Kai animaciniame filme „Aukštyn“ 78-erių Carlo Frederickseno namą į orą pakelia šimtai helio balionų, dauguma žiūrovų pamanė, kad tai pramanytas dalykas.Tačiau kai kuriems žmonėms tai tapo šiuo tuo daugiau. „National Geographic“ komanda, įkvėpta animacijos studijos „Pixar“ kūrinio, pastatė namą, kuris iš tiesų gali skristi, rašo britų „Daily Mail“.
Naudodama 300 helio pripildytų balionų, mokslininkų, inžinierių, dviejų oro balionų pilotų ir dešimties savanorių komanda sugebėjo nedidelį namą pakelti maždaug 30 metrų nuo žemės. Žinoma, tai nebuvo tikras namas, o specialiai sukurtas lengvesnis modelis.
„Nustatėme, kad tikrą namą skraidinti yra beveik neįmanoma“, – vykdomasis prodiuseris Benas Bowie.
„Tačiau galime skraidinti lengvą namą ir tą daryti saugiai, net viduje esant žmonių“, – pridūrė prodiuseris Ianas White'as.
Visi eksperimente naudoti balionai buvo 2 metrų dydžio, kiekvienam jų pripildyti sunaudota po baką helio.
Komanda ne tik sugebėjo pakelti namą į orą, bet ir pasiekė didžiausio pasaulyje skrydžiui panaudotų balionų skaičiaus rekordą.
Šis eksperimentas – naujo „National Geographic“ televizijos serialo „How Hard Can it Be?“ dalis.
4,8 metrų ilgio, 4,8 metrų pločio ir 5,5 metrų aukščio namas, kurio viduje buvo du žmonės, beveik valandą skrido virš Kalifornijos dykumos, visai kaip animaciniame filme „Aukštyn“.