Amerikos prezidento žmona, Michele Obama, visada pasižymi stilinga išvaizda ir savo aprangos kodu iliustruoja vyro politines pažiūras bei pabrėžia savo individualybę. Tačiau per vizitą su Anglijos karališkąja šeima, Michelle apranga daug kam pasirodė kiek neįprasta.
Obamos bei karališkoji pora (alloverpress nuotr.)
Bakingamo rūmų vizito aprangos kodas buvo „žaismingas neoficialumas“. Vis dėlto dauguma žmonių, tarp jų ir karalienė bei hercogienė K. Middleton atrodė stilingai, tačiau kūrė klasikinius įvaizdžius.
Tuo tarpu Michelle Obama vilkėjo blyškios mėlynos spalvos šilkinę suknelę (kurtą Amerikos dizainerės Barbaros Tfank), kuri atrodo tarsi iš karališko garderobo. Tačiau labiausiai visi buvo nustebinti Michelle deriniu: šilkinės suknelės, rožinio bolero ir plokščiapadžių batų.
Karalienė Elizabeth II ir M. Obama (alloverpress nuotr.)
Panašiai Michelle atrodė ir per vyro inauguracijos iškilmes. Vietoje simboliškų Amerikos vėliavos spalvų – ryškiai raudonos ir sodriai mėlynos, prezidento žmona tada vilkėjo gelsvus drabužius ir žurnalistų buvo pavadinta „citrinine žole“.
Amerikos madų specialistė Kate Betts, New York Times laikraščiui parašė straipsnį apie Michelle Obama įvaizdį: „Moters optimizmas atsispindi jos aprangoje. Kartais ji būna Amerikos dizainerių stereotipas, o kartais amerikietiško stiliaus puoselėtoja.“
Šalies dama perlus ir oficialius kostiumėlius gali iškeisti į trikotažinius drabužius, neoficialius sijonus ir ryškiaspalvius aksesuarus. Vizito metu Britanijoje Obama taikliai atitiko aprangos kodą. Lyginant su naująja Kembridžo kunigaikštiene Catherine buvo matomas ryškus kontrastas. Pirmoji dama atrodė žavi ir nerūpestinga, tuo tarpu Kate sukūrė šiuolaikinės miestietės viziją. Ji vilkėjo suknelę, kurią galima įsigyti už 175 svarus (apie 660 Lt) Reiss parduotuvėje.
Jeigu aprangos kodas buvo „žaismingas neoficialumas“, tai Michele Obama atitiko jį ir savo išvaizda atrodė kur kas didingesnė nei kunigaikštienė.
Obamos bei karališkoji pora (alloverpress nuotr.)
M. Obama Kinijos ir Amerikos prezidentų susitikime vilkėjo sodrios raudonos spalvos suknelę, pasiūtą Britanijos dizainerės Roksanda Ilincic. Tada moteris buvo kritikuojama nesanti šalies patriotė ir besipuošianti kitų šalių dizainerių drabužiais. Šiame susitikime vilkėjusi raštuotą šilkinę suknelę, sukurtą amerikietės dizainerės, ji išsiskyrė iš kitų svečių, atitiko aprangos kodą bei nustebino savo originalumu.