A. Jauniškytė teigia, kad žmonės, siekiantys palaikyti tinkamą svorį, visų pirma turėtų atkreipti dėmesį į savo gyvenseną.
„Nereguliarus, chaotiškas valgymas, persivalgymas – visa tai prisideda prie to, kad svoris didėja. Tas pats pasakytina ir apie skysčius – tinkamą svorį išlaikyti gali būti sunku, jei geriama per mažai skysčių. Be to, gerti reikia kas kartą, kai to norisi, o tai padaryti per intensyvų šiuolaikinį tempą tampa nelengva“, − teigia gydytoja dietologė.
Kartais, pasak A. Jauniškytės, troškulio pojūtis būna sutrikęs ir žmonės sako tik grįžę vakare namo pastebintys, kad per visą dieną taip ir neatsigėrė. Tokiu atveju apie atsigėrimą reikia prisiversti prisiminti. Pavyzdžiui, su savimi visada turėti vandens buteliuką arba atsiminti, kad reikia atsigerti po tam tikro veiksmo, pavyzdžiui, pavalgymo.
Anot A. Jauniškytės, visuomenėje sklandantis mitas, kad po valgio gerti vandens nerekomenduojama yra klaidingas.
„Gėrimas virškinimo tikrai nesutrikdo. O pavyzdžiui, bikarbonatinis mineralinis vanduo, kaip rodo atlikti tyrimai, dar ir paskatina skrandžio fermentų išsiskyrimą bei virškinimo procesą“, − tvirtina A. Jauniškytė.
Bikarbonatiniai natūralūs mineraliniai vandenys žinomi ne tik dėl virškinimo gerinimo ir skrandžio sulčių gamybą skatinančio poveikio, bet ir dėl to, kad mažina rūgštingumą. Netinkamu būdu siekiant kontroliuoti savo svorį, pavyzdžiui, ilgą laiką badaujant ar vartojant tik vieną ir tą patį produktą, organizmas yra alinamas.
„Krentant svoriui, žmogaus organizmo terpė rūgštėja. Todėl bikarbonatinis mineralinis vanduo, veikdamas šarminančiai, padeda atstatyti šarmų ir rūgščių pusiausvyrą ir apsaugoti nuo blogųjų pasekmių“, − teigia gydytoja dietologė A. Jauniškytė.
Vieni iš geriausiai žinomų bikarbonatinių vandenų pasaulyje yra šie: „Borjomi“ (Gruzija, 3880 mg bikarbonatų litre), „Gerolsteiners“ (Vokietija, 1815 mg bikarbonatų litre), „Campilho“ (Portugalija, 1479 mg bikarbonatų litre). Iš Baltijos regione platinamų bikarbonatinių mineralinių vandenų populiariausias yra natūralus gruziniškas mineralinis vanduo „Borjomi“.
Nors tyrimai rodo, kad 95 proc. žmonių po dietos svoris sugrįžta, o 70 proc. iš jų jis tampa dar didesnis, daug žmonių neatsižvelgia į mokslininkų perspėjimą, kad įvairios dietos tinkamo kūno svorio ilgai išlaikyti nepadės. Šiuo atveju turtingas mineralinėmis medžiagomis vanduo gali prisidėti kompensuojant jų organizmo patirtą reikalingų mineralų trūkumą ir veikti kaip maisto papildas.
Pasak gydytojos dietologės, žmogui, priklausomai nuo jo veiklos intensyvumo, per dieną rekomenduojama išgerti nuo 1,5 iki 2 l skysčių. Į šį kiekį patenka paprastas ir mineralinis vanduo, arbata ir pan. Kadangi intensyvios fizinės veiklos metu organizmas su prakaitu netenka daugiau mineralinių medžiagų, tai sportuojantiems žmonėms mineralinio vandens reikėtų išgerti 500-700 ml per dieną. Laiką leidžiant pasyviai ir esant vėsiam orui, užtenka ir stiklinės mineralinio vandens per dieną.