Teigiama, jog Europos Sąjungoje šiandien pastatai ir statyba suvartoja maždaug 40 proc. visos pagaminamos energijos. Tačiau kiek pozityviau nuteikia tai, jog naujų pastatų gamintojai ir potencialūs vartotojai į šią problemą dėmesį atkreipė jau prieš kurį laiką, todėl šiandien galime dairytis į įvairias tvarios statybos alternatyvas. Apie vieną jų daugiau papasakos žaliąją statybinę medžiagą tiekiančios įmonės atstovas Egidijus Pečkys.
Medis – viena seniausių statybinių medžiagų, kurią, priešingai nei aliuminį, gelžbetonį ar plieną, sukūrė ne žmogus, o gamta. Tai yra tikra dovana, nes medis – itin tvari medžiaga, pasižyminti lengvumu ir atsparumu chemiškai agresyviai aplinkai. Pasak laidos herojaus Egidijaus, mediniai pastatai taip pat labiau atsparūs pelėsiui, nes medis pats reguliuoja savo mikroklimatą.
Be to, mediena yra viena saugiausių statybinių medžiagų, kadangi net atsitikus nelaimei, gaisro atveju galima tiksliai prognozuoti, kokiu greičiu degs medinis pastatas, neprarasdamas savo stiprumo skerspjūvio atžvilgiu. Galiausiai, medienos panaudojimo statybose metu yra prisidedama prie tvarios miškininkystės – skatinamas kruopštus medžių atsodinimas, tinkama jų priežiūra, miško pritaikymas rekreacinėms reikmėms.
SEB banko valdybos narys, Verslo bankininkystės tarnybos direktorius Vilius Juzikis teigia, jog šiandien vis dažniau galima išgirsti tokių tvarių verslų sėkmės istorijų. Pasak specialisto, šiandien į ekologiją ir tvarumą pamažu krypsta absoliučiai visos įmonės dėl trijų priežasčių –griežtos reguliacijos, kurią nustato ES, vis didesnius tvarumo lūkesčius keliančių investuotojų bei finansų institucijų, ir, galiausiai, pačių vartotojų, uoliai besirūpinančių produktų ar paslaugų žalumu.
Daugiau apie modernius medinius pastatus, žaliąsias paskolas ir tai, kodėl kiekvienos įmonės prioritetų lentelėje šiandien ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas tvarumui, sužinosite jau šio šeštadienio laidoje.
„Tylūs geradariai. Tvarumo istorijos“ – šeštadieniais, 11.30 val. per TV3!