Magnatas mirė nuo plaučių uždegimo po patirto insulto, ligoninėje Los Andželo priemiestyje Berbanke, sakė jo atstovas.
Amerikos režisierių gildijos (DGA) prezidentas Parisas Barclay vadovavo G. Marshallo pagerbimui ir gyrė jo istorijų pasakotojo dovaną, kuri „nešė džiaugsmą, juoką ir didžiulę, plakančią širdį į visus ekranus, didelius ir mažus“.
„Buvo garbė ir malonumas mums visiems ... dirbti drauge su juo“, – sakė P. Barclay.
Niujorke, šokio mokytojos ir filmų režisieriaus šeimoje gimęs G.Marshallas šou verslo pasaulyje prasimušė 6-ajame dešimtmetyje, rašydamas pokštus įvairioms laidoms, tarp jų – „The Tonight Show with Jack Paar“.
Jo pirmas didelis televizijos hitas buvo „Keista porelė“, o 8-ajame dešimtmetyje jis kūrė garsiąją situacijų komediją „Laimingos dienos“, o su „Mork and Mindy“ pristatė pasauliui Robiną Williamsą.
Rašyti scenarijus vaidybiniams filmams ir juos režisuoti G.Marshallas pradėjo 9-ajame dešimtmetyje. Jis buvo ir kultinio 1989-ųjų hito „Beaches“ kūrybinė jėga.
Galbūt labiausiai jis garsėja tuo, kad pradėjo Julios Roberts karjerą – su 10-ojo dešimtmečio hitu „Graži moteris“. Be to, jis pavertė žvaigžde Anne Hathaway, nufilmavęs ją 2001-ųjų „Princesės dienoraštyje“.
Daugeliu talentų apdovanotas G.Marshallas taip pat buvo puikus aktorius – jis vaidino „Moterų lygoje“ ir keliuose 10-ojo dešimtmečio televizijos serialuose.
Tris paskutines jo režisuotas komedijas su garsiais aktoriais, 2010-ųjų „Valentino dieną“, 2011-ųjų „Naujuosius metus Niujorke“ ir šiemetinę „Motinos dieną“, kritikai išpeikė, bet paskutinis juokėsi G.Marshallas, nes filmai neblogai uždirbo kino teatruose.
„Dėl paskutinio buvau nužudytas, bet jis uždirbo 146 mln. dolerių visame pasaulyje“, – laikraščiui „The New York Times“ sakė G.Marshallas, reaguodamas į negatyvias recenzijas apie „Naujuosius metus Niujorke“.
G. Marshallo gedi žmona Barbara, su kuria jis santuokoje išgyveno daugiau kaip pusę amžiaus, trys vaikai ir šeši vaikaičiai.