Parodoje pristatomi daugiau nei 90 skirtingų kartų autorių darbai. Nuo klasikos iki jaunų potapybinės kartos dailininkų, dar vadinamų šiandieninės lietuvių dailės vizitine kortele. Daugeliui žiūrovų jie yra didžiausia staigmena ir atradimas. Tai Jolanta Kyzikaitė, Eglė Karpavičiūtė, Kristina Ališauskaitė, Monika Furmanavičiūtė ir Adomas Danisevičius. „Jums iš tiesų pavyko sukvieti tuos menininkus, kuriuos pavadinčiau vizitine šiuolaikinės lietuvių dailės kortele. Šis jaunimas turi labai aiškų, išskirtinį savitą braižą. Tai potapybinė karta. Su jais galime sieti tam tikras lietuvių tapybos atsinaujinimo viltis. Jie praturtina tapybą skirtingomis, naujomis raiškos priemonėmis. Siekdami interdiscipliniškumo, jie suteikia tapybai šiuolaikinio meno išraišką. Jų stiprioji pusė - entuziazmas, įtakų sugėrimas ir gebėjimas jas savitai atspindėti", - sakė menotyros mokslų daktaras Vidas Poškus, sutikęs pakomentuoti parodą.
Tapybos, grafikos, tekstilės, keramikos, skulptūros, stiklo, juvelyrikos ir meninės fotografijos darbus pristato žymiausi šalies menininkai - Valstybinės premijos laureatas Vladas Karatajaus, iš kurio vienaip ar kitaip mokėsi beveik visi šiuo metu kuriantys dailininkai bei Nusipelnęs Lietuvos meno veikėjas Aloyzas Stasiulevičius.
Meninės fotografijos darbus, derančius namų interjere, eksponuos septyni autoriai. Tarp jų - Nusipelnęs meno veikėjas Rimantas Dichavičius. Parodoje matysime ir Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, tekstilininko Felikso Jakubausko, moderniu klasiku tituluojamo kūrėjo gobelenus.
Iš 15 keramikų ypatingai ryški Rūta Šipalytė, kuri išsiskiria kaip reta interjerinės keramikos meistrė. Jaunas keramikas Andrius Janulaitis iš Vilkaviškio stebina maksimalizmu, emocionalumu, temų įvairove, technologiniais sprendimais. Ryškias, netradicines skulptūras parodoje demonstruos žinomas menininkas, skulptorius Tadas Gutauskas. Grafikos darbų ekspozicijoje galima susipažinti su viena įdomiausių nūdienos dailininkių - Egle Kuckaite.
Pasak V. Poškaus, meno rinka Lietuvoje yra menka. „Meno kūriniai nėra tapati prekė, nors taip, tai prekė ir net investicija. Europos šalyse eilinis žmogus suvokia, jog turėti namuose meno kūrinį yra tiesiog geras tonas. Kiekvienas meno kūrinys yra unikalus, jis atspindi žmogaus vertybes, akiratį. Toks požiūris pamažu formuojasi ir pas mus. Dėl menkos rinkos Lietuvoje iš dalies kaltas ir pačių menininkų susireikšminimas. Akademinėje aplinkoje gyvas požiūris, jog tikras menas neparduodamas, šventvagiška jį vertinti pinigais", - sakė V. Poškus.
Uzs.nr. 2121