Aš tavęs negerbiu. Vyrams pagarba ir meilė dažniausiai yra lyg sinonimai. Žinoma, pasakyti būtent šitaip suformuluotą frazę tenka retai, tačiau mostelėjimas ar atsainus galvos krestelėjimas, kai vyras tau bando patarti ar pamokyti, taip pat reiškia nepagarbą.
Koks tavo pilvukas! Moterys nevengia neva mielai papokštauti ir pašiepti vyro pilvuką, neberyškius rankų raumenis, plinkantį pakaušį ar žilstančius smilkinius. Apklausti vyrai teigia, kad juos tai žeidžia ir slopina pasitikėjimą savimi.
Man patinka, kai tu toks piktas. Panašią frazę moterys neretai ištaria, kai vyras susierzina vairuodamas ar žiūrėdamas krepšinį. Visiškai nesvarbu, jeigu žmogus nervinasi dėl smulkmenos, tai anaiptol nereiškia, kad jo emocijos silpnesnės. Tokie pasišaipymai skatina vyrą viską laikyti savyje, nerodyti jokių emocijų.
Jis elgiasi, kaip mažas vaikas. Daugelis moterų kažką panašaus pasako savo draugėms vyrui už nugaros arba, dar blogiau, jam girdint. Taip, nervintis, nes pralaimėjo mėgstama komanda, prisvilo kiaušinienė, mašinos salone liko krūvos šuns plaukų, nėra itin brandu, juk tikrai būtų galima nurimti, išspręsti problemą ir gyventi toliau. Galima būtų ramiai gyventi ir tada, kai pakeliui į vakarėlį suplyšta pėdkelnės, o nauja dieta padeda numesti vos 200 gramų. Galima būtų, bet kartais nepavyksta.
Ai, daryk tu ką nori. Kultine tapusi frazė dažniausiai tampa didelio ginčo pradžia, nes padaręs, ką nori, vyras tikrai turės atkentėti, jis mielai padarytų ir tai, ko nori moteris, bet dažniausiai nė nenumano, kas tai yra. Taip, galima sutikti, jog vyrų nesugebėjimas pastebėti ženklus, įsiklausyti, prisiminti yra erzinantis, tačiau atviras pokalbis ir pasakymas, ko moteris iš tiesų nori, gerokai sumažintų ginčų skaičių.
Tu visai, kaip tavo tėvas. Tiesa ta, kad vyras savo tėvą myli, net jeigu ir žino jo trūkumus. Kylant nesutarimams nereikia į juos painioti pašalinių žmonių, pakanka vyrui pasakyti, ką jis daro netinkamai ir nebeaštrinti konflikto painiojant kitus asmenis.
O kaip tau pačiam atrodo? Dalykai, dėl kurių įsižeidžia ar nuliūsta moteris, vyrams tikrai atrodo trivialūs, tad bandyti priversti jį patį prisiminti, ką pasakė ar ko nepasakė bei padarė ar nepadarė, yra bergždžias reikalas. Abu susinervinsit, kai jis neprisimins. Geriau iškart paprastai paaiškinti, kas yra.
Ar man jau kviesti greitąją? Berniukai nuo pat mažumės auklėjami, kaip galintys ir mokantys meistrauti, taisyti, mūsų kultūroje tai suvokiama, kaip vyriškumo dalis, tad kiekvieną pasišaipymą iš nepavykusių remonto ar automobilių taisymo projektų vyras priima, kaip kirtį per jo vyriškumą. Juk mylintys vyrai nepeikia, jeigu sriuba persūdyta, o kepsnys perkeptas.