Dialogo metu pašnekovės dalinsis mintimis apie dinamišką savo profesinę kelionę, jos santykį tarp svajonių ir tikrovės.
Dalyvės kalbėsis, kokią įtaką padarė Lietuvos ir užsienio kultūros laukas jų profesiniams tikslams ir kaip juos keitė.
Taip pat Justė ir Živilė atskleis į kokias veiklas buvo ar tebėra įsitraukusios bei pasidalins neseniai matytų įdomiausių parodų įspūdžiais.
Justė Kos – kuratorė; vietokūros, tvarumo ir bendruomenių įtraukimo projektų iniciatorė.
2021 m. Lietuvos nacionaliniame muziejuje vadovavo trims ekspozicinėms erdvėms: „Istorijų namai“, „Buvusi areštinė“ ir „Signatarų namai“.
J. Kos yra inicijavusi keletą menininkų rezidencijų projektų, tarp jų – „AIROOM“ Londone ir Vilniuje, „MaloniojiAIR“ Vilniuje ir Berlyne bei kt.
Dirbdama Lietuvos kultūros atašė Jungtinėje Karalystėje, ji bendradarbiavo su „Delfina Foundation“, „BALTIC“ šiuolaikinio meno centru, „Collective Gallery“ Edinburge, „CCA Derry~Londonderry“ ir „Somerset House Artists Studios“.
Jos naujausi kuruoti projektai – Nikitos Kadan paroda „Skin & Shell“ „Lewben Art Foundation“ Vilniuje ir „Roots to Routes“ tarptautinėje parodoje „Manifesta 13“ Marselyje bei planuojamas projektas „La Traverse“ erdvėje Marselyje.
Živilė Etevičiūtė – studijavo lietuvių filologiją bei pedagogiką ir šiuolaikinio meno kuratorystę.
Dirbo Thomo Manno kultūros centro direktore, Nacionalinės dailės galerijos kuratore, Nidos meno kolonijos rezidencijų kuratore, Lietuvos kultūros atašė Šiaurės šalyse.
Šiuo metu Etevičiūtė yra kultūrinio ugdymo konsultantė nacionaliniame švietimo projekte bei laisvai samdoma parodų ir kultūrinių programų kuratorė.
*2019 m. prasidėjęs „Doppelgänger“ yra vieno vakaro neformalių susitikimų su aktyviai kuriančiais Lietuvos šiuolaikiniais menininkais, kuratoriais, rašytojais, architektais projektas, kuruojamas kultūros organizacijos „Artnews.lt“.
Projektas skirtas užčiuopti ir viešame pokalbyje artikuliuoti „pilkąsias“ arba „paraštines“ aktyviai kuriančių Lietuvos šiuolaikinių menininkų, kuratorių, rašytojų, architektų veiklas, kurios pamažu (kartais nepastebimai, o kartais – gana ryškiai) užima vis platesnę kūrybinės veiklos dalį.
Ilgainiui šios „šoninės“ veiklos arba visai pakeičia kai kurių kūrėjų pagrindinę kūrybos sritį, arba ją (in)formuoja, įgalindamos ypatingus hibridinius kūrybos modelius, savitai veikiančius ir bendrą šalies (regiono, miesto) šiuolaikinio meno lauką.
Kultūros organizacija „Artnews.lt“ rūpinasi šiuolaikinio meno procesų analize ir sklaida trijose platformose: šiuolaikinio meno žurnaluose „Artnews.lt“ ir „Echo Gone Wrong“ bei meno leidinių knygyne ir žurnale „Artbooks.lt“.
Nuo 2023 m. „Artnews.lt“ organizuoja Meno ir kultūros žurnalų leidėjų Šiaurės ir Baltijos šalyse forumą, o su Šiuolaikinio meno centru ir LNDM Nacionaline dailės galerija – Meno kritikos apdovanojimus.
Kultūros organizacijos Artnews.lt kuruojamo susitikimų ciklas „Doppelgänger“ yra finansuojamas Vilniaus miesto savivaldybės.