„Mūsų kolegos Švedijoje neseniai susidūrė su atveju, kai namai sudegė dėl užsiliepsnojusio kraunamo „iPod“ grotuvo. Laimė, per minėtą gaisrą žmonės nenukentėjo, tačiau šis atvejis rodo, kad mobiliųjų įrenginių krovimas gali būti pavojingas“, – sako draudimo bendrovės „If“ Lietuvos turto žalų grupės vadovė Giedrė Vitkauskienė. Pasak specialistės, kraunamų telefonų ar kitų mobiliųjų įrenginių baterijos smarkiai įkaista, ypatingais atvejais gali ir užsiliepsnoti. „Jei mes miegame, o kraunamas telefonas padėtas ant lovos krašto, kėdės, drabužių, knygos ar kitų degių paviršių, gaisro rizika dar labiau išauga“, – teigia G. Vitkauskienė.
Minėtas tyrimas atskleidė ir gana ryškų gyventojų elgesio paradoksą. Apklausos duomenimis, penktadalis mobiliaisiais įrenginiais besinaudojančių žmonių supranta, kad juos krauti miegant pavojinga, tačiau tik 4 proc. tokios praktikos vengia.
2013 m. balandį draudimo bendrovės „If“ atlikta apklausa atskleidė, kad 7 proc. žmonių būstas buvo užsiliepsnojęs.
Draudimo bendrovė „If“ 2013-aisiais klientams išmokėjo apie 4 mln. litų nuostoliams, kilusiems namuose, atlyginti. Iš jų 1,3 mln. litų – dėl ugnies sukeltų nuostolių.
Apklausa:
Ar kraunate savo mobilųjį telefoną arba planšetinį kompiuterį naktį?
Taip, visada – 39 proc. Taip, dažnai – 39 proc. Taip, kartais – 17 proc. Ne – 4 proc. Nenurodė– 1 proc.
Ar manote, kad krauti mobilųjį telefoną ar planšetinį kompiuterį naktį gali būti pavojinga?
Taip – 22 proc. Ne – 35 proc. Manau, kad pavojus daugiau teorinis nei realus – 42 proc. Nenurodė– 1 proc.
Šių metų sausį internetu vykdytoje apklausoje dalyvavo 523 respondentai iš Lietuvos nuo 14 iki 65 metų.