0 grupė. Dietos pagal kraujo grupę kūrėjai tvirtina, kad šie žmonės yra medžiotojų palikuonys – taigi, mėsos valgytojai. Jų skrandis gamina daug rūgšties, todėl mėsą virškina be problemų, bet organizmas sunkiai ištveria gyvūninės kilmės baltymų stygių, jei tampama vegetarais. Šie žmonės gali nesunkiai išsaugoti stabilų svorį valgydami liesą mėsą, jūrų gėrybes ir žalios spalvos daržovės. Tačiau pieno ir grūdų produktai, ypač kviečiai, įsisavinami sunkiai. Jiems reikėtų vengti ankštinių daržovių, bulvių ir kopūstų, nevartoti marinuotų maisto produktų.
A grupė. Kaip žemdirbių palikuonys, jie turėtų maitintis augalinės kilmės maistu – daržovių niekada nebus per daug. Ne tik sveikatos, bet ir mitybos požiūriu tai labiausiai „nuskriausta“ kraujo grupė. Jiems labiausiai tinka grūdų ir daržovių patiekalai. Baltymų turėtų gauti iš augalinės kilmės maisto, ir nei mėsa, nei pienas ir net bulvės, pasak dietos pagal kraujo grupes kūrėjų, šiems žmonėms netinka. Jie gyvūninės kilmės baltymų ir riebalų nesudegina, o kaupia atsargas, todėl padidėja cholesterolio kiekis, puola širdies ir kraujagyslių sistemos ligos. Tiesa, kartais galima paskanauti paukštienos. Tinka žuvis, ryžiai. Labiausiai virškinimo sistemai kenkia greitmaistis.
B grupė. Jų protėviai – gyvulių augintojai, tad šiai grupei priklausantieji vieninteliai be žalos sveikatai gali laikytis pieno produktų dietų. Stipri virškinimo sistema ir sugebėjimas gerai prisitaikyti prie aplinkos leidžia valgyti viską – mėsą, žuvį, pieno ir grūdų produktus. Tačiau reikėtų vengti vištienos, jūrų gėrybių.
AB grupė. Ir čia daug panašumų su A grupe, nors kai kuo jie primena B grupės žmones. Todėl priklausančių AB grupei valgiaraštis turi būti įvairus. Jų virškinimo sistema jautri, skrandžio rūgštingumas mažas, tad nelabai tinka mėsa, ypač reikėtų vengti vištienos. Tinka vartoti pieno produktus. Tik patys ieškodami, klysdami jie gali pasirinkti tinkamą mitybą.