Realybės šou „Pasverti ir laimingi“ tęsiasi. Dalyviai jau trečią savaitę aktyviai sportuoja ir keičia savo mitybos įpročius, siekdami vieno vienintelio tikslo – numesti kuo daugiau kilogramų. Tačiau ne visi supranta, kad projekto trenerių ir specialistų klausyti būtina. Jeigu jų patarimų nepaisoma, viskas baigiasi ligoninės priimamajame. Kuriam iš dalyvių teko kviesti greitąją pagalbą, paaiškės šeštadienį per Pirmąjį Baltijos kanalą. Taip pat išgirsite daug naudingų patarimų apie tai, kokie pratimai yra geriausi, norint numesti svorio. O sekmadienį pokalbių šou „Pasverti ir laimingi“ vedėja Natalija Bočkariova kartu su dietologais, psichologais ir treneriais bandys atsakyti į klausimą, kas svarbiau – sportas ar dieta, norint atsikratyti nereikalingų kilogramų?
Dietologė gydytoja Asta Keturkienė, kalbėdama apie dietas, teigia, kad svarbiausias yra žmogaus požiūris į save. „Juk ne visiems tinka standartiniai parametrai 90/60/90. Kiekvienas iš mūsų pats pasirenka, kaip jis nori atrodyti. Svarbiausia, kad žmogus būtų patenkintas ir gerai jaustųsi. Visada sakau, kad pirmiausia reikia atsakyti į klausimą, kodėl reikia mesti svorį? Teisingiausias atsakymas yra - dėl savęs. Žmogaus psichika turi būti rami, jis negali būti pririštas prie tam tikrų skaičių, kad per nustatytą laikotarpį reikia būtinai numesti tiek ir tiek kilogramų. Bus daug streso, nereikalingų nervų ir nuolat lydės bloga nuotaika. Tuomet svorio metimas pavirs ilgalaike kančia. Kūnas – tai Dievo ambasada, sielos buveinė, todėl juo reikia rūpintis ir jį gerbti. Manau, kad derindamas sveikos mitybos įpročius ir fizinį aktyvumą, žmogus tikrai pasieks užsibrėžtų tikslų - gerai jausis ir gražia išvaizda džiugins ir save, ir aplinkinius“, - sako dietologė ir Lietuvos Sporto Universiteto dėstytoja A. Keturkienė.
Vilniaus dietologijos centro gydytoja Eglė Kliukaitė teigia, kad per didelis svoris - tai dažniausiai mažo fizinio aktyvumo, per didelio maisto kiekio, netinkamų valgymo įpročių, miego stokos, vaistų, ligų ir kitų veiksnių pasekmė. „Idealu svorio problemą spręsti kompleksiškai, t.y. būtina mitybos, fizinio aktyvumo ir gyvensenos, valgymo įpročių korekcija. Blogiausia, kai žmonės užsiima savigyda. Ir tai apskritai problema kalbant ne tik apie svorio mažinimą. Kiekvieno mūsų organizmas individualus – ir dieta, kuri tinka vienam, toli gražu gali netikti kitam“, - teigia Vilniaus dietologijos centro gydytoja. Ji taip pat pažymi, kad dažnai žmogui žodis „dieta“ kelia neigiamas sąsajas, dažniausiai su mėgstamo maisto ribojimu arba jo atsisakymu, todėl teisingiau būtų vartoti terminą „mitybos koregavimas“. Pakeitus mitybos įpročius bei padidinus fizinį aktyvumą antsvorio kamuojamas žmogus turėtų atsikratyti ne tik nereikalingų kilogramų, bet ir sveikatos problemų. „Vienas iš geriausių būdų, neleidžiančių sugrįžti numestiems kilogramams - maitinimosi korekcija ir reguliarus fizinis aktyvumas. Svarbu nuolat laikytis sveikos mitybos ir gyvensenos principų, tuomet nereikės absoliučiai atsisakyti kokio gardėsio, o tiesiog galėsime tuo mėgautis“, - pabrėžia gydytoja E. Kliukaitė.
Ką dar patars dietologai ir psichologai? Sužinosite sekmadienį, 11.25, įsijungę Pirmąjį Baltijos kanalą.
Laida transliuojama su lietuviškais subtitrais
Žiūrėkite per PBK
Realybės šou „Pasverti ir laimingi“ šeštadienį 17:50
Pokalbių laida „Pasverti ir laimingi“ sekmadienį 11:25