Balsas.lt skaitytoja surinko ir atsiuntė keletą keistenybių ir įdomybių, kurių yra šiame pasaulyje.
Štai ką ji rašo savo laiške:
Pasaulis pilnas keistenybių. Vis dėlto labai gerai, kad žmonės turi kuo stebėtis. Tik pagalvokite, jei visi vaikščiotų apsiblaususiomis buldogo akimis, kurios, atrodo, nieko nebenori matyti. Tiesą pasakius, mus supa tiek įdomybių, kad nekantrauju Jums atskleisti tai, ką visai neseniai sužinojau.
85 raidžių vietovardis
Taigi, savo kelionę pradėkime Naujojoje Zelandijoje, Hauko įlankos regiono pietuose. Čia pūpso nežymi 305 metrų aukščio kalva. Bet viena dalykas ją išskiria iš kitų kalvų. Ne ne, tai ne sandara, forma ar augalai, kurie veši jos paviršiuje. Keistenybė - kalvos pavadinimą sudaro 85 raidės!
Tai ilgiausias vietovardis pasaulyje. Jis atrodo taip:
Taumatawhakatangihangakoauauotamateaturipukakapiki-maungahoronukupokaiwhenuakitanatahu.
Žodelis visai netrumpas, ar ne? Pabandžius ištarti liežuvis susisuka į tokį mazgą, kokio nesuraizgytų net pats mazgų specialistas.
Devyniolikos metų profesorius
Kita įdomybė, kurią išgirdusi supratau, jog negaliu jos nepapasakoti kitiems - tai žmogus, kurio pasiekimai kelia ne mažesnę nuostabą nei ilgasisi pavadinimas.
Susipažinkite su Michael Kevin Kearney. Jis gimė 1984-iais. Vos ketverių metų sulaukęs Maiklas gavo matematikos testą, kurį peržiūrėjęs mokytojas parašė vieną žodį: Perfect . Gabusis vaikinas baigė vidurinę mokyklą būdamas šešerių, Santa Rosa koledžą - dešimties. Jis laikomas jauniausiu žmogus pasaulyje, kuris gavo bakalauro laipsnį būdamas 10-ties metų amžiaus! Neįtikėtina, bet Maiklas 19-os tapo dėstytoju ir pasiekė pasaulio rekordą. Vienam žmogui, sakyčiau, visai neblogai, tiesa? Bet tuo garsiojo vunderkindo sėkmė nepasibaigė- 2006m. laidoje "Who wants to be a millionaire?" jis laimėjo milijoną dolerių!
Keisti įstatymai
Dabar aptarkime keletą įstatymų. Lietuviai skundžiasi, kad jie mūsų šalyje netinkami. Tad štai, ką manote apie Didžiosios Britanijos įstatymą, kuris draudžia mirti parlamento rūmuose arba įžengti į juos pasidabinus riterio šarvais? Kažin kaip sureaguotų D. Grybauskaitė, jei įžingsniuotume į jos rezidenciją šarvuoti. Gal ir mūsų konstituciją papildytų dar vienas įstatymas?
Kitos valstybės irgi turi keistų įstatymų- Ohajuje draudžiama žuvis girdyti alkoholiu, o Prancūzijoje negalima kiaulės vadinti Napoleonu. Atsižvelgiant į lietuvišką prigimtį (daryti tai, kas yra draudžiama) Lietuvoje padaugės paršelių Napoleonų, juolab, kad mūsų šalies konstitucijoje kiaulės nepaminėtos...
Dar viena sensacija- JAV teismas, kuris sugalvojo pratęsti bausmę iki gyvos galvos. Kaip tai padaryti? Labai paprastai- 2000m. vieną milijonierių Shalamą Weissą už finansines machinacijas nuteisė kalėti 845 metus. Visai nemažai...
Tiesa, žmogelis prašė bausmę sumažinti 800 metų , tuomet 65-erių metų vyriškiui būtų likę kalėti tik 35-erius metus, nes 10 jis jau praleido už grotų. Ech, amerikiečiai tikri ekstremalai - kalėjime nori apgyvendinti ir vaiduoklius.
Vis dėlto, kartais visai gera nebūti milijonieriumi, o paprastu žmogumi, tada bent jau gali būti ramus, kad siela galės skrajoti rojuje, o ne amerikietiškame kalėjime. Norėčiau dar papasakoti, bet kaip sakoma „kas per daug- tas nesveika“. Juk buldogo akimis galima vaikščioti ne tik tada, kai viską žinome, bet ir tada, kai dalykų, apie kuriuos nė nenutuokėme sužinome per daug. Tad šįsyk tiek, o kitąkart pažadu dar vieną įdomybių saują.
Jei ir jūs norite pranešti naujieną spauskite ČIA