Manikiūras – maloni būtinybė, kuri dovanoja dailesnes rankas. Manikiūrą galima daryti keliais būdais. Populiariausieji – klasikinis, prancūziškas, europinis ir SPA manikiūras. Kurį iš jų pasirinksi, priklauso nuo tavo pomėgių ir poreikių.
O kol kas siūlome trumpą ekskursą į manikiūro pasaulį. Susipažink su populiariausiomis manikiūro rūšimis iš arčiau.
Klasikinis manikiūras. Greičiausias ir paprasčiausias metodas. Iš pradžių nagams suteikiama forma dilde. Nepamiršk, kad nago plokštelė nesisluoksniuotų, dildės judesiai turėtų būti viena kryptimi, o ne pirmyn-atgal. Po to jau galima imtis odelių aplink nagus. Užtepk ant jų odeles minkštinančią priemonę ir palaikyk ranką keletą pinučių šiltame muiluotame vandenyje. Kai odelė suminkštės, nustumk ją specialiu mediniu pagaliuku ir atsargiai, kad nesusižeistum, apkarpyk manikiūro žirklutėmis arba žnyplutėmis. Tada įtrink nagus maitinamuoju aliejumi, kuris sutvirtins nago plokštelę.
Europinis manikiūras. Jis dar vadinamas manikiūru „be žirklių“. Atliekamas tiek drėgnuoju, tiek sausuoju būdu. Esminis šio manikiūro ypatumas – kad odelės aplink nagus ne nukerpamos, o tik suminkštinamos specialiomis priemonėmis. Atliekant manikiūrą sausuoju būdu odelė sutepama specialia priemone ir atstumiama mediniu arba guminiu pagaliuku. Drėgnuoju būdu odelė prieš tai išmirkoma vonelėje su maitinamosiomis medžiagomis, vitaminais ir mikroelementais, o tada viskas atliekama taip pat, kaip ir darant manikiūrą sausuoju būdu. Baigiant procedūrą odelė įtrinama dar viena priemone, kuri stabdo jos augimą. Europinio manikiūro privalumas tame, kad jį atliekant manikiūro instrumentai niekada nepažeis nago srities, taigi išvengsi ir visų galimų nemalonių pasekmių.
Prancūziškas manikiūras. Tai veikiau net ne manikiūro, o lakavimo ypatumas. Jo esmė – tai, kad nago galiukas nudažomas balta spalva, taip akcentuojant natūralią nago struktūrą. Iš pradžių nagas padengiamas skaidriu pagrindu, tada jo galiukas nulakuojamas baltu laku. Jei neturi patirties taip lakuoti – gali naudoti specialius trafaretinius lipdukus, kurie padės užtepti laką idealiai lygia linija. Po to nagas nulakuojamas arba bespalviu, arba pusiau permatomu rausvu, persikiniu laku. Tiesa, fantaziją galima išreikšti ir čia – esama įvairių būdų stilizuoti prancūzišką manikiūrą. Pavyzdžiui, tepti baltą laką laipteliais, įstrižai, dekoruoti jį blizgančia juostele ar papuošti blizgiomis akutėmis.
SPA manikiūras. Apjungia visus aukščiau išvardytų manikiūro rūšių privalumus. Jį atlieka kvalifikuoti specialistai grožio salonuose. Į procedūrą įeina odelių šalinimas, paviršinis ir giluminis rankų odos valymas, riešų masažas, įtrynimas maitinamuoju kremu ir kiti malonumai.
Svarbu žinoti:
• Prieš darant manikiūrą būtina nuvalyti seną nagų laką. Tam geriau rinktis priemonę be acetono.
• Nekirpk nagų žirklėmis – nuo to jie ima sluoksniuotis.
• Apkarpant odelę geriau naudoti žnyplutes, o ne žirkles.
• Prieš tepant laką nago paviršių būtina nuriebalinti – tai daroma dar kartą nuvalant nagą lako valikliu.
• Po laku būtina tepti pagrindą – taip išlyginamas nago paviršius, prie jo geriau prikimba lakas.
• Nulakavus nagus nepatartina imtis jokių darbų kol lakas visiškai neišdžius.