• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Italų dizaineris Gianfranco Ferre (Džanfrankas Ferė), kurio požiūrį į madą nulėmė architekto išsilavinimas, sekmadienį dėl didelio kraujo išsiliejimo į smegenis mirė. Jam buvo 62 metai.

REKLAMA
REKLAMA

G.Ferre, kuris penktadienį buvo atvežtas į Milano San Rafaelės ligoninę, būklė per naktį smarkiai pablogėjo. Kaip praneša ANSA, G.Ferre anksčiau buvo patyręs dar du insultus, bet atsigaudavo ir nepaisydavo medikų patarimų.

REKLAMA

Apkūnus dizaineris sirgo diabetu, bet taip ir nesugebėjo įveikti potraukio smaližiauti, rašo spauda.

1944 metų rugpjūčio 15 dieną Legnane gimęs G.Ferre vienu metu aštuonerius metus ėjo Paryžiaus mados namų "Christian Dior" meno direktoriaus pareigas.

Milane 1969 metais jis baigė architektūros studijas, bet nusprendė siekti karjeros mados pasaulyje. Vis dėlto pirmoji meilė niekada jo neapleido: jis buvo vadinamas "italų mados Franku Lloydu Wrightu (Franku Loidu Raitu).

REKLAMA
REKLAMA

"Rengdamas moterį ar vyrą turi galvoti apie linijas, apimtis, proporcijas. Tai yra tas pats, kaip "aprengti" erdvę. Svarbiausias skirtumas yra tas, kad madų dizaineris dirba su žmogaus kūnu, judančiu objektu", - kadaise sakė jis.

Didžiosios Britanijos madų redaktorė Colin McDowell (Kolin Makdauel) teigė, kad G.Ferre kūriniams būdinga "skulptūros galia ir grožis. Jo drabužiai yra galingi formos pareiškimai ir pasižymi šiugždančia origamio kokybe".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Ferre sukūrė intelektualią madą, modeliuodamas tokius logiškai tobulus drabužius, kad jie atrodo kaip sudėtingos inžinierinės lygties sprendimai", - sakė ji.

8-ojo dešimtmečio pradžioje daugiausia kūręs juvelyrinius dirbinius ir diržus, G.Ferre 1974 metais lengvai perėjo prie gatavų moteriškų drabužių, kuriuos žymėdavo savo prekiniu ženklu "Baila".

REKLAMA

Treji metai, kuriuos G.Ferre 8-ojo dešimtmečio pradžioje praleido Indijoje studijuodamas rankdarbius, visam laikui paliko žymę jo kūryboje - jis itin mėgo egzotiškus elementus ir spalvas.

1978 metais G.Ferre įkūrė savo mados namus, o po dar po ketverių metų pristatė pirmąsias vyriškų drabužių kolekcijas.

1984-aisiais jis buvo išrinktas metų dizaineriu. Per kitus metus tarptautinė mados spauda penkis kartus buvo įteikusi jam gatavų moteriškų drabužių apdovanojimą.

REKLAMA

Jis dirbo ne tik su savo prekiniu ženklu, bet 1989 - 1997 metais Paryžiuje taip pat ėjo "Christian Dior" meno direktoriaus pareigas, sugebėdamas ne tik atgaivinti tradicinę šių mados namų dvasią, bet ir suteikti jiems naują, šiuolaikišką kryptį.

Su vaizdingais griežtų formų ir ryškiaspalvių drabužių modeliais, kuriuos kūrė naudodamas sudėtingą medžiagų lankstymą, plisavimą ir sluoksniavimą, jis greitai įsitvirtino italų mados pasaulyje šalimais Giorgio Armani (Džordžo Armanio) ir Gianni Versace (Džanio Versačio).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dėl įspūdingų didelių ir baltų palaidinių, tapusių skiriamuoju jo kolekcijų moterims ženklu, jis buvo vadinamas "marškinių karaliumi".

Pats G.Ferre teigė kuriantis drabužius "protingoms, laisvoms ir stiprioms moterims. Stiprioms savo temperamentu, charakteriu, savo aistringąja puse. Elegancija turi asmeniškumą, kaip ir gundymas".

2000 metais "Tonino Perno" grupė įsigijo 90 proc. G.Ferre mados namų akcijų ir po dvejų metų prijungė juos prie "It Holding".

REKLAMA

Per paskutinį savo gatavų drabužių pristatymą, įvykusį šių metų vasarį, G.Ferre ant podiumo pasirodė su britų dainininke Skin ir prancūzų modeliu Patricku Petitjeanu (Patriku Petitžanu), kuris pastaruoju metu buvo jo reklaminių kampanijų veidas.

Tarp garsių G.Ferre klientų buvo Holivudo žvaigždė Barbra Streisand (Barbra Streizand), Didžiosios Britanijos Kento princesė Michael (Maikl) ir milijardierių Getty (Gečių) šeima.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų