• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rugsėjo 1-osios su jauduliu laukia ne tik vaikai, bet ir jų tėvai, nerimaujantys, kad bet kurią dieną gali tekti grįžti prie nuotolinio mokymosi, rašoma pranešime spaudai.

4

Rugsėjo 1-osios su jauduliu laukia ne tik vaikai, bet ir jų tėvai, nerimaujantys, kad bet kurią dieną gali tekti grįžti prie nuotolinio mokymosi, rašoma pranešime spaudai.

REKLAMA

Apie tai, kokias klaidas esame padarę – tiek mokytojai, tiek tėvai ir vaikai – apie tai, kaip bendradarbiauti ir siekti kokybiško nuotolinio mokymosi, žiūrovams papasakos šio sekmadienio TV3 laidos „Pasaulis pagal moteris“ pašnekovas istorijos mokytojas Mindaugas Nefas.

Laidos vedėjos Kristinos Rimienės kalbinamas pašnekovas papasakos ne tik apie naujais mokslo metais laukiančius iššūkius, bet ir tai, kaip tėvai gali padėti savo vaikams mokytis.

Nuotolinis mokymasis gali būti efektyvus

Nors nuotolinis mokymas nebebūtų naujiena, tačiau mokytojas Mindaugas tikisi, kad tokio jo, koks buvo, nebeprireiks.

REKLAMA
REKLAMA

„Kalbėdami apie tokį nuotolinį mokymąsi, koks buvo, negalime pamiršti be galo svarbios detalės – mes neturėjome laiko jam pasiruošti. Daugybę dalykų darėme pernelyg greitai, kaip savamoksliai nėrėme į šiuos krūmus, tad natūralu, kad klaidų buvo padaryta“, – neslepia mokytojas.

REKLAMA

Jis pabrėžia, kad toks nuotolinis mokymas, koks yra įprastas kitose šalyse, gali būti efektyvus.

„Svarbu, kad tinkamai veiktų trys grandies dalys: mokytojai ir mokykla - kad jie gerai susitartų, kaip mes organizuojame procesą ir kad tų susitarimų laikytųsi. Antra labai svarbi dalis – mokiniai. Tai yra sudėtingiausia dalis. Ne paslaptis, kad nemaža dalis jų nuotolinį mokymąsi priima kaip atostogas. Trečioji labai svarbi dalis – tėvai, kurie tampa aprūpintojais, nes reikia ir kompiuterio, ir interneto prieigos, ir ramios vietos mokytis. Jie taip pat yra ir palaikytojai, ir pagalbininkai“, – pasakoja Mindaugas.

REKLAMA
REKLAMA

Tėvai, tapę mokiniais

Ne paslaptis, kad nemažai daliai tėvų teko prisidėti prie ugdymo proceso ir kitaip - motyvuojant, pratinant vaikus prie naujo mokymosi būdo, o kartais ir padedant ruošti namų darbus. Laidos svečias pastebi, kad tėvai kartais per daug imdavosi iniciatyvos ir, norėdami savo atžaloms gero, neleisdavo patiems klysti ir atlikdavo darbus už juos.

„Tai labai matydavosi mokinių darbuose, juk jauti sakinių konstrukcijas, įvairūs vartojami žodžiai rodė, kad tai – ne vaiko parašytas darbas. Taigi nebuvo išvengta klaidų tiek iš tėvų, tiek iš mokyklos pusės“, – teigia mokytojas, pridurdamas, kad vaikai puikiai tuo sugeba pasinaudoti ir tuomet pagalbos jiems reikia vis dažniau ir daugiau...

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot laidos svečio, svarbiausia, kad tėvai netaptų uzurpatoriais – nepultų už vaikus rašyti, skaičiuoti. Iš pradžių jis pataria stebėti, kaip vaikui sekasi, pagirti, patarti, kad vaikas pajustų, jog jo tėvai domisi mokymosi procesu.

Dvejetą reikia užsidirbti

Mindaugas, paklaustas, ar jo mokiniai dažnai gauna dvejetus, atkerta, kad dažniau gauna... vienetus, o ne dvejetus, juk „tam, kad gautum dvejetą, reikia dar kažką padaryti“.

REKLAMA

Mokytojas atskleis, kad yra sunku dirbti su nemotyvuotais, nepažangiais vaikais, tačiau lygiai taip pat sunku su gabiais mokiniais, kuriems reikia nuolatinių iššūkių. Jis neabejoja, kad svarbiausia –skatinti vaiką tose srityse, kurios jam geriausiai sekasi, juk ne visi gali ir privalo būti pirmūnais.

„Sakote, kad dažnai verslininkais tampa tie, kuriems nesisekdavo mokykloje. Žinote, ir gerais mokytojais neretai tampa tie, kuriems ne visai gerai sekdavosi mokykloje, nes tas, kuris buvo tipinis moksliukas, pirmūnas, nesupranta, kaip kitas gali nesuprasti. Jis tiesiog sako – tu mokykis, nes jis pats mokydavosi ir išmokdavo. O tas, kuris nebūdavo pirmūnas, gali suvokti, kad vaikas nesupranta ir mėgina surasti kelią, kaip tai paaiškinti“, – teigia Mindaugas ir priduria, kad niekada nereikia nurašyti vaiko, sakyti, kad iš jo nieko neišeis.

REKLAMA

Laidos žiūrovams jis duos paprastą patarimą – išleidžiant vaiką į mokyklą vietoje įprasto atsisveikinimo pasakykite – sužinok ką nors naujo, išmok ką nors nauja... Mokytojas, kurio giminėje – 32 pedagogai, neabejoja, kad domėjimasis vaiku ir pasitikėjimas juo yra vieni svarbiausių dalykų.

Kokia Rugsėjo 1-oji be gėlių?

Mokslo metų pradžiai skirta ir laidos „Pasaulis pagal moteris“ rubrika „Floristinis desertas“, kurios vedėja, floristikos dizainerė K. Rimienė sukurs pastelinių spalvų puokštę, tinkančią ne tik mokytojui įteikti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Puokštė, su kuria drąsiai galima pasitikti naujus mokslo metus, gims iš kelių spalvų rožių, gvazdikų ir žalumynų. Tie, kuriems mokslo metų pradžia tėra rudens pradžia, tokią puokštę galėtų įteikti savo mylimam žmogui – juk nerasime nė vieno, galinčio atsisakyti tokio grožio.

„Pasaulis pagal moteris“ – sekmadieniais 10 val. per TV3!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų