Lietuva „Eurovizijoje“ debiutavo dar 1994 metais, kai Ovidijus Vyšniauskas konkurse atliko „Lopšinę mylimai“. Tiesa, tais metais „Eurovizijoje“ dar nebuvo dviejų pusfinalių – tik finalas.
Po 5 metų pertraukos – 1999 metais Aistė Smilgevičiūtė finale atliko dainą „Strazdas“ – tiesa, jai taip pat nereikėjo perlipti pusfinalio barjero, visos šalys iškart susitiko finale.
Per visą savo dalyvavimo konkurse istoriją, Lietuva į finalą pateko 14 iš 21 karto. Antradienio naktį vykusiame „Eurovizijos“ pusfinalyje Turine Monikai Liu pavyko pasiekti tai, ko nepadarė kiti Lietuvos atstovai – patekti į finalą iš pusfinalio su lietuviška daina: „Sentimentai“ pavergė Europos melomanus.
Žurnalisto paklausta, ką jai reiškia būti pirmąja lietuve, į „Eurovizijos“ finalą patekusia su lietuviška daina, Monika neslepė – jai tai reiškia labai daug.
„Tai daug reiškia Lietuvai ir lietuviams, noriu, kad jie šia kalba didžiuotųsi. Man daug kas sakė, kad neturėčiau eiti su lietuvių kalba, džiaugiuosi, kad nepaklausiau.
Vakar prie manęs priėjo žmogus ir paklausė, ar mūsų kalba nėra rusų. Mes jau trisdešimt metų turime nepriklausomybę. Lietuvių kalba – kieta!“, – kalbėjo Monika Liu.
Paklausta, kurios vietos tikisi finale, Monika prapliupo juokais: „Man nusišvilpt! Galėčiau būti paskutinė, man nelabai rūpi, aš jau finale“
Prieš eidama ištraukti burto, kurioje finalo pusėje pasirodys, Monika prabilo apie tai, kas šiuo metu svarbiausia. „Nepamirškime, vyksta karas. Turime aukoti, turime kreipti dėmesį į tai, kas vyksta, tai labai svarbu. Slava Ukraini!“, – kalbą užbaigė Monika Liu, o jai minioje nuskambėjo atsakymas: „Heroyam slava!“
Burtai lėmė, kad Monika Liu pasirodys antrojoje finalo dalyje.
„Eurovizijos“ pusfinalyje Monika pasirodė trečioji. Pusfinalyje pasirodė 17 šalių iš jų tik 10 pateko į finalą. Paaiškėjo, jog laimingasis dešimtukas – Šveicarija, Armėnija, Islandija, Lietuva, Portugalija, Norvegija, Graikija, Ukraina, Moldova ir Nyderlandai.
Ant scenos Lietuvos atstovė uždainavo lietuviškai ir sužavėjo publiką. Žiūrovai plojo atsistoję ir negailėjo ovacijų.
Monika Liu (Edvardo Blaževič | LRT nuotr.)Dėmesio Monika sulaukė ir atidarymo ceremonijoje, kur pasipuošė juodos spalvos suknele bei juodos spalvos aukštakulniais, kurie atrodė įspūdingai.
Įdomu tai, jog Italijoje pradėjo lyti, kuomet Monika Liu žengė ant kilimo. Nepaisant to, nuo moters veido nedingo šypsena.
Baigusi Klaipėdos universitetą, kur studijavo džiazą, Monika vis laksto po pasaulį – studijavo Masačusetse, gyveno Londone, o vėliau apsigyveno Vilniuje. Nuo debiuto 2015 m. Liu išleido tris albumus ir dar daug singlų.
„Dar vis negaliu patikėti, kad čia esu... Net negaliu atsipalaiduoti. Paprastai miegu ilgai, tačiau kasryt čia atsibundu 6:30. Visada sau sakau: „Monika, atsipalaiduok“, tačiau to padaryti negaliu. Tai tokia didžiulė atsakomybė, bet jaučiuosi labai palaiminta, kad turiu tokią garbę čia dalyvauti“, – emocijų neslepia ji.
Anot atlikėjos, kelią į „Eurovizijos“ sceną ji planavo jau daug metų, o laikas „Sentimentų“ kompozicijai jai pasirodė tinkamas dabar.
Ji pasakoja apie savo dainą: „Dainuoju apie šį ilgesį, kurį jauti naktį, kai negali užmigti ir skęsti prisiminimuose, o praeities dvasia ateina ir juokiasi iš tavęs. Choras – tai svajingas paveikslas, tarsi jūros debesys ir aš dainuoju, kai ant manęs krenta milijonas rožių, kaip „Amerikos grožyje“ (ang. American Beauty).
Antroje eilutėje dainuoju apie Nidos kopas. Stoviu viduryje ir mojuoju žuvėdroms, atsisveikinu su meile, kuri man atėjo kaip tamsi jūros puta. Tai lietuviškos pasakos akimirka.“