Vienam žvejui – Cory Kauffmanui – ši akimirka tapo gyvenimo patirtimi. Daugelis tokiu momentu būtų apimti baimės, tačiau C. Kauffmanas reagavo visiškai kitaip – jis džiūgavo ir garsiai šaukė, kai milžiniškas ryklys praplaukė pro šalį.
C. Kauffmanas su draugu užfiksavo šią neįtikėtiną akimirką vasarą, žvejodami netoli Destino, Floridoje. Jie filmavo didžiulį gyvūną, stengdamiesi patraukti jo dėmesį – netgi bandydami jį prisikviesti arčiau. Iš įrašo aiškiai girdisi C. Kauffmano susijaudinimas – jis kalbina bangininį ryklį aukštu balsu, tarsi tai būtų mielas šuniukas, sutiktas gatvėje, rašo mirror.co.uk.
„Bangininis ryklys! Ateik čia! Radau tave! Labas! Kaip sekasi, drauguži?“ – galima išgirsti, kaip žvejys meiliai kalbina didžiausią pasaulyje žuvį.
Iš tiesų, bangininiai rykliai žmonėms nepavojingi, o šie žvejai puikiai pažįsta vandenis, kuriuose plaukioja. Nors daugeliui tokia situacija keltų nerimą, C. Kauffmanui ir jo bičiuliui šis susitikimas tapo nepakartojamu reginiu.
Nors šis susitikimas žvejui buvo malonus, Nacionalinė vandenynų ir atmosferos administracija (NOAA) teigia, kad paprastai šie didieji rykliai laikosi atokiau nuo krantų. Vasarą ir rudenį jie dažnai lankosi Meksikos įlankoje ieškodami krilių, žuvų ikrų ir smulkių žuvų, tačiau vis dažniau pasitaikantys žmonių susidūrimai gali reikšti, kad šie gyvūnai vis labiau artėja prie kranto.
„Pastaruoju metu bangininius ryklius matome vis dažniau, – sakė Floridos akvariumo kuratorius ir ryklių ekspertas Erikas Hovlandas televizijai FOX13. – O galbūt tiesiog turime daugiau galimybių užfiksuoti tokius susidūrimus – juk šiandien visi turi telefonus ar kameras.“
Ką daryti pastebėjus ryklį?
Ryklių ekspertas Ryanas Johnsonas aiškina, kad jei kada nors vandenyje atsidurtumėte šalia ryklio, yra vienas dalykas, kurio jokiu būdu negalima daryti. Tačiau tai įgyvendinti nėra lengva.
„Jei vandenyje susiduriate su rykliu, blogiausia, ką galite padaryti, – elgtis kaip grobis, – aiškina jis. – Jei atrodysite kaip grobis, ryklys gali pradėti jus taip ir traktuoti. Nepanikuokite, nemosikuokite rankomis, nemėginkite skubiai pabėgti.“
Ekspertas pabrėžia, kad svarbiausia išlikti ramiems: „Jei išliksite vietoje, 99,9 proc. atvejų viskas baigsis puikiai – ryklys tiesiog nuplauks savais keliais. Labai svarbu, kad kiekvienas, kas žengia į vandenį, būtų tinkamai informuotas apie ryklius. Tuomet, kai jie pasirodo netikėtose vietose, žmonės žinos, kaip tinkamai reaguoti.“
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!