Muziejaus edukatorės specialiai mokiniams paruošė net keturias programas, kurios suteiks galimybę pamatyti įvairius muziejaus rinkinius neįprastais rakursais – gilinantis į gyvybės ir mirties temas, ieškant paslėpto lobio ir smalsaujant apie retai muziejaus edukacijoje gvildenamą kūrinių įsigijimo istoriją, netgi eksponatų kainas.
Muziejininkė, tautodailininkė Nijolė Jurkuvienė siūlo pasinerti į liaudies meną su programa „Gyvybės medis“. Programos dalyviai susipažins su iki šiol gyvybingomis lietuvių liaudies meno tradicijomis, išmoks simbolių kalbą ir sužinos, kaip berneliai savo mergelėms rašė laiškus ant prieverpsčių. Patys kurs savąją Gyvybės medžio kompoziciją.
Menotyrininkė Simona Rybakovaitė pirmą kartą muziejaus edukacijos istorijoje parengė programą „Naktis pakeliui į gyvenimą“, skirtą Mirties temai. Mokiniai pamatys tokius šiurpius eksponatus, kaip pomirtinės kaukės... , išgirs įvairių epochų istorijas, mitus, įvykius, kuriuos gaubia Mirties skraistė.
Muziejininkė Jolanta Narkevičienė atnaujino ir parodai „Mirabile visu“ adaptavo jūsų pamėgtą programą „Surask lobį“. Moteris sako, kad pati geriausia vieta lobio paieškoms yra muziejus.
Edukatorė Laura Kačinskienė su programa „Kiek kainuoja menas?“ kviečia pasidomėti neįtikėtinais, neretai paradoksaliais kūrinių įsigijimo būdais ir jų kainomis. Programos metu bus galimybė pažinti vertingiausius ir išskirtinius muziejaus eksponatus, tokius kaip: autentiškas Pikaso piešinys, Biodgerio išrastas pirmasis Europoje porcelianas, pirmą kartą eksponuojamas M. K.Čiurlionio paskutinis darbas, seniausiai naudojamo dizaino JAV monetų kalyklos istorijoje Baranausko sukurtas „Linkolno centas“ ir kitais. Taip pat, pirmą kartą mūsų muziejaus istorijoje bus surengtas aukcionas.