Socialiniai tinklai yra neatsiejama Faustos Marijos veiklos dalis, tačiau ji pripažįsta – kalbėti apie motinystę yra ypatingai jautru. Mamos socialinėje erdvėje susiduria su daugybe nuomonių, o kiekvienas pasirinkimas gali sulaukti kritikos.
„Nėra tokio būdo būti mama, kad kas nors nepakritikuotų“, – teigia ji.
„Aš nesu melagė“
Viešai dalindamasi asmenine patirtimi, ji jaučia atsakomybę už savo žinutę.
„Net paprasti pasidalijimai, pavyzdžiui, apie tai, ką jau geba mano vaikas, gali sukelti nerimą kitoms mamoms“, – pastebi moteris.
Visgi, ji siekia komunikuoti atvirai ir nuoširdžiai, rodydama visas motinystės spalvas. Kartą ji sulaukė kritikos net už tai, kad jos kūnas po gimdymo atrodo – per gerai.
„Po gimdymo aš norėjau parodyti kostiumėlį, kokį aš įsigijau naują, koks man buvo gražus, ir aš pakėliau marškinius, kad parodyčiau tų kelnių liemens aukštį, ir aš gavau kritikos, kad negerai darau, demonstruodama savo kūną, nes jis per gerai, neva, atrodo po gimdymo, ir kaip jaustis toms moterims, kurių kūnas taip neatrodo“, – pasakoja Fausta.
Daugelis motinų socialiniuose tinkluose arba idealizuoja motinystę, arba piešia itin niūrų jos paveikslą. Faustai Marijai natūralus tikrumas yra svarbiausia vertybė.
„Aš nesu melagė – man neišeina suvaidinti dalykų. Gyvenimas turi labai daug spalvų, o žmogus negali būti vien tik teigiamas arba neigiamas“, – sako ji.
Atvirumas padeda moterims priimti save ir savo patirtis be nereikalingo kaltės jausmo. Fausta sako, kad visi jausmai ir emocijos yra geri, ir ji nori skleisti tokią žinutę, kuri padeda žmonėms priimti patiems save.
Stereotipai apie „gerą mamą“ ir visuomenės spaudimas
Motinystė išlieka viena labiausiai mitologizuotų gyvenimo sričių. Tačiau Fausta Marija pastebi, kad svarbu yra savęs nepamesti, nes visos mamos yra skirtingos ir nėra vieno teisingo būdo, būti gera mama. Ji tiki, kad svarbiausia yra sukurti vaikui ramią ir mylinčią aplinką, o ne atitikti socialinius lūkesčius.
„Visų pirma, aš manau, kad aš turiu pareigą dabar jau net ir prieš savo vaiką – būti tvirta ir savimi pasitikėti, nes jeigu aš klausysiu kiekvienos bobos už kampo, aš net nesugebėsiu būti gera mama, nes kiekviena ta boba vis skirtingai man sakys daryti“, – sako Fausta Marija.
Moteris taip pat pabrėžia tėčio vaidmens vaiko gyvenime svarbą. Anot jos, ankstesnės kartos nuvertino tėvo reikšmę, tačiau ji su savo partneriu vaiką augina lygiavertiškai.
„Aš supratau, kaip yra svarbu teisingas partneris šalia, auginant vaiką, kiek daug tai duoda arba, kiek daug tai gali atimti. Aš labai noriai dalinuosi tėvyste kartu su dukrytės tėčiu, ir aš labai nuoširdžiai stengiausi nepadaryti labai dažnos moterų klaidos, kai iš tos didelės meilės vaikui jos pradeda vyrui nurodinėti, ką jis daro negerai, net kai kalba eina apie visiškas smulkmenas, ir todėl viską padaro už juos.
Aš labai stengiausi nekišti nagų. Nors akivaizdu, mes su Matu darome daug ką labai skirtingai, bet aš gerai suvokiu, kad mums abiem tai yra pirmasis vaikas, mes abu to niekada nedarėm ir mes abu kartu visko mokėmės – tiek keisti sauskelnes, tiek aprengti, numaudyti“, – pasakoja ji.
Santykiai ir motinystė – kaip išlaikyti ryšį?
Tapus tėvais, poros neretai susiduria su laiko trūkumu vienas kitam. Fausta Marija įsitikinusi – svarbiausia ne laiko kiekis, o jo kokybė.
„Aš nesijaučiu, kad mes, kaip pora, esame labai nutolę, be abejo, yra tokių dienų, kai tikrai galvoje yra tik vaikiški arba buitiniai reikalai, bet man atrodo, kad mes vis tiek randame tų progų vienas kitą pakybinti.
Mes praeitą savaitę buvom tiesiog dviese pusantros valandos pačiuožinėti ant ledo. Tada mes tikrai kokybiškai pabuvome, prisikikenome, pakvailiojome, tai tie dalykai neturi būti dideli. Maži dalykai irgi gali būti labai džiaugsmingi“, – įsitikinusi moteris.
Jos santykiai su partneriu grįsti tarpusavio supratimu ir palaikymu.
„Atviri pokalbiai, pagyrimai, smulkmenos – visa tai padeda palaikyti artumą. Svarbu ne kiek laiko praleidi kartu, dviese, o kaip tai darai. Dar kitas dalykas, kad Matas yra labai žaismingas žmogus, o kai santykiuose yra žaismingumo, tai kažkaip lengviau yra gyventi per tuos visus iššūkius, kuriuos motinystė ir tėvystė „paserviruoja“, – šypsosi Fausta Marija.
Fausta Marija Leščiauskaitė išsiskiria tuo, kad kalba apie motinystę be filtro, atvirai dalijasi savo patirtimis ir drąsiai pasisako apie visuomenės lūkesčius. Ji nesistengia atitikti standartų, o tiesiog gyvena taip, kaip jai atrodo teisinga.
„Aš labai stengiuosi, kad mano vaikas turėtų ramią ir laimingą mamą. Manau, kad tai yra svarbiau už bet kokį kiekį žaislų, drabužių, būrelių, už absoliučiai bet kokius gražius žodžius, kaip tu jį myli. Manau, labiausiai žmogus jaučia, kad jį myli tada, kai mama rami, kai viskas yra gerai, tai aš stengiuosi tą ramybės jausmą savo vaikui nešti. Aš manau, kad tėvai turi būti užuovėja vaikui, tam tikra prasme“, – atvirai sako moteris.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!