„Kadangi augau ne muzikų šeimoje, mano pirmieji vaikystės muzikiniai įspūdžiai buvo klausant radiją, kuriame skambėjo sovietmečio populiarios melodijos ir ritmai. Pasakysiu dar daugiau, net dainuodamas vaikų chore, bodėjausi operiniais balsais ir simfonininiu skambesiu. Todėl, kaip tada sakydavo, „estradinė muzika“, gal kiek kitomis formomis, liko įtatuiruota po mano oda“, – šypsodamasis pasakojo M. Pitrėnas.
Muzikanto teigimu, šiandieninę populiariąją muziką menkina tik vienadienės vidutinybės, kurios užgimsta televizijos muzikiniuose šou ir įvairiuose konkursuose.
„Ne taip daug yra blogos muzikos. Popsą, kuris prarijo visus iki šiol gyvavusius pramoginius stilius, tarkim, džiazą, roką, soul, country muziką, menkina ne prasti „gabalai“, o jos didenybės vidutinybės, kaldinamos vienadieniuose muzikiniuose šou projektuose ir konkursuose. Deja, žmonija neatras kito kokybės kokteilio. Jo sudėtyje privalo būti talentas ir daug daug darbo“, - sakė klasikinės muzikos atstovas.
M. Pitrėnas atskleidė, jog klasikinė muzika – toli gražu ne vienintelis žanras, kurio jis klausosi: „Mano gyvenimas yra daugiau nei muzika ir menas, juolab klasikinis. Todėl klausausi visko, kas skamba viešoje erdvėje, to, kuo gyvena šiuolaikinis postmodernus žmogus, pradedant klasikiniu džiazu ir baigiant R&B, soulu, hiphopu. Gal tik techno nepernešu.“
„Kita vertus, muzika – mano duona, todėl stengiuosi jos išvis neklausyti, jei tai nereikalinga darbui. Ausys ir smegenys labiau pasiilsi, kai girdi „Žinių radijo“ plepalus“, - juokėsi vienas žymiausių šalies dirigentų.
Muzikantas sutiko pasidalyti savo mėgstamiausiais ir įkvepiančiais populiariosios muzikos atlikėjais, tarp kurių – pop muzikos karaliumi tituluojamas Michaelis Jacksonas.
„Leiskite man išvardinti ne kūrinius, o atlikėjus ir grupes, nuo paauglystės turėjusius lemiamos įtakos mano muzikiniam skonio ir muzikos intelekto brendimui. Šio penketuko turiu ne po vieną mėgstamą dainą, bet net po keletą patrintų plokštelių.
Tai būtų George Michael – už aksominį tembrą ir pirmus bučinius, Michael Jackson už tai, kad visų laikų geriausias, Sade – už atmosferą ir jausmą, Roger Cicero – už ironiją ir pojūtį, „Antis“ – už tekstus, dūdas ir kad vedė į laisvę“, - vardijo M. Pitrėnas.