„Jūs esate geriausia publika, kokios tik aš pirmam kartui galėjau tikėtis“, – renginiui pasibaigus dėkojo kauniečiams komikas.
Iš tiesų, susirinkusieji į daugiau nei valandos jo solinį pasirodymą reagavo puikiai, rašoma pranešime spaudai.
Salėje netilo juokas
Visas stand-up šou pralėkė tarsi nestabdomas lokomotyvas. Nuo apšildančiojo komiko Mindaugo Laskovo pasirodymo pirmųjų minučių iki Manto Stonkaus kruopščiai parengtos ir talentingai pristatytos programos pabaigos salėje netilo juokas, dažnai pereinantis į nevaldomą kvatojimą.
Atrodo, kaip pridera pasilinksmino visi: ir susirinkusieji, ir pats komikas, ir jį apšildęs kolega, ir net renginyje dirbantys darbuotojai – garso šviesos technikai, videografai ir fotografai. Pastarieji turėjo rimtai suimti save į rankas, kad per juoką nepamirštų tiesioginio darbo.
Prieš pirmąjį pasirodymą M. Stonkus prisipažino, kad laukti savo solinio šou – visai kitoks jausmas ir atsakomybė, nei pasirodyti net ir didžiausiose arenose, tačiau drauge su kitais kolegomis.
Programą „Tūkstantmečio vaikas“ jis rengė mėnesiais ir kruopščiai tobulino kiekvieną sakinį. Sukurti daugiau nei valandos trukmės stand-up pasirodymą – ilgas ir labai specifinių gebėjimų reikalaujantis procesas. Stand-up komedijos žanras laikomas išskirtiniu ir net elitiniu, mat parašyti tokią programą ir pristatyti ją taip, kad salė valandą klyktų iš juoko, sugeba vienetai.
Svarbu – kaip pasakoji
Komikas šiek tiek papasakojo, kaip gimsta tokie šou.
„Pirmiausia visus į galvą šovusius bajerius užsirašau telefone. Kai jų prikaupia, perrašau ant popieriaus. Tuomet ieškau jungiančios istorijos. Kai ją sukuriu, papasakoju artimiesiems (nereikia to daryt, bet vis tiek darau), o tada jau einu bandytis atviruose mikrofonuose. Po jų vyksta korekcijos, perdėliojimai, prijungimai naujos medžiagos, vėl bandymai. Kartai būna, kad patiki bajeriu iškart, o kartais – prireikia kelių gludinimų, kad tinkamai susidėliotų. O kai kurios idėjos, kurios atrodo tikrai geros, išbandžius nepasiteisina ir tenka pamiršti“, – pasakojo jis.
Komikas pasakojo, kad jo žanre itin svarbu ne tik tai, ką pasakoji, bet ir tai, kaip pasakoji. Pateikimas, komikų žargonu vadinamas „deliveriu“, yra viena svarbiausių, jei net ne pati svarbiausia komedijos dalis. Paklaustas, kiek sėkmei svarbu turinys, o kiek pateikimas, Mantas susimąsto.
„Sakyčiau po 50 proc... Tikrai yra tekę matyti nemažai atvejų, kai turinys – labai geras, bet pateikimas viską sugadina“, – sako jis ir pritaria, kad aktorinis išsilavinimas šiuo atveju yra labai didelis privalumas.
Vaikai jo pasirodymams yra per jauni
Komikas savo šou „Tūkstantmečio vaikas“ mini ir savo vaikus, ir savo tėvus. Vaikai yra per maži, kad galėtų žiūrėti jo pasirodymus (šou nerekomenduojamas asmenims iki 16 metų).
Paklaustas, o kaip į jo pasirodymus reaguoja tėvai, juk jie kitos kartos ir auklėjimo, M. Stonkus sakė: „Jie tikrai ateis pažiūrėti. Tėtis yra matęs visus mano arenų pasirodymus. Mama – ne visus. Ji dėl manęs labai jaudinasi. Ji net filmą su manim žiūrėdama pergyvena, kad tik teksto nepamirščiau. Tačiau pas mus šeimoje su humoru niekas nesusipykęs, todėl ir nesu iš tėvų nė vieno priekaišto ar pamokymo išgirdęs“.
Mantas Stonkus „Tūkstantmečio vaikas“: 01 17 – Kaunas, VDU didžioji salė (išparduota), 01 18 – Kaunas, VDU didžioji salė 18.00 (išparduota) ir 21.00 (pavienės vietos), 01 31 – Vilnius, „K2 Comedy Club“ 19 val. (išparduota), 22 val. (paskutiniai bilietai), 02 01 – Vilnius, „K2 Comedy Club“ 18 val. ir 21 val. (išparduota), 02 08 – Šiauliai, koncertų salė „Saulė“ (tik vietos žmonėms su negalia), 02 14 – Kaunas, klubas „Oazė“ (paskutiniai bilietai), 02 15 – Klaipėda, „Žvejų rūmai“ (išparduota), 02 21 – Šiauliai, koncertų salė „Saulė“ 18.00 (pavienės vietos), 21.00 – (papildomas pasirodymas), 02 22 – Klaipėda, „Žvejų rūmai“ 18.00 (pavienės vietos), 21.00 – (papildomas pasirodymas).
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!