• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jolanta Paškevičiūtė, LRT televizijos naujienų tarnyba

Paryžiaus centre atidaryta paroda, pasakojanti Murano stiklo dirbinių istoriją nuo Renesanso iki šių laikų. Jos rengėjus piktina, kad pačioje Venecijoje dabar galima išvysti Tolimuosiuose rytuose pagamintų stiklo kūrinių, nors šalia – Murano salos, kuriose ir gimsta stiklo šedevrai.

REKLAMA
REKLAMA

Delikačios skulptūros, prabangūs sietynai, Renesanso Europos dvarams kurti šedevrai, ekstravagantiškas barokas, Art deco ir XX amžiaus modernizmas – Majolio muziejuje Paryžiuje – 200 itališko stiklo iš Murano salų Venecijos lagūnoje kūrinių.

REKLAMA

„Tai – ne tik meno kūrinių paroda. Ji rodo ir kaip keitėsi kasdienis žmonių skonis, ką jie dėdavo ant stalo nuo senovės iki XXI amžiaus“, – kalbėjo parodos kuratorė Patrizia Nitti.

Stiklo meistrai Venecijoje iškilo dar X amžiuje, bet šlovės pelnė po poros šimtmečių. Stiklo dirbiniai tapo ne ką mažiau svarbūs negu laivadirbystė. Tiesa, trapiąją pramonę teko kelti iš Venecijos į Murano salas, esą kad būtų išlaikytos amato paslaptys. Iki pat XV amžiaus vidurio Europoje viešpatavo Bizantijos stiklas, kol prabangiais dirbiniais aristokratus nepradėjo stebinti Murano meistrai.

REKLAMA
REKLAMA

„Seniai norėjau pakalbėti apie Murano stiklą, nes šiandien keliaujantys prekiautojai Venecijoje parduoda siaubingas klastotes, pagamintas Tolimuosiuose Rytuose. Tikiuosi, kad žmonės yra žingeidūs ir lankydamiesi Venecijoje nuvyks iki Murano salos, kur yra tikrai gražių dirbinių“, – patarė parodos kuratorė Patrizia Nitti.

Parodos kuratorė sako – Murano meistrų pastangos tikrai vertos pagarbos – juk išsilaiko net sudėtingomis šiuolaikinės konkurencijos sąlygomis. Paroda veiks iki liepos pabaigos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų