• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mes dažnai apgaudinėjame save, kad pateisintume tuos dalykus, kurių nenorime pripažinti.  

REKLAMA
REKLAMA

Arba patenkame į tokių idėjų spąstus, kurios atrodo išmintingos, tačiau iš tiesų gyvenime tiktai trukdo. Pabandykime išsiaiškinti, į kokius spąstus patenkame dažniausiai, ir ką daryti, kad taip neatsitiktų.

REKLAMA

Inkaras

Tai neurolingvistinio programavimo terminas. Inkarai gali būti skirtingi. Atsitiktinai iš draugės išgirsta frazė, mamos mėgstamas posakis, citata iš gyvenimo būdo žurnalo... Rezultatas: mes ieškome princo, kuris vairuoja „Mersedesą“ ir kurio batai idealiai švarūs.



Kaip išsivaduoti?

REKLAMA
REKLAMA

Kad išvengtume šių spąstų, reikia išmokti problemą (santykius, vyrą ir pan.) vertinti iš įvairių pusių.



Neteisingi lūkesčiai

Mes ne tik išsirenkame ir laukiame rezultato, bet ir darome viską, kad pateisintume savo pasirinkimą. Jei nusipirkome vienu dydžiu mažesnį sijoną, vis tiek jį vilkėsime, įsivaizduodamos, kad niekas nepastebi yrančių siūlių. Trumpai tariant, mes norime eiti iki galo. Ar, kaip sako ekonomistai, pateisinti nereikalingas išlaidas. Beje, bet kokia kaina.



Kaip išsivaduoti?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ankstesni sprendimai gula ant mūsų pečių kaip sunkus akmuo ir traukia mus į dugną. Todėl reikia išmokti iš naujo įvertinti buvusius sprendimus. Kaip sako liaudies išmintis: „Jei atsidūrei duobėje, pirmiausia turi liautis ją dar labiau gilinti“.



Likti vietoje

REKLAMA

Pasirinkimas - sunkus dalykas. Mes mėgstame tyrinėti vyrus, lyginti jų charakterį, išvaizdą ir pajamas, tačiau rinktis iš tikrųjų mums nepatinka. Jei ant vienos svarstyklių lėkštelės - geras seksas su Tomu, o ant kitos pusės - Kęsto patikimumas, esame linkusios išlaikyti status quo. Paprasčiau sakant, jei reikia rinktis iš dviejų vieną, mes mieliau išvis nieko nesirenkame.



Kaip išsivaduoti?

REKLAMA

Aišku, kartais geriau likti vietoje, tačiau dažniausiai geriau eiti pirmyn. Priversk save pasirinkti!



Tai, ko reikia

Mes girdime tai, ką norime girdėti, matome tai, ką norime matyti. Kantriai ir atkakliai ieškome faktų ir nuomonių, kurios patvirtintų mūsų požiūrį.  

Pavyzdžiui, jei tau patinka vyresni vyrai, tai aprašymas „ramus, seksualiai patrauklus, vis dar jaunatviškas 45 metų vyriškis“ tau nesukels jokių neigiamų emocijų. Tačiau jei tau tokio amžiaus vyrai nėra patrauklūs, už žodžių „vis dar jaunatviškas“ matysi nepatrauklų senstantį donžuaną. Jei tau patinka sportiški vyrai, tai išgirdus frazę „po treniruočių mes šiek tiek išgeriam“ bandysi išsiaiškinti, kas tai per treniruotės, bert užmirši paklausti, ar dažnai pasitaiko tas „kartais“ ir kas yra tas mistinis „mes“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Žinoma, tu surasi daugybę pateisinimų vyrui, kuris tau patinka. Ir daugybę priežasčių nebendrauti su vyru, kuris tave erzina.

Kaip išsivaduoti?


Pamąstyk apie savo motyvus. Mokykis vertinti realybę nesivadovaudama jausmais.

Ir dar keletas spąstų spąstelių

Gyvenimas praeitimi

Jei Tomas neatsakė į tavo skambutį tuo metu, kai buvo tau neištikimas, tai tuo atveju, jei Kęstas neatsiliepia, kai tu skambini, vadinasi, jis tau neištikimas. Jei pirma santuoka buvo nesėkminga, tokia bus ir antra. Tačiau yra net toks posakis: į tą pačią upę du kartus neįbrisi. Atsimink savo buvusią patirtį ir - pradėk nuo švaraus lapo.



Galvoti už kitus

REKLAMA

Iš vienos kolegos šypsenos darai išvadą, kad jis tau tuoj pasipirš. Po atsitiktinio sekso lauki prisipažinimo nežemiškoje meilėje. Pernelyg dažnai gyvename savo fantazijose ir užmirštame paklausti aplinkinių, ką jie iš tikrųjų mano ir kaip planuoja savo tolimesnį gyvenimą.

REKLAMA

Neteisingai formuluojame klausimus

Ką pasirinkti: likti vienišai ar ištekėti, jei kažkas pasipiršo? Tačiau juk šį klausimą galima formuluoti ir kitaip: ieškoti savo meilės toliau (liekant vienai) ar priimti pasiūlymą ir ištekėti už nemylimo žmogaus? Išmok apibrėžti problemą teisingai ir nevienpusiškai.

Šaltinis: „Kleo“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų