Iš viso daugiau nei 5 val. trukusio renginio metu ant raudonojo kilimo rinkosi ir fotografams pozavo didžiausios kino ir muzikos pasaulio žvaigždės. Garsių dizainerių rūbais pasipuošę svečiai spinduliavo prabanga ir šventine nuotaika.
Vieni pirmųjų renginyje pasirodė George'as Clooney (Paveldėtojai) su naująja savo drauge Stacy, Rooney Mara (Mergina su drakono tatuiruote), 82-ejų Christopheris Plummeris (Pradedantieji), kuris pretenduoja tapti seniausiu aktoriumi, gavusiu Oskarą. Daugiausia dėmesio sulaukė ant raudonojo kilimo pasirodžiusios Angelina Jolie, visus sužavėjusi puikia figūra Jennifer Lopez, Penelope Cruz, vilkėjusi žydrą Armani suknelę, Milla Jovovich, kuri buvo pasipuošusi Ellie Saab rūbu.
Emma Stone pasirodė vilkėdama Johno Batistos kurtą suknelę, Michelle Williams, nominuota už vaidmenį filme apie Merlin Monroe pasirinko Louis Vuitton ryškų ansamblį.
Taip pat ant raudonojo kilimo pasirodė Gwyneth Paltrow, Bradas Pittas, Cameron Diaz, Tomas Cruzas, Jessica Alba, Hall Berry, Meryl Streep ir daugybė kitų.
„Oskarų“ statulėlių laimėtojus paskelbė Benas Stilleris su Emma Stone, Robertas Downey jaunesnysis su Gwyneth Paltrow, Christianas Bale'is, Melissa Leo, Angelina Jolie.
Pirmieji „Oskarų“ laimėtojai:
Geriausias užsienio filmas – „Išsiskyrimas“ (A Separation): Asghar Farhadi (Iranas)
Geriausia antraplanė aktorė – Octavia Spencer, „Tarnaitė“ (The Help)
Geriausias vaizdo montažas – „Mergina su drakono tatuiruote“ („The Girl With The Dragon Tattoo“)
Geriausias garso montažas bei apdorojimas – „Hugo“
Geriausias dokumentinis filmas – juosta apie futbolą „Undefeated“.
Geriausias animacinis filmas – „Rango“ (Rango) su Johnny Deppu
Geriausi vaizdo sprendimai – „Hugo“
Geriausias antraplanis aktorius – Christopheris Plummeris, „Pradedantieji“ (The Beginners). Jis tapo vyriausiu kada nors šį prizą tapusiu aktoriumi. „Tu tik dviem metais vyresnė už mane, kur buvai visą mano gyvenimą?“, – žiūrėdamas į Oskaro statulėlę sakė „Muzikos garsų“ žvaigždė.
Geriausias garso takelis – Ludovicas Bource'as, „Artistas“ (The Artist). Filmo režisierius Michelis Hazanavicius sakė: „Labai džiaugiuosi, kad esame čia, tuo labiau, kad turime puikų filmą. Jei tai pastebės ir kino akademija, bus nuostabu.“
Geriausias adaptuotas scenarijus – „Paveldėtojai“ (The Descendents)
Geriausias originalus scenarijus – Woody Allenas, „Vidurnaktis Paryžiuje“ (Midnight in Paris)
Geriausia daina – „Man or Muppet“, Bretas McKenzie (The Muppets)
Geriausias meninės dalies režisierius – Dante Ferretti ir Francesca Lo Schiavo, „Hugo“
Geriausia kinematografija – Robertas Richardsonas, „Hugo“
Geriausias grimas – Markas Coulieris ir J. Roy'us Hellandas, „Geležinė ledi“ (The Iron Lady)
Geriausi kostiumai – Mark Bridges, „Artistas“ (The Artist)
Geriausias režisierius – Michelis Hazanavicius, „Artistas“ (The Artist). Filmo aktorė Penelope Ann Miller sakė: „Jis yra absoliutus genijus. Todėl esame nominuoti tiek daug kategorijų. Nes mūsų režisierius yra be galo kūrybingas.“
Geriausias aktorius – Jeanas Dujardinas, „Artistas“ (The Artist)
Geriausias filmas – „Artistas“, (The Artist , Thomas Langmannas)
Geriausia aktorė – Meryl Streep, „Geležinė ledi“ (The Iron Lady)
Apie Michelį Hazanavicių
Iš Lietuvos žydų šeimos kilęs režisierius gimė 1967 m. Paryžiuje. Jo naujausias nebylus nespalvotas filmas „Menininkas“ išsiskyrė ir šiųmečiame Kanų kino festivalyje — juostoje vaidinantis prancūzas Jeanas Dujardinas pelnė geriausio aktoriaus apdovanojimą.
Režisierius karjerą pradėjo 1988 m. televizijos kompanijoje „Canal +“ , rašydamas scenarijus įvairioms humoro laidoms. Nuo 1992-ųjų pats pradėjo kurti humoro laidas. 1993 m. kartu su Dominique'u Mezerette'u sukūrė kino studijos „Warner Bros“. 1952—1980 m. statytų filmų ištraukų kompiliaciją „Didysis sugrįžimas“ (dar žinomą pavadinimu „Amerikietiška klasė“).
1997 m. M. Hazanavicius debiutavo kine trumpametražiu filmu „Šachmatai sostinėje“. 1999 m. pastatė pilnametražį filmą „Mano draugai“, kuriame vaidino ir jo brolis Serge'as Hazanavicius. Kai kuriuose filmuose režisierius yra vaidinęs ir pats. Pripažinimo sulaukė jo nuotykių komedija „Agentas 117: Kairas — šnipų lizdas“, parodijuojanti filmus apie Džeimsą Bondą. Dar daugiau gerbėjų pritraukė filmo tęsinys „Agentas 117: Rio neatsako“.
Taip pat skaitykite:
„Artistas“ nutraukė beveik šimtmetį „Oskaruose“ trukusią nebyliojo kino tylą
Holivudas ruošiasi šiąnakt įvyksiančiai „Oskarų“ teikimo ceremonijai
Lietuviškų šaknų turintis režisierius šiąnakt susišlavė 6 „Cezario“ statulėles
Sekmadienį paaiškės, ar pavyks lietuvių kilmės režisieriui pelnyti Oskarą
Micheliui Hazanaviciui