „Instagram“ anksčiau ar vėliau ima gadinti ir porų santykius, o žemiau pateikiame pagrindines klaidas, kurių visiems mylintiems ir mylimiems reikėtų vengti.
1. Nuolatinis vienas kito nuotraukų viešinimas
Būkime atviri – žmonės, kurie nuolat kalba apie savo santykius ir dalijasi tik savo meilės akimirkomis, iš tiesų labai erzina. „Instagram“ nėra privati erdvė – dalindamiesi savo nuotraukomis ir įrašais jūs pristatote savo pasauliui. Įvairūs tyrimai rodo, kad žmonės, kurie perdėtai dalijasi savo santykiais socialiniuose tinkluose, ilgainiui priverčia savo draugus blogai jaustis – jie ima galvoti, kad nebeturi tokių artimų ryšių. Jiems ima atrodyti, kad su jumis nebeįmanoma turėti artimų ryšių ir jūs juos atstumiate, mat domitės tik savo partneriu“, – sako socialinių tinklų tyrimų centro vadovė Pamela Rutledge.
2. Ilgų tekstų rašymas po mylimojo nuotrauka
Ilgų tekstų viešinimas apie savo mylimąjį gali būti ne toks ir gražus gestas – dažnai tai byloja apie nesveikus santykius. Toks elgesys dažnai būna paskatintas įvairių ne tokių ir „nekaltų“ tikslų – jūs norite, kad visi žinotų, jog jūs esate laiminguose santykiuose ir jūsų palikti – tiesiog neįmanoma.
„Įsivaizduokite, kad susitinkate su žmonėmis, kurie susitikimo metu kalba tik vienas su kitu ir jūsų niekur neįtraukia – būtent taip atrodo ilgų pastraipų viešinimas socialiniuose tinkluose. Socialinės medijos – tarsi pokalbis. Čia reikia rašyti apie tai, kas galėtų rūpėti ir kitiems“, – sako P. Rutledge.
3. Visų jūsų bendrų veiklų viešinimas
Net nepaisant to, kad jūs nuolat kartu veikiate smagius dalykus, visų jų viešinti tikrai nereikėtų. Paprastai tariant, tai pakenktų ir jūsų santykiams, mat jei jūs viską viešinate „Instagram“, jūsų pasimatymas iš tiesų eina perniek – juk vienas su kitu tuo metu nebendraujate.
4. Vienas iš jūsų nuolat įlindęs į „Instagram“
Tai netgi baisiau už jūsų abiejų lindėjimą šiame socialiniame tinkle. „Jei jūs kartu žiūrite filmą, ir vienas iš jūsų tuo pat metu stebi „Instagram“, vadinasi, jūs nustojate kartu dalyvauti bendroje veikloje – jūsų antroji pusė gali pasijusti atstumta. Svarbu vienas kitam rodyti dėmesį“, – pabrėžia P. Rutledge.
5. Jūsų antroji pusė niekuomet nesidalija jūsų nuotraukomis
Pasitikėjimo niekuomet nekelia tos poros, kurių tik viena pusė dalijasi bendromis akimirkomis. Dažnai taip elgiasi vaikinai, palikdami visą savo kitą – santykių pusę – atskleisti savo merginoms.
„Taip dažnai elgiasi tie, kurie apskritai bijo santykių ir artumo. Tačiau tai suprantama – jei jūs bijote tai pripažinti viešai, kodėl turėtumėte tuo dar ir dalintis socialiniuose tinkluose?“ – svarsto socialinių tinklų tyrimų centro vadovė.
6. Bet kokio mielesnio žodžio vienas kitam paviešinimo vengimas
Kraštutinumai visuomet blogai – ir tada, kai viešinate įrašus tik apie antrąją pusę, ir tada, kai apskritai niekuomet nieko mielo viešai jai negalite pasakyti.
Žinojimas, kad jūsų partneris visuomet tūno „Instagram“, bet niekuomet nieko mielo jums ten neatsiunčia ar nespaudžia „patinka“ ant jūsų nuotraukų, verčia juo suabejoti. Dažnai tokiose porose žmonės pasijunčia atstumti.
„Tai prilygsta tam atvejui, kai kartu nueinate į vakarėlį, bet bendraujate tik su kitais žmonėmis, visiškai ignoruodami savo partnerį“, – pavyzdį duoda P. Rutledge.
7. Niekuomet neištrinate savo buvusių merginų ar vaikinų nuotraukų
Jei pradedate susitikinėti su kažkuo nauju, bet savo socialiniuose tinkluose paliekate savo buvusių santykių įrodymus, dažnai privers kitus žmones – o ypatingai jūsų naująjį partnerį – versti jaustis itin nemaloniai.
Žinoma, jei jūs ir toliau palaikote ryšius su savo „eks“, tuomet situacija suprantama. Bet jei tie žmonės jums nieko nebereiškia, dažnai tai įrodo, kad jūs paprasčiausiai gėdijatės pripažinti, kad tam tikri jūsų santykiai nepavyko.
8. Nesibaigiantis savo „eks“ sekimas
Svarbu pabrėžti, kad nėra nieko gėdingo domėtis savo buvusiais mylimaisiais. Pripažinkime, visi esame buvę to žmogaus vietoje, kuris būdamas ne visai blaivus viduryje nakties aiškinosi, ar antroji pusė, kuri jį metė prieš 3 metus, penktadienio vakarą leidžia be galo nuobodžiai.
„Visiškai normalu yra norėti jaustis gerai apie save – visi stengiamės išvengti jausmo, kad kažkam galėtume būti per prasti“, – sako specialistė.
Tačiau svarbu prisiminti, kad socialiniai tinklai ne visada parodo realybę, todėl jais pasitikėti ir save nuvertinti taip pat nederėtų.
9. Vienas kito teisimas už „patinka“ paspaudimus ant kitų žmonių nuotraukų
Vienas paprastas „patinka“ paspaudimas gali sukelti tikrą dramą – tą žino visos merginos. Daugumai nepatinka, kai jų antrosios pusės „pamėgsta“ pusnuogių gražuolių nuotraukas prie baseino, tačiau kai kuriems tai – visiškai nė motais. Visos bėdos čia prasideda per nesikalbėjimą.
Šiais laikais, pradedant naujus santykius, svarbu atvirai pasikalbėti ir apie socialines medijas. Atsakykite į šiuos klausimus: ar jūs pavydite, kai jūsų vaikinas spaudžia „patinka“ ant kitų merginų nuotraukų? Ar jis galvoja, kad jūsų asmenukių viešinimas yra dėmesio reikalavimas iš kitų vaikinų?
Apie visa tai svarbu kalbėtis ir gauti aiškius atsakymus – tai jums padės išvengti nesutarimų.