Operos superžvaigždę 20 moterų apkaltino prievarta jas bučiavus, grabinėjus ar glamonėjus. Teigiama, kad šie incidentai prasidėjo 9-ajame dešimtmetyje.
Gegužės mėnesį paskelbta, kad P. Domingo ir dar 15 asmenų apdovanojami pirmą kartą teikiamais Batutos apdovanojimais, bet dvi dienos prieš ceremoniją organizatoriai paskelbė sustabdantys premijos įteikimą tenorui, kol bus paaiškintas visas skandalas.
Penktadienį organizatoriai vėl apsigalvojo, bet paskelbė, kad P. Domingo pats asmeniškai nedalyvaus, tik kreipsis į ceremonijos dalyvius iš anksto įrašytu vaizdo įrašu.
„Labai atsiprašau, kad negaliu šįvakar būti su jumis, bet siunčiu šį sveikinimą su visa savo meile ir dėkoju organizaciniam komitetui“, – sakė P. Domingo, kuris jam reiškiamų įtarimų nepaminėjo.
78 metų P. Domingo trečiadienį atsistatydino iš Los Andželo operos generalinio direktoriaus posto, taip iš esmės užbaigdamas savo karjerą Jungtinėse Valstijose.
Rugsėjo pabaigoje tenoras taip pat atšaukė visus savo pasirodymus Niujorko teatre „Metropolitan Opera“, be to, keli kiti JAV operos teatrai atšaukė koncertus su juo.
Pats „Operos karalius“ sakė, kad jo „bendravimas ir santykiai visuomet būdavo leidžiami ir vykdavo abiejų partnerių sutikimu“.
Tačiau nepaisant per pasaulį nusiritusio judėjimo už lytinio išnaudojimo demaskavimą „#MeToo“ P. Domingo karjera tęsiasi Europoje. Šią vasarą jis koncertavo Austrijoje ir Vengrijoje, numatyta jo koncertų Ciuriche ir Maskvoje.
Šiemet Batutos apdovanojimai taip pat buvo skirti tokioms žvaigždėms kaip britų kompozitorius Michaelas Nymanas, meksikiečių sopranas Maria Luisa Tamez ir meksikiečių dirigentas Enrique Batizas, kuriam taip pat metami įtarimai lytine prievarta.