Idėja, kuri gimė eterio metu
Eterio metu „Power Hit Radio“ programų direktoriui ir laidų vedėjui Sauliui Baniuliui gimė idėja, jog būtų įdomu išgirsti kiek kitokią šios dainos versiją.
„Reikėtų, kad mūsų operos solistai padarytų šį gabalą akapela“, – sakė Saulius Baniulis.
Netrukus „Power Hit Radio“ laidų vedėja – Laura Ignatovičiūtė – ėmėsi suburti operos solistus ir beatbokserius, kurie ir pristatė Argy „Tataki“ kūrinio kitokią versiją. Įdomu tai, jog jų versijoje viskas padaryta žmogaus balsu ir nėra jokių instrumentų.
„Kadangi Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistai buvo perdainavę „Wellerman“ ir mes klausytojus labai kvietėme palaikyti ir palaikinti tą video, tai matyt, todėl tuo metu galvojome apie juos, kai prakalbome apie tai, kad reikia jį akapela sudainuoti. O tada jau Laura įsitraukė ir išsuko visą reikalą su beatbokseriais ir operos solistais“, – naujienų portalui tv3.lt pasakojo Saulius Baniulis.
„Power Hit Radio“ laidų vedėja Laura Ignatovičiūtė džiaugėsi, kad pavyko įgyvendinti šią idėją: „Saulius eterio metu kažkada užsiminė apie šią idėją. Tuomet mes pasišnekėjome apie tai ir netrukus paskambinau Jonui Sakalauskui, kuriam ir pasiūliau šią idėją. Jonui labai patiko tai ir jam pačiam kilo mintis, kad būtų labai fainai, jog viskas būtų įrašyta balsu. Pažįstu Motiejų-DJ Alko iš „Flow Music“, kurie užsiima hiphopo atlikėjų vadyba.
Papasakojau apie šią idėją, o jis tai perdavė savo grupei „Beatbox Alive“. Taip ir pradėjome visi dirbti. Jie mane net patys įvardijo kaip kaklu, kuris sukinėja galvą, kad viskas vyktų ir pavytų. Man labai gera, kad susijungė 3 skirtingos šaknys: techno muzika, hip hopas ir opera.
Labai viskas fainai pavyko ir užsimezgė draugystė. Mes nenorėjome kažkokios naudos, o norime parodyti, kad lietuviai yra labai talentingi ir muzikalūs žmonės. Norėjome parodyti, kad į techno gabalą gali įsimaišyti ir opera, ir beatboxas. Rezultatas gavosi labai kokybiškas. Labai smagu, kad pats atlikėjas – Argy – pats pasidalijo soc. tinkle, kad jo kūrinys „Tataki“ Lietuvoje yra pirmoje vietoje „Shazam“ platformoje.“
Operos solistai – apie darbą su kitokios muzikos kūrėjais
Prie bendro darbo su „Beatbox Alive“ prisijungė operos solistas Jonas Sakalauskas bei Gabrielė Kiršaitė.
„Esu operinės muzikos atstovas, man labai įdomu balso menas, ypatingai klasikinis. Kai kilo iniciatyva tik balsais perdaryti šiuo metu labai populiarų kūrinį, mane tai labai sudomino. Visada žinojau, kad balsas gali viską, ir per balsą gali išreikšti visas emocijas, tačiau, kai išgirdau tai ką kuria grupė „Beatbox Alive“, gerąją prasme labai nustebau, nes nežinojau, kad Lietuvoje yra tai, ką paprastai galima buvo pamatyti tik užsienyje. Visada buvo įdomu eksperimentai, kai klasikinis balsas yra jungiamas su kitomis balso technikomis ir stiliais. Džiaugiuosi puikiu bendradarbiavimo rezultatu, ir žinau, kad tai tik pradžia. Tikiu, kad šis kūrinys kai kam bus raktas padėsiantis ateityje atrakinti operos meno duris“, – džiaugėsi operos solistas Jonas Sakalauskas.
Gražių žodžių bendram darbui su beatbxeriais negailėjo ir operos solistė Gabrielė Kiršaitė, kuri teigė, jog nedažnai atlieka tokio pobūdžio kūrinius.
„Esu dėkinga už šią smagią patirtį su beatboxeriais Tomu, Žygimantu ir Povilu. Manau, šie vaikinai verti pačių didžiausių pagyrų už savo kūrybingumą, profesionalumą bei tai, kokią draugišką ir malonią darbo ir kūrybos aplinką sukuria. Kai kurie Argy – „Tataki“ epizodai man pačiai buvo neįprasti, nedažnai atlieku panašią muziką, bet visada džiaugiuosi eksperimentinėmis idėjomis ir kūrybiniu bendradarbiavimu su kitos srities atstovais.
Įdomu kitu kampu prisiliesti prie kūrinio, kuris jau dabar yra topų viršūnėse, o ateityje galbūt pasieks visus klausomumo rekordus. Elektronika, beatboxas, balsas, sanskrito kalba – gana netikėtas derinys, tačiau visi elementai tarpusavyje harmoningai dera, sukurdami patrauklius sąskambius ir leisdami patirti naujo atradimo džiaugsmą“, – šyptelėjo Gabrielė Kiršaitė.
„Flow Music“ vadybos kolektyvas, priėmęs po savo sparnu „Beatbox Alive“
„Beatbox Alive“ kolektyve esantys vaikinai: Povilas Tumilevičius – SlyGrid, Žygimantas Bimba – ZigZag ir Tomas Tradišauskas – Destiny, kurie ir prisidėjo prie šios unikalios idėjos.
„Beatbox muzikos kūryboje dar nėra labai įprastas reiškinys Lietuvos žmonėms. Dažnai beatbox yra matoma, kaip sportas beatbox battle'uose ar čempionatuose, kas dažniausiai būna įdomu jau beatbox besidomintiems žmonėms. Bendra kūryba su operos solistais yra įkvepiantis darbas, kuris atitinka „Beatbox Alive“ grupės viziją kurti įtraukiančius pasirodymus ir muziką, kuri sudomintų vis platesnį klausytojų ratą“, – sakė „Beatbox Alive“ grupės nariai.
Bendras „Beatbox Alive“ ir Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistų darbas įrodo, jog ir be instrumentų galima sukurti itin melodingą muziką ir atkartoti techno muzikos žanro kūrinius.
„Žmogaus balsas yra instrumentas kurti muziką. Šis bendras projektas su operos solistais įrodo, kad gerai išlavinus balso instrumentus yra įmanoma kurti 100% vokalu atliktą muziką“, – sakė Žygimantas Bimba.
Kviečiame išgirsti operos solistų bei „Beatbox Alive“ bendrą darbą:
„Power Hit Radio“ populiarumo viršūnę skinasi Argy ir jo kūrinys „Tataki“
Britų didžėjus/prodiuseris Argy išleido savo visiškai naują kūrinį „Tataki“. Šios naujos Argy melodijos atkeliauja po jo neseniai atlikto pasirodymo „Afterlife“ parodoje Tulume, kur jis grojo kartu su kitais žymiais atlikėjais. Pagrindinis takelis „Tataki“ pradedamas tolygiai skambant, greitai nuramina mintis, hipnotizuoja.
Minėtas kūrinys populiarumo viršūnę skinasi ne tik užsienyje, bet ir Lietuvoje. „Power Hit Radio“ radijo stotyje jis yra TOP15 sąraše, kuriame užima 1-ąją vietą.