Į renginį dar gerokai prieš 19 val. pradėjo rinktis pirmieji vakaro svečiai, tarp kurių netrūko ir žinomų žmonių, atėjusių pasimėgauti stiliaus, mados ir grožio fiesta.
Vakaras prasidėjo dizainerės Eglės Žiemytės kolekcijos pristatymu. Kolekcijoje netrūko ryškių spalvų - geltonos, oranžinės, žydros; į akis krito itin aukštų platformų kontrasto spalvomis sukurti batai.
Antroji pasirodė dizainerė Laura Dailidėnienė. Žiūrovų teismui ji pateikė nuotaikingą kolekciją „Sepia Light“. Kolekcijoje vyravo marinistiniai motyvai, šviesios spalvos. Didžiausių žiūrovų plojimų sulaukė manekenė, kuri negalėjo paeiti su jais skirtais bateliais ir, juos nusimovusi, toliau žingsniavo podiumu. Bene visi dizainerės pristatyti modeliai ant galvos dėvėjo originalią detalę, įkvėptą origami.
Trečioji ant podiumo pademonstruota kolekcija - svečio iš Vokietijos, dizainerio Michael Sontag sukurti drabužiai, kuriuose dominavo šaltos spalvos ir griežti kirpimai. Sofistikuotos prabangos ir lengvumo derinys - šio dizainerio pagrindinis bruožas. Po kolekcijos pristatymo plojimų iškviestas ant podiumo dizaineris pasirodė kukliai apsirengęs - laisvo stiliaus megztiniu su gobtuvu ir laisvalaikio kelnėmis. Pasirodęs žiūrovams vos kelias akimirkas, jis kukliai pamojo ranka ir besišypsodamas dingo atgal į užkulisius.
Vakaro staigmena tapo drabužių dizainerių duetas „Martinez Lierah“ iš Prancūzijos. Dizaineriai, kuriantys „ready to wear“ apdarus ant podiumo pademonstravo vientisą ir subalansuotą drabužių kolekciją. Kolekcijoje vyravo trys spalvos: mėlyna, juoda ir smėlinė.
Dešimtmetį Norvegijoje gyvenanti dizainerė Kristina Vikoren pristatė kareiviškos uniformos įkvėptą kolekciją, kurioje pagrindinis dėmesys skiriamas kojoms, todėl šiam pasirodymui specialiai buvo sukurtos pėdkelnės. Kolekcijoje dominavo laisvos formos, minkštumas, iššaukiantys skeltukai ir iškirptės.
Dizainerė Ieva Daugirdaitė pristatė šviesią ir pozityvią kolekciją „Eunoia“, kas reiškia gražų mąstymą, teigiamą mintį. Ši kolekcija - apie besišypsančią miesto keliautoją, patogius, „neperkrautus“ drabužius, kurių spalvynas – šviesus ir pozityvus. Kolekciją salėje sėdintys žiūrovai pasitiko itin gausiais plojimais ir susižavėjimo šūksniais.
Paskutinysis pasirodė svečias iš Rusijos - Bessarion. Į akis krito dizainerio pasirinktas žalių akių makiažas ir įmantrūs aksesuarai, puikiai papildę demonstruojamų drabužių ansamblį. Kolekciją vienijo grafiški, architektūriniai siluetai, tačiau nuošaly neliko ir moteriškumas - dizaineris bene visuose savo drabužiuose pabrėžia moters kūno linijas.
Apie „Mados infekciją“
„Mados infekcija“, kaskart suburia tiek jaunus talentus, tiek ir mados pasaulio profesionalus iš Lietuvos bei užsienio, tiki idėjomis ir fantazija: po festivalio vėliava buriasi tie, kurie išreiškia save per individualumą, o ne per bandos jausmą.
Šiemet festivalis pirmą kartą vyksta du kartus per metus – mados mylėtojus jis sukvietė pavasarį ir rudenį. „Pasaulyje mados renginiai organizuojami du kartus per metus. Iki šiol tik pavasarį vykęs festivalis „Mados infekcija“ jau išsiplėtė iki trijų dienų, tačiau į pavasarinę sesiją vis tiek tilpo ne visi norintys. Todėl ir nusprendėme festivalį surengti du kartus per metus. Be to, taip sukursime atsvarą pavasariui: iki šiol Lietuvoje rudenį vyko tikrai nedaug ryškių mados renginių“, – sakė „Mados infekcijos“ prodiuserė Renata Mikailionytė.
Per dvylika metų užaugo simbolinė „Mados infekcijos“ dizainerių karta. Kadaise tik perspektyvūs ir daug žadantys, dabar jie skina laurus užsienyje ir toliau kryptingai žengia „Mados infekcijos“ podiumu. Agnė Kuzmickaitė, Giedrius Paulauskas, Dovilė Gudačiauskaitė, Kristina Kruopienytė, Egidijus Sidaras, Eglė Žiemytė kuria dabartinį festivalio veidą, kuris kasmet vis įdomesnis ir kitoks.