• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos medikų ir pacientų bendruomenių gyvenimą, tarp nesibaigiančių pandemijos problemų, papildė gražus įvykis – žymiam profesoriui Aleksandrui Laucevičiui suteiktas garbingas metų kardiologo vardas. Jo kolegos ir garbūs šalies medikai siunčia didžiausias padėkas ir tvirtina, jog visai Lietuvai yra didžiulė garbė savo gretose turėti tokį darbui atsidavusį kardiologą.

14

Lietuvos medikų ir pacientų bendruomenių gyvenimą, tarp nesibaigiančių pandemijos problemų, papildė gražus įvykis – žymiam profesoriui Aleksandrui Laucevičiui suteiktas garbingas metų kardiologo vardas. Jo kolegos ir garbūs šalies medikai siunčia didžiausias padėkas ir tvirtina, jog visai Lietuvai yra didžiulė garbė savo gretose turėti tokį darbui atsidavusį kardiologą.

REKLAMA

Šį sekmadienį, TV8 televizijos laida „Sveikatos medis“ sunkius medicinos pasauliui 2020-uosius metus užbaigs gražia gaida. Šiemet metų kardiologo vardas buvo skirtas žymiam Lietuvos kardiologui, VU Medicinos fakulteto Širdies ir kraujagyslių klinikos vadovui, VUL Santaros klinikų įgimtų širdies ydų kompetencijos centro vyr. specialistui širdies ir kraujagyslių medicinai hab. m. dr. profesoriui Aleksandrui Laucevičiui.

Visos šalies kardiologai vieningai tvirtina jaučiantys didelę pagarbą turėti šį nusipelniusį mediką savo kolegų gretose.

REKLAMA
REKLAMA

„Lietuvos kardiologų draugija jau daug metų renka metų kardiologą. Tuos žmonės jungia tam tikri bruožai: tai begalinis atsidavimas savo profesijai, talentas pasiekti didelių profesinių aukštumų ir dideli, reikšmingi darbo rezultatai. Šiemet man ypač malonu, kad šis titulas atitenka profesoriui A. Laucevičiui. Šį žmogų žino kiekvienas Lietuvos kardiologas, jis yra didis mentorius ir tikras pavyzdys tiek man, tiek visai kardiologų bendruomenei“, – laidoje teigs Lietuvos kardiologų draugijos prezidentė, VUL Santaros klinikų kardiologijos ir angiologijos centro gyd. kardiologė prof. Jelena Čelutkienė.

REKLAMA

Vieni iš didžiausių profesoriaus A. Laucevičiaus pasiekimų yra didelės rizikos širdies ir kraujagyslių ligų asmenų prevencinės programos įkūrimas, mat ne visos šalys turi tokį svarbų instrumentą, kurį finansuoja valstybė.

„Dar 2006-aisiai metais pradėta vykdyti didelės rizikos asmenų prevencijos programa jau duoda didelį ir neįkainojamą indelį Lietuvos gyventojų sveikatai. Būtent tada pradėta kalbėti apie statinus ir jų vartojimą naudą. Jeigu pacientui yra padidėjęs cholesterolio kiekis, tam suvaldyti turi būti vartojami statinai. Aš labai dėkoju likimui, jog jis leido man dirbti kartu su prof. A. Laucevičiumi. Tai yra žmogus, kuris kūrė ir kuria Lietuvą tais darbais, kurie padeda mūsų žmonių sveikatai“, – pasakos VUL Santaros klinikų kardiologijos ir angiologijos centro gydytojas kardiologas med. m. dr. prof. Pranas Šerpytis.

REKLAMA
REKLAMA

Profesorių Aleksandrą Laucevičių visada traukė inovacijos, todėl 2006 metais Lietuvoje iniciavo Europos struktūrinių fondų projektą rytų ir pietryčių Lietuvos širdies ir kraujagyslių ligų sergamumo ir mirštamumo mažinimo programą.

„Man teko padaryti pačią pradžią. To projekto esmė buvo sukurti įstaigų ir šeimos gydytojų, rajono ligoninės gydytojų specialistų ir trečio lygio didelės ligoninės medikų kolektyvo tinklą arba, kaip dabar yra vadinami, klasterį. Tai buvo kertinis momentas sveikatos apsaugos reformoje, o 2016-aisias metais Pasaulio sveikatos organizacija šį projektą įvardijo kaip pavyzdį kitoms šalims“, – pasakos pats prof. A. Laucevičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Metų kardiologo garbingą įvertinimą gavusio mediko nuopelnus sunku ir išvardinti: prof. A. Laucevičius buvo vienas iš specializuotų širdies nepakankamumo kabinetų Lietuvoje kūrimo iniciatorių, jis yra vienas iš Vilniaus Universiteto ligoninių ir rezidentūros programų kūrėjų, vadovavo penkių intervencinės kardiologijos ir intensyvios terapijos reanimacijos padalinių įkūrimui Lietuvoje.

REKLAMA

„Profesoriaus kelias yra mums pavyzdys, kaip reikia dirbti, ko reikia siekti. Visas būrys mokinių, kuriuos jis išleido į gyvenimą, tikiu, jog yra dėkingi jam už suteiktas žinias ir galimybes. Prof. A. Laucevičius, sunkiai ir intensyviai dirbdamas, sukūrė modernią kardiologijos mokyklą, kuria galima didžiuotis“, – gražius žodžius profesoriui skirs VU Medicinos fakulteto dekanas, VUL Santaros klinikų Medicininės genetikos centro direktorius, gyd. genetikas hab. m. dr. prof. Algirdas Utkus.

REKLAMA

Nenuspėjamus mieguistumo priepuolius sukelianti liga

Narkolepsija – tai lėtinis neurologinis sutrikimas, kai žmogaus smegenys nesugeba tinkamai reguliuoti miego ir būdravimo ciklų. Tokius ligonius naktį vargina sutrikęs miegas, o dieną – mieguistumas. Kartu gali užklupti ir staigus raumenų silpnumas. Kalbant apie ligos eigą, medikai išskiria du intervalus: vienas būdingas vaikams ir paaugliams, kitas – užklumpantis darbingo 35-40 metų amžiaus žmones. Mieguistumo atakų pacientai nelabai gali suvaldyti – jos gali užklupti viešoje vietoje, pokalbio metu. Žmogui nespėjus atsigulti, jis tiesiog krenta ant žemės ir jeigu nepatyrė rimtos traumos, po 10-20 minučių atsibunda jausdamasis gerai ir net nesuprasdamas, kas čia įvyko.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tai yra tam tikrų su mieguistumo reguliavimu susijusių receptorių, esančių smegenų struktūrose, blogas veikimas. Yra pastebėta, jog vyksta šioks toks infekcinis autoimuninis mechanizmas, kad šia liga gali dažniau susirgti žmonės, kurie turėjo prieš tai infekcinių susirgimų, peršalimo ligų. Kita svarbi priežastis yra ir genetika. Džiugu kad tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje mes turime įrankių, galinčių padėti.

REKLAMA

Visuomet pradedam nuo nemedikamentinio gydymo ir pacientą raginame susidaryti grafiką: per dieną kelis kartus nueiti trumpo pogulio, nusistatyti reguliarų naktinio miego ritmą, taip pat atsižvelgti į mitybą – susidėlioti mažesnėmis porcijomis dažnesnius užkandžius, rinktis greituosius angliavandenius, grūdinius produktus, vartoti kavą, juodą ar žalią arbatą. Žinoma, yra ir specifiniai vaistai, kurie tampa pagalba tiek gydant patį mieguistumą, tiek raumenų silpnumą. Deja, bet gydymas yra visam gyvenimui, nutraukus vaistų vartojimą, būklė vėl pablogės“, – teigs gydytoja neurologė, miego sutrikimų specialistė Evelina Pajėdienė.

REKLAMA

Onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams – maloni Kalėdų Seneliu tapusio iliuzionisto A. Stonio staigmena

Artėjant gražiausios metų šventėms, vienas garsiausių Lietuvos iliuzionistų, viešosios įstaigos „Įveik vėžį“ vadovas, iliuzionistas Arvydas Stonys įnešė kalėdinę dvasią į Vaikų Ligoninės VUL Santaros klinikų filialo Vaikų onkohematologijos skyrių. Persikūnijęs į Kalėdų Senelį jis čia esantiems onkologiniams ligoniukams atvežė daugybė džiaugsmo, šypsenų ir lauktuvių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Taip kartais nutinka, jog ateina ši liga niekieno nekviesta. Tačiau dabar yra XXI a. ir ši liga yra pagydoma, apgydoma, su ja galima gyventi ilgus metus, tiesiog pakeitus gyvenseną. Ir mažiausiai ko reikia onkologiniams pacientams – tai gailesčio. Mažoj galvelėj yra didžiulis chaosas suvokti, koks gyvenimas trapus, tačiau vyresni nei 7-erių metų vaikai, jie nemėgsta gailesčio. Dažnai sako: „Nereik mūsų gailėtis, jūs geriau nusišypsokit, o neateikit mūsų paverkti ir pagailėti“, – atvirai laidoje pasakos Arvydas.

REKLAMA

Rubrikoje „Ačiū, daktare“ – pacientų padėka metų kardiologui

Jautriausioje laidos rubrikoje laukia gražiausi žodžiai medikams, sklindantys iš pacientų lūpų. Du laidos žiūrovai, išgyvenantys širdies ligas ir išmėginę gydymą tiek svetur, ir Lietuvoje, didžiausią savo padėką siunčia tam pačiam, jų širdžių darbą atstačiusiam gydytojui, metų kardiologo vardą pelniusiam prof. Aleksandrui Laucevičiui.

REKLAMA

„Prieš dvylika metų Amerikoje patyriau infarktą, man ten padarė operaciją, tačiau grįžus į Lietuvą, tapau prižiūrimas būtent prof. Aleksandro Laucevičiaus. Jis visuomet mane konsultavo ir tik to dėka iki šiol esu gyvas“, – laidoje padėką skirs Seimo narys Kęstutis Glaveckas.

Aštuntąjį sezoną skaičiuojanti medicinos laida „Sveikatos medis“ ir toliau džiugins savo žiūrovus nuoširdžiomis ir jautriomis padėkomis gydytojams tiesiai iš pacientų lūpų, dalins patarimus, kaip užkirsti kelią klastingoms ligoms, pažindins su naujausiais pasiekimais medicinoje ir atsakys į visiems rūpimus klausimus apie sveikatą.

REKLAMA
REKLAMA

„Sveikatos medis“ – tai laida, nestokojanti svarbiausių medicinos aktualijų bei patarimų, jautrių ir abejingų nepaliekančių gyvenimiškų istorijų tiek iš gydytojų, tiek iš pacientų lūpų.

Medicinos laida „Sveikatos medis“, kurioje susivienijo ilgametė gydytojos Irenos Pivoriūnienės patirtis ir prodiuserės, laidų kūrėjos Vaidos Skaisgirės jaunatviškas veržlumas – sekmadieniais, 15 val. per TV8!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų