• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasaulyje jau seniai šaknis įleidusi savanoriška gyvūnų globa vis daugiau pasekėjų sulaukia ir Lietuvoje. Prie kitų didžiųjų šalies miestų, kuriuose veikia entuziastų bei visų geros širdies žmonių dėka gyvuojančios keturkojų globos organizacijos, jungiasi ir uostamiestis.

REKLAMA
REKLAMA

„Nusprendėme, jog reikia tokių globos namų, kuriuose gyvūnai nebūtų žudomi, o gyventų tol, kol rastų naujus šeimininkus arba iki savo gyvenimo pabaigos“, - sako į VšĮ „5 pėdutės“ susibūrusios klaipėdietės Felicija Kelmickaitė, Rita Gineikienė, Rasa Jautakytė.

REKLAMA

Jų galvose - daugybė idėjų ir planų, pradedant visuomenės švietimu bandant įskiepyti jau patiems mažiausiesiems, kad gyvūnas - tai ne žaislas ir ne daiktas, baigiant beglobių populiacijos reguliavimu.

Kai kurios idėjos jau tapo kūnu. Įstaiga globoja namų netekusius šunelius. Ne vienas gyvūnėlis namus ir mylinčią šeimą prarado šeimininkams išvykus į užsienį, o giminaičiams nepanorus rūpintis apleistaisiais.

REKLAMA
REKLAMA

Yra ir tokių, kurie niekam nebereikalingi pasidaro senatvėje, o kai kurių šeimininkams tenka atsisakyti dėl XXI amžiaus rykšte tapusios alergijos.

„Vienas vilnietis atvažiavo pas mus specialiai tik tam, kad atvežtų priglausti savo kalytę. Dėl susiklosčiusių aplinkybių jos laikyti nebegali, bet skambina beveik kasdien klausinėdamas, kaip jai sekasi“, - pasakojo R. Gineikienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kartais žmonės gyvūną įsigyja neatsakingai, nepamąstę, o paskui tiesiog paleidžia jį į gatvę. Dažnai girdime apie kažkur pievoje ar miške rastus kartais netgi pririštus šunelius. Mes susibūrėme, kad galėtume tokiems gyvūnams pagelbėti“, - sakė pašnekovės.

REKLAMA

Naujų mylinčių namų beglobiukams ieškanti prieglaudėlė laukia ir tų, kurie keturkojo laikyti neturi sąlygų, tačiau norėtų su jais praleisti laiką - pažaisti, pavedžioti, pašerti. Pabendravimas su prieglaudos šuneliu galbūt padėtų apsispręsti ir tiems, kas svarsto įsigyti naują šeimos narį - ar iš tiesų pakaks laiko, noro ir jėgų juo rūpintis.

REKLAMA

Pasak R. Gineikienės, panašiai dirba ir savanoriškais pagrindais gyvuojančios keturkojų globos organizacijos užsienyje. Klaipėdietėms teko svečiuotis didžiausioje Jungtinės Karalystės gyvūnų globos organizacijoje „Dogs trust“, turinčioje iš viso 15 prieglaudų. „Dogs trust“ laikosi iš gyvūnų mylėtojų aukų, senų žmonių palikimų, lėšos beglobių priežiūrai renkamos įvairių akcijų bei renginių metu. Gyvūnais rūpinasi organizacijoje plušantys savanoriai. Amžius nesvarbus - padresuoti šunų ar tiesiog jų pavedžioti ateina net pensininkai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tam, kad savo gyvūnėlį, kuriuo nebeišeina rūpintis, atiduotų tokion prieglaudon, žmonės laukia ištisus mėnesius.

Didžiojoje Britanijoje egzistuoja ir valdžios išlaikomos gyvūnų prieglaudos, kuriose sąlygos prastesnės nei gyvuojančiose entuziastų dėka, daugiau gyvūnų užmigdoma.

„Sakoma, kad iš tiesų užsienio gyvūnų globos organizacijos nėra tokios, kokias matome per televiziją - ten parodoma tik gražioji pusė. Vis dėlto ir ta jų negražioji yra kur kas gražesnė už mūsiškių, valdžios išlaikomų, gražiąją pusę“, - pastebi R. Gineikienė.

„5 pėdučių“ įkūrėjos norėtų suvienyti visus tuos, kas rūpinasi gyvūnais, tačiau daro tai pavieniui. Laukiami norintieji prisidėti bet kuo - nebūtinai pinigais, o galbūt dubenėliais, maistu gyvūnams, žaislais ar tiesiog savo dėmesiu.



Giedrė NORVILAITĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų